PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devrin ayarsız yükselmesi

Se-ZeR
22 Kasım 2019, 10:38
Selamlar,

İlginç bir sorunum olduğu için buradan fikir alayım istedim. Hyosung GV 250 Aquila sahibiyim. Geçen hafta debriyaj balata ve saclarını değiştirdim. Motor 4. vitesteyken gaza yüklendiğimde sanki debriyaj çekmişim gibi devir 8-9 binlere anında çıkıyor ama motor normal ivmeleniyor, sorun nedir acaba? Diğer viteslerde böyle bir durum söz konusu değil.

Şimdiden teşekkürler.

sey_47
22 Kasım 2019, 10:59
Muhtemelen ayarı iyi yapılmamaış.
Debriyajı balatasını değiştirmemiş olsan diyeceğim ki, direkt debriyajın bitmiş kaçırıyor.
Ama yeni yapılan bir debriyajda bu tarz bir hata, ya ayarını yapılmadı. Manetten veya telin diğer ucundaki motora giren aparattan yapılabilir.
Yada eğer tamirciye yaptırdıysan direkt götür halletsin.

Yanlış veya farklı bir debriyaj takıldıysa eğer, onun nasıl tepki vereceğini hiç bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Edit: Bu şekilde kullanmaya devam etme üstad. Debriyaj sıyırıyor, daha hızlı bitirir.

mustafa_325
22 Kasım 2019, 12:44
Aynısı bende de olmuştu. Debriyaj tası aşındığı için yeni balata takılsa bile debriyaj bitik gibi tepki veriyordu. Debriyajı komple değiştirdik mecburen.

HRider
22 Kasım 2019, 19:43
Aynısı benim de başıma geldi.. Debriyajları ters takmış olma ihtimalleri çok çok çok yüksek. İstesen de o debriyaj tasını dağıtman aşşırı zor.