PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ns200 Kısa far yanmama sorunu

fb__ömer
12 Kasım 2019, 01:02
Edit: Videoyu önizlemeli ekledim ama olmadı. Linke tıklayarak sorunu ve o gelen sesi görebilrsiniz.

Arkadaşlar merhaba bugün plaka demirim tamamen kırıldıgı için söktüm. Arkadan 2 sinyal 1 plaka ışığı soketi çıkardım. Başka herhangi bir şeyi ellemedim. Açtığım gibi geri kapattım. Ama nasıl oldu bilmiyorum kısa farım yanmıyor. Ayrıca normali nedir bilmiyorum ama ön sinyallerim çok hızlı yanıp sönüyor ayrıca göstergenin oralardan ince bir ses geliyor.

Yarın sinyalleri kalan plaka demirinden ayırabilirsem soketlerine takıp birde öyle bakıcam.

Sizce bu sorun neyden kaynaklanmış olabilir?

https://youtu.be/T0pb_jGFdlc
https://www.youtube.com/watch?v=T0pb_jGFdlc&feature=youtu.be

pesimistt
12 Kasım 2019, 10:22
dostum elektrik işinden çok anlamam ama tek bildiğim kablolarda şase var,yada sinyallere giden elektrik akımı fazla geliyor.sinyallerin ondan hızlı yanıyor.bi elektrikçiye baktırmanda fayda var.

fb__ömer
13 Kasım 2019, 18:09
Arkadaşlar şöyle bi güncelleme yapayım. Sinyallerimi ve arka plaka ışığını taktım deneme yapmak için. Kısa farım halen çalışmıyor ama sinyaller normale döndü. Yani tek sorunum kısa far ve o tiz ses kaldı.

EUOGLU
13 Kasım 2019, 22:25
Hocam hic sigortaya baktinizmi?

kdiner
13 Kasım 2019, 22:29
Uzun yanıyor kısa yanmıyorsa acaba ampül kesmiş olabilir mi.

fb__ömer
14 Kasım 2019, 01:57
Hocam bunla alakalı sigorta hangisi bilmiyorum. İnternette de baktım hiç bi bilgi yok. Bi gördüğüm akü yanındaki sigortalara bakmışlar. Onada bakmadım daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

Evet ampülün kısa hüzmesi bozulmuş olabilir dediler. Gösterge depo arasından gelen o ince ses acaba onla mı alakalı diye de düşünüyorum. Elimdr başka ampül de yok ki takıp deneyeyim.

tommygun
14 Kasım 2019, 06:30
Bazen sarsıntı, titreşim gibi etkenlerden de ampul bozulabiliyor. Eğer uzunlar çalışıp kısalar çalışmıyorsa hiç sigortayla uğraşmayın, H4 kullanıyorsanız ampulü değiştirin yeterlidir. Benim Wolf.te 3 defa başıma geldi, mühim bir problem değil.

fb__ömer
14 Kasım 2019, 10:26
Teşekkür ederim. Acemi olduğum için plakayı sökerken bir şeyleri bozdum sandım