PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Supersport bi motor alacağım boy 163,kg 80(vücut geliştirmeciyim) Ekipman önerisi

Drrozawa
07 Kasım 2019, 20:47
Arkadaşlar motor alacam ilk motorum olacak 250cc bi motor almak istiyorum cbr 250, r25, Ktm rs250 gibi Supersport bi motor tavsiyenizi rica ediyorum bütçe 10-16 kadar boy 163, yaş 25.

Drrozawa
07 Kasım 2019, 20:53
Supersport bi motor alacam boy 163,kg 80(vücut geliştirmeciyim), yaş 25, 1000-2500 arası sağlam koruyacak tam ekipman önerir misiniz, motor 250lik olur.

oldcockroach
07 Kasım 2019, 20:53
çok paran varsa ktm, eh paran varsa r25, paran azsa cbr250 tabi bu dediklerim parça fiyatları için yakıt içinse cbr250 en az yakanıdır. En süratlisi r25.

zeynelhazan
07 Kasım 2019, 20:54
Tecrübe?(on)

watercolours
07 Kasım 2019, 20:58
Şu saatte alıyorsunuz herhalde çok acil olduğuna göre? Acil bile değil, çok acil, o biçim. O kadar acilse ilk gördüğünüzü alın.

Drrozawa
07 Kasım 2019, 21:23
Yani bu mu önerin?

Drrozawa
07 Kasım 2019, 21:27
Tecrübe?(on)

Tecrübe çok az, ben böyle beni baya bi idare edebilecek kadar ağrıtmayacak parça Vs konusunda, tabi yakıt ta önemli, uzun yol yapacağım yolda bırakmayacak bişey lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

çok paran varsa ktm, eh paran varsa r25, paran azsa cbr250 tabi bu dediklerim parça fiyatları için yakıt içinse cbr250 en az yakanıdır. En süratlisi r25.

Hocam tabi olabildiğince az ödesem daha iyi 10-16 kadsr bi bütçe

tommygun
07 Kasım 2019, 21:31
1500-2000'e kaliteli bir set dizmek bence zor, kaldı ki senin yapmış olduğun spordan kaynaklı uygun beden bulamama şansın da var. Kask harici ekipmanları 2. el almayı da düşünmelisin bence.

Tundzhay
07 Kasım 2019, 21:35
ben de açok acil kan ihtiyacı falan var zanettim..

oldcockroach
07 Kasım 2019, 22:23
al temiz cıbır bak keyfine :D

Drrozawa
07 Kasım 2019, 22:35
1500-2000'e kaliteli bir set dizmek bence zor, kaldı ki senin yapmış olduğun spordan kaynaklı uygun beden bulamama şansın da var. Kask harici ekipmanları 2. el almayı da düşünmelisin bence.

Hocam peki min ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Hocam kusura bakmayın başlık konusunda biraz amatör oldu

Drrozawa
07 Kasım 2019, 22:37
al temiz cıbır bak keyfine :D

Hocam piyasası nelere dikkat etmem gerekiyor alırken

Osm@n
07 Kasım 2019, 22:45
Kawasaki ZX-25R
250cc 4 Silindir
Mademki çok acil, kaçırma derim.

https://www.youtube.com/watch?v=i2aGy88OGKY

zeynelhazan
07 Kasım 2019, 22:52
Git 125-150cc commuter ile başla önümüz kış tecrübe de yok diyorsun madem.

yürekçe
07 Kasım 2019, 23:03
Bu tip başlıklara girmeyecem diyorum, sonra "belki" diyorum..
Acil acil diyorsunuz, sanki nöbetçi galeri bulup bir motor alacakmış gibi...
Önce korumalık ve eğitim araştırın.
Sizin gibi başlayıp, patlayıp bırakan en az 20 kişi biliyorum.
Gezilerde her köy kahvesinde, petrol istasyonlarında " ben de hevesliydim, bi kaza yaptım/ amcaoğlu- dayım vs kaza yaptı sonra tövbe ettim. Motor tehlikeli " diye anlatan en az (abartmış olmayayım ) 100 kişi dinlemişimdir.
Motor almak başka, motor kullanmak başka..
Madem tavsiye istediniz, benimle hemfikir olmayan varsa söylesin.
Daha uzun yol mevzusuna dahi girmedim.
Kendinize zaman tanımayı deneyin..

Hakkınızda hayırlısı..

E.Yzr
07 Kasım 2019, 23:36
Toplam bütçe nedir ? 2000tl ekipman dizilir ama ne kadar kaliteli olur orası muamma

RideForLife.
07 Kasım 2019, 23:40

Bende yolda kalma falan var sandım..

oktayakgoz
07 Kasım 2019, 23:41
Cbr250 en mantıklısı gider yönünden çok uygun hızıda kçtü değildir.

Bir tane siyah var istersen görüşebiliriz.

Drrozawa
08 Kasım 2019, 07:32
Toplam bütçe nedir ? 2000tl ekipman dizilir ama ne kadar kaliteli olur orası muamma

Hocam Max 3000

Drrozawa
08 Kasım 2019, 07:36
Bu tip başlıklara girmeyecem diyorum, sonra "belki" diyorum..
Acil acil diyorsunuz, sanki nöbetçi galeri bulup bir motor alacakmış gibi...
Önce korumalık ve eğitim araştırın.
Sizin gibi başlayıp, patlayıp bırakan en az 20 kişi biliyorum.
Gezilerde her köy kahvesinde, petrol istasyonlarında " ben de hevesliydim, bi kaza yaptım/ amcaoğlu- dayım vs kaza yaptı sonra tövbe ettim. Motor tehlikeli " diye anlatan en az (abartmış olmayayım ) 100 kişi dinlemişimdir.
Motor almak başka, motor kullanmak başka..
Madem tavsiye istediniz, benimle hemfikir olmayan varsa söylesin.
Daha uzun yol mevzusuna dahi girmedim.
Kendinize zaman tanımayı deneyin..

Hakkınızda hayırlısı..

Hocam haklısınız, başlık konusunda da bu forumda yeniyim dikkat çekmek amacıyla yazdım kusura bakmayın, ekipman bakıyorum fakat henüz karar veremedim

yürekçe
08 Kasım 2019, 08:40
Hocam haklısınız, başlık konusunda da bu forumda yeniyim dikkat çekmek amacıyla yazdım kusura bakmayın, ekipman bakıyorum fakat henüz karar veremedim

Temel ekipman almadan motor kullanmayın.
En azından bir çizme( moto çizme alamıyorsanız bile carrefour ya da flo'da 80-100tl lik alın. Mont alanıyorsanız da dizlik, dirseklik ve elbette orta seviye kask. Bunlar 500-750 tutabilir ortalama. Ama bir kazada yaralanma sonucu on binlerlerce lirayı harcamanızı önler ve hatta tazmini mümkün olmayan sağlığınızı korur..

Tekeriniz düz bassın..

Kural [ Z ]
08 Kasım 2019, 08:53
Lütfen başlık konusunda biraz daha hassas olalım. Biri yolda kaldı, kaza oldu yardım isteniyor veya acil kan aranıyor zannettim, ki anladığım kadarıyla bu konuda yanlız değilmişim.

Malesef belirttiğiniz bütçe ile alabileceğiniz ekipman oldukça kısıtlı. Yine de yapılabilecek en mantıklı şey;

* Venom Mafsallı Dizlik ([~120TL]Yeni)

* Venom Eldiven (Uygun fiyatlı[~120TL]Yeni)

* Uygun fiyatlı bir bel/böbrek koruma ([~130TL] Yeni)

* Tekstil veya deri mont (İkinci el[300-600TL arası])

* Paranın kalanıyla da gerçek bütçenizi hesaplayıp alabileceğiniz en iyi kaskı almanız (Yeni)

* İlk fırsatta Kendinize bir motosiklet botu almanız

Şeklinde olacaktır. Özellikle ikinci el ürünler için malum siteleri kontrol edebilir, yenisinden çok daha uyguna yeni gibi ürünler bulabilirsiniz. Bot konusunda mecbur kalmadıkça ve kesin emin olmadıkça potansiyel hijyen sorunları nedeni ile ikinci el önermem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:22 ----------

Max 3000 demişsiniz. Bu bütçe ile önümüzdeki hafta içindeki indirimler ile kendinize güzel bir kask ve bot da alabilir, hatta dizlik yerine ikinci el bir motosiklet pantolonu da edinebilirsiniz. 2000 ile 3000 arasında %50 fark var. Yerinizde olsam gireceğimiz hafta içindeki indirimleri şimdiden araştırmaya başlardım.

Levent
08 Kasım 2019, 09:34
Acil Yardım, Lütfen Yardım Edin, gibi konu başlıklarına izin verilmez. Konu başlığı içeriği ifade etmelidir.

Drrozawa
08 Kasım 2019, 10:18
Kawasaki ZX-25R
250cc 4 Silindir
Mademki çok acil, kaçırma derim.
https://www.youtube.com/watch?v=i2aGy88OGKY

Hocam yazdım da ninja 250 çıkıyor bu mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

;4513854']Lütfen başlık konusunda biraz daha hassas olalım. Biri yolda kaldı, kaza oldu yardım isteniyor veya acil kan aranıyor zannettim, ki anladığım kadarıyla bu konuda yanlız değilmişim.

Malesef belirttiğiniz bütçe ile alabileceğiniz ekipman oldukça kısıtlı. Yine de yapılabilecek en mantıklı şey;

* Paranın kalanıyla da gerçek bütçenizi hesaplayıp alabileceğiniz en iyi kaskı almanız (Yeni)

Şeklinde olacaktır. Özellikle ikinci el ürünler için malum siteleri kontrol edebilir, yenisinden çok daha uyguna yeni gibi ürünler bulabilirsiniz. Bot konusunda mecbur kalmadıkça ve kesin emin olmadıkça potansiyel hijyen sorunları nedeni ile ikinci el önermem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:22 ----------

Max 3000 demişsiniz. Bu bütçe ile önümüzdeki hafta içindeki indirimler ile kendinize güzel bir kask ve bot da alabilir, hatta dizlik yerine ikinci el bir motosiklet pantolonu da edinebilirsiniz. 2000 ile 3000 arasında %50 fark var. Yerinizde olsam gireceğimiz hafta içindeki indirimleri şimdiden araştırmaya başlardım.

Hocam işte ne özellikte olması gerektiğini bilmiyorm, direk öneriniz varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Temel ekipman almadan motor kullanmayın.
En azından bir çizme( moto çizme alamıyorsanız bile carrefour ya da flo'da 80-100tl lik alın. Mont alanıyorsanız da dizlik, dirseklik ve elbette orta seviye kask. Bunlar 500-750 tutabilir ortalama. Ama bir kazada yaralanma sonucu on binlerlerce lirayı harcamanızı önler ve hatta tazmini mümkün olmayan sağlığınızı korur..

Tekeriniz düz bassın..

Hocam çok teşekkür ediyorum ben uzun ömürlük almak istiyorum bu konuda ne önerirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

;4513854']Lütfen başlık konusunda biraz daha hassas olalım. Biri yolda kaldı, kaza oldu yardım isteniyor veya acil kan aranıyor zannettim, ki anladığım kadarıyla bu konuda yanlız değilmişim.

Hocam çok teşekkür ederim, başlık konusunda kusura bakmayın ben bu kadar sorun olacağını bilmiyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

Hocam çok teşekkür ederim, başlık konusunda kusura bakmayın ben bu kadar sorun olacağını bilmiyordum

arndiol
08 Kasım 2019, 10:24
Acil Yardım, Lütfen Yardım Edin, gibi konu başlıklarına izin verilmez. Konu başlığı içeriği ifade etmelidir.

aabi başlık da bu sefer tinder ilanı gibi oldu :queen:

E.Yzr
08 Kasım 2019, 10:52
Tech90 kot,rockwell bot,modeka ya da venom eldiven,mt ya da bell kask,prohel,venom ya da revitin uygun montu

okanbagiscan
08 Kasım 2019, 10:59
Tinder ne olaki diye baktımda.Kuşak farkı denilen şey böyle bir şey demekki.

Drrozawa
08 Kasım 2019, 11:32
Cbr250 en mantıklısı gider yönünden çok uygun hızıda kçtü değildir.

Bir tane siyah var istersen görüşebiliriz.

hocam bunun piyasası nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Tech90 kot,rockwell bot,modeka ya da venom eldiven,mt ya da bell kask,prohel,venom ya da revitin uygun montu

hocam çok teşekkür ederim , teker teker baktm hepsine , bunlar ağır kazalardan korurmu ? hane 3-5 fazla verelim ama sağlığımızdan olmayalım maksat bütçe yi 4,000 e kadar çıkartırım.

arndiol
08 Kasım 2019, 11:42
Tinder ne olaki diye baktımda.Kuşak farkı denilen şey böyle bir şey demekki.

30 yaşındayım valla , tinder a hiç gerek duymadım ancak netflix filmlerinde ve capslerde cok yer alıyor oradan gördüm

okanbagiscan
08 Kasım 2019, 13:51
Bende Netfilix seyrediyorum ama hiç duymadım.Ne seyrediyorsun orada :)

zuluman
08 Kasım 2019, 14:28
bende ağırlık antrenmanı yapan biriyim. boy 1.78 kilo 92. buradan tavsiye ile ekipman alınmaz uymaz sana. çoğu kışlık montta sana göre bel tam , kol ve göğüs kısmı dar olur. pantolonda ise beli tam gelir fakat baldır kısmı dar olur. bu ürünleri deneyerek almalısın. birde kışın bulk olma durumları varsa kalıbın yaza göre 1 beden büyür. anlayacağın işin biraz zor.

E.Yzr
08 Kasım 2019, 20:54
hocam bunun piyasası nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

hocam çok teşekkür ederim , teker teker baktm hepsine , bunlar ağır kazalardan korurmu ? hane 3-5 fazla verelim ama sağlığımızdan olmayalım maksat bütçe yi 4,000 e kadar çıkartırım.

Tech90 pantolon,modeka eldiven,mt kask,rockwel botu kendim kullanıyorum çok da memnunum. Mont olarak da dainese var,bütçeyi arttırırsan oda kalitelidir