PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DJI Osmo Action vs Go Pro Hero 7 Black Karşılaştırmaları ve Önerileriniz Nedir?

piri_reis
31 Ekim 2019, 02:08
Arkadaşlar iki kamera arasında kaldım. Motorsiklette kullanacağım. Fakat ilk defa bir aksiyon kamerası aldığım için +/- bilmiyorum. Alıncada pişman olmak istemiyorum açıkçası.

Çoğu yerde DJI'nin ürünün iyi diyorlar ama görüntülerde gecikme vs. olduğu problemler varmış çözemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=vWfjYVzy7Qk

https://www.youtube.com/watch?v=b07_FLmDanY

https://www.youtube.com/watch?v=vMD8l4487Ps

Benim için önemli olan titreşimleri yansıtmaması, görüntüleri mahfetmemesi gerekiyor. Birde 4k 60fps alabilmem lazım.

Teşekkürler.

berk_cglr
31 Ekim 2019, 08:27
gopro hero7 black almadan önce bende çok baktım gopro tam anlamıyla aksiyon kamerası djı biraz daha vlog için sadece

2 kamerada sorunsuz 4k 60 fps veriyor go pro ekstra flat color olayı var detaylı edit yapıyorsan renklerde çok daha iyi oynamana izin veriyor birde aylık belli ücret karşılığı goproda cihaz düşüp kırılsa bile birebir değişim yapıyorlar

nyk
31 Ekim 2019, 08:28
DJI'da görüş açısı aynı değil, bir tane türk incelemişti ikisini. Kaska takıp motor sürmüştü hatta youtube'da izlemiştim ama ismini hatırlamıyorum. Sonuç olarak DJI'ın çekim açısı aynı değil, titreşim azaltıcı çok daha fazla kırpıyor kadrajtan öyle olunca aynı kaskta aynı konumda gopro'da motorun gidonu falan çıkarken DJI'da sadece yol gözüküyordu.

mavzer-i
31 Ekim 2019, 08:35
DJI'da görüş açısı aynı değil, bir tane türk incelemişti ikisini. Kaska takıp motor sürmüştü hatta youtube'da izlemiştim ama ismini hatırlamıyorum. Sonuç olarak DJI'ın çekim açısı aynı değil, titreşim azaltıcı çok daha fazla kırpıyor kadrajtan öyle olunca aynı kaskta aynı konumda gopro'da motorun gidonu falan çıkarken DJI'da sadece yol gözüküyordu.

o dediğin video şu oluyor
https://www.youtube.com/watch?v=L2X309bPJ0I
ben olsam dji osmo almazdım.
çünkü gerçekten görüş açısı çok dar.
bu kameranın çıkış amacı vlog. motor takayım ya da bisikletle dağdan atlayayım dedin mi o iş yaş.

piri_reis
31 Ekim 2019, 12:22
gopro hero7 black almadan önce bende çok baktım gopro tam anlamıyla aksiyon kamerası djı biraz daha vlog için sadece

2 kamerada sorunsuz 4k 60 fps veriyor go pro ekstra flat color olayı var detaylı edit yapıyorsan renklerde çok daha iyi oynamana izin veriyor birde aylık belli ücret karşılığı goproda cihaz düşüp kırılsa bile birebir değişim yapıyorlar

Hocam o değişim olayı türkiye'de geçerli mi? İlla DJI'nin kendi sitesinden mi almam gerekiyor ?

berk_cglr
31 Ekim 2019, 12:25
Hocam o değişim olayı türkiye'de geçerli mi? İlla DJI'nin kendi sitesinden mi almam gerekiyor ?

geçerli 2.el bile alsan farketmiyor kendi mailin ve cihaz seri nosunu kaydettiriyorsun

piri_reis
31 Ekim 2019, 12:45
geçerli 2.el bile alsan farketmiyor kendi mailin ve cihaz seri nosunu kaydettiriyorsun

DJI demişim GoPro olacaktı o. Neyse, hocam ben baktım ama onunla ilgili pek kaynak bulamadım, hep blog buldum google'da. Blog'da Amerikada başlanacağını vs. söylüyor. Ama tarih 2018 falan. Ben biraz daha araştırayım en iyisi.

< iLk@yy >
31 Ekim 2019, 13:16
4k 1 saat video çeksen 60fps'te ortalama 20gb veri yapar

bu kadar veriyi saklamak ayrı bir dert
işleyebilmek ap ayrı bir dert ( elindeki teknoloji ile orantılı sonuçta )

yani gyro özellikli kameralar her zaman görüntüden kırparak bu işi yapıyorlar totalde.ne kadar iyi gyro o kadar görüntüden kayıp demek oluyor kısaca. bir yerde tercih meselesi

berk_cglr
31 Ekim 2019, 15:13
DJI demişim GoPro olacaktı o. Neyse, hocam ben baktım ama onunla ilgili pek kaynak bulamadım, hep blog buldum google'da. Blog'da Amerikada başlanacağını vs. söylüyor. Ama tarih 2018 falan. Ben biraz daha araştırayım en iyisi.
2 ay önce sattım hero7 black i kısa süreli kullanıcağım için yaptırmaktan vaz geçtim ama kamerayı kullanmak için programını indirdiğinde zaten öneriyor istersen böyle birşey var yaptır hem depolama hemde sigorta bir nevi gibi

Birkomat
20 Şubat 2021, 12:53
konu hortlatmak huyum değildir ama her iki kamera da hala güncel sayıldığı için yazayım dedim. Ben de bikaç video izledikten sonra DJI almaya karar verdim. Özellikle test sürüş videoları çekerken kullanmak istiyordum iyi oldu. hero7'ye şu an bile vereceğim fiyat farkına değecek farklılıkları yok. kullandıkça tekrar yazarım.

yaşlıveacemi
20 Şubat 2021, 14:18
Bende bu iki marka arasında karasız kaldım. DJ daha ucuz hem de çok hesaplı aksesuarları var kasa, mikrofon adaptörü, yedek pil gibi.

Ama kırpma olayı artıkça görüntü daha titreşimsiz oluyor. DJ de bu kırpma daha fazla ( DJ % 22, Go pro % 10 muş) bu da aksiyon açısını düşürüyor.

Fiat farkı desen iki katı değer mi acaba o açıyı korumak için o kadar para vermeye?

Birkomat
20 Şubat 2021, 15:03
Bende bu iki marka arasında karasız kaldım. DJ daha ucuz hem de çok hesaplı aksesuarları var kasa, mikrofon adaptörü, yedek pil gibi.

Ama kırpma olayı artıkça görüntü daha titreşimsiz oluyor. DJ de bu kırpma daha fazla ( DJ % 22, Go pro % 10 muş) bu da aksiyon açısını düşürüyor.

Fiat farkı desen iki katı değer mi acaba o açıyı korumak için o kadar para vermeye?

ben de aynı şekilde düşünüp dji almaya karar verdim şimdilik memnunum.