PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezasının eve gelmesini engellemek

fatihscesur
21 Ekim 2019, 22:07
Arkadaşlar bi halt ettim.Bir gün içerisinde 20 dk arayla 2 tane ceza yedim.Cezaları plakaya yazmışlar.Motosiklet babamın üzerine tebligat kağıdının eve gelmesini nasıl engellerim.Cezayı babam öğrenmeden ödeyecem artık.(Evin zilini söktüm ama ev zemin kat camı falan çalar ve ya kargocu telefonla ararsa yine sıkıntı)
343 lira kaldırıma çıkma cezası
108 lira kask takmama cezası

oldcockroach
21 Ekim 2019, 22:16
Postacıya rica et yapacak bir şey yok.

piri_reis
21 Ekim 2019, 22:17
Arkadaşlar bi halt ettim.Bir gün içerisinde 20 dk arayla 2 tane ceza yedim.Cezaları plakaya yazmışlar.Motosiklet babamın üzerine tebligat kağıdının eve gelmesini nasıl engellerim.Cezayı babam öğrenmeden ödeyecem artık.(Evin zilini söktüm ama ev zemin kat camı falan çalar ve ya kargocu telefonla ararsa yine sıkıntı)

Eve gelmeden önce e-devletten haberin oluyor zaten ama. Gelsin ne olacak, yanlışlık olmuştur dersin. İtiraz etmiştim onu dersin.

yaşlıveacemi
22 Ekim 2019, 02:53
En garantisi kurallara uy sorunu kökünden hallet.

Simsar
22 Ekim 2019, 08:03
Şubeye gidip senin bölgende dağıtım yapan elemanların telefonlarını al, rica da bulun böyle böyle bir durum var benim kağıtları hiç getirmeyin yırtın gitsin falan de bence. Hatta üç beş çay parası bırakırsan işlemleri daha güvenli hâle getirirsin (: geçmiş olsun.

Olcay Avşar
22 Ekim 2019, 08:06
Resmi tebligatta tavsiye verilen şeyler olmaz, ama şu var genelde evde kimseyi bulamadık diyip muhtara bırakırlar. Muhtara söyle babana haber vermesin.

arndiol
22 Ekim 2019, 08:15
Hem kask yok hem kaldırıma çıkmış bir de babadan korkuyor.

Kafe önünde hatun düşürmeye calısıyormuşsun gibi geldi. Umarım dayağı yersin :queen:

Mallaca
22 Ekim 2019, 08:48
Bir musibet bin nasihattan iyidir. Kaldırıma park etmek vb kural hatalarını hepimiz yapabiliriz. Fakat kask takmamak nedir abisi? Babana yaşatacağın acıyı düşünmek bile istemiyorum. Kasksız bakkala bile gitme ve Allaha emanet ol.
PTT ana dağıtım merkezinde senin adrese (cihet diye geçer) bakan dağıtıcı ile görüşebilirsin. Fakat tebligat kanununa göre imza alması lazım. Onu nasıl kabul ettirirsin bilemem.

kurubuz
22 Ekim 2019, 08:56

Adrese henüz tebligat gelmediyse plakaya yazılan cezadan nasıl haberin oldu ? Tebliğ edilmeyen cezalar e devletten gözüküyor mu ?

Ayrıca ; eğer interaktif vergi dairesinden (ivd.gib.gov.tr) e-tebligat abonesi olursan adresine yazılı vergi ve ceza tebligatı gelmez. SMS ile sana bildirilir, sen de ivd'ye girip tebligatı okursun. ( pardon motor babanın üzerineymiş , işe yaramaz :( )

espresso
22 Ekim 2019, 09:15
Bence babanla konuş, böyle bir halt ettim ama dersimi aldım de, artık sana ne derse sonucuna katlan.

hasmet
22 Ekim 2019, 10:03
Aynısını yazacaktım. Sıvama yani. Mutlaka zor ama bu saatten sonra sana artı puan kazandıracak tek yol bu. Baban eninde sonunda öğrenecek. Senden öğrenmesi en temizi. Yoksa öğrendiğinde karşısında sen olmayacaksın, kendinin aptal yerine konduğunu düşünecek.

Zili de yerine takmanı tavsiye ederim.

hokahey
22 Ekim 2019, 11:25
Şubeye gidip senin bölgende dağıtım yapan elemanların telefonlarını al, rica da bulun böyle böyle bir durum var benim kağıtları hiç getirmeyin yırtın gitsin falan de bence. Hatta üç beş çay parası bırakırsan işlemleri daha güvenli hâle getirirsin (: geçmiş olsun.

O kağıtları yırtmak suçtur.

The Dude
22 Ekim 2019, 12:11
https://img-s1.onedio.com/id-5728a7d5cfe790cb64519bb6/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-b9aa401f9868bcfb560ec690c7aa155979b740d7.webp

- babasını mı vursak baba?

watercolours
22 Ekim 2019, 13:05
Soyadınız gibi davranmışsınız, soyadınız gibi sonucunu yaşayın. Babanıza kendiniz söyleyin.

Angrypower
22 Ekim 2019, 13:14
O kağıtları yırtmak suçtur.

Ayrıca suça teşebbüs etmek de suçtur die ekleme yapman lazımdı hoka reiz. Biraz paslanmışsın. Zaar milletin ecdadına tebligat göndere göndere güçten düşmüşsünüzdür :bestmt:

Olcay Avşar
22 Ekim 2019, 14:42
Adrese henüz tebligat gelmediyse plakaya yazılan cezadan nasıl haberin oldu ? Tebliğ edilmeyen cezalar e devletten gözüküyor mu ?

Evet görünüyor, ceza kesilip hazırlanınca sisteme düşüyor. Ama postaya verilmesi ve tebl,ğ eidlmesi daha uzun sürüyor.

MahmutBiner
22 Ekim 2019, 15:01
Benim asıl merak ettiğim baban evin zilini söktüğünü öğrenince ne tepki verecek.

Yani yapmışsınız bir hata üzerine bir hata üzerine bir hata şimdide son hatamı nasıl yaparım diye buradan destek beklemek çok doğru gelmedi bana :) Umarım babanız kısa sürede olanların farkına varıp yapacağınız yeni hatalarınızın önüne geçer.

arndiol
22 Ekim 2019, 15:08
https://pbs.twimg.com/media/CrlfgJKXgAAyTg1.jpg

hokahey
22 Ekim 2019, 15:25
Ayrıca suça teşebbüs etmek de suçtur die ekleme yapman lazımdı hoka reiz. Biraz paslanmışsın. Zaar milletin ecdadına tebligat göndere göndere güçten düşmüşsünüzdür :bestmt:

Yok yani işin içindeyim. Kağıdı yırtan postacıyı resmi evrağı kaybetmekten mahkemeye verebilirler.

Lucas
22 Ekim 2019, 15:28
Taşınsanız ??

Deadly Sto(R)m
22 Ekim 2019, 15:41
Evi ateşe verin, böylece postacı evi bulamaz

hasmet
22 Ekim 2019, 15:49
Evi ateşe verin, böylece postacı evi bulamaz

Ne gerek var yahu. Postacıyı öldürürsünüz olur biter...

mavzer-i
22 Ekim 2019, 15:51
çok farklı olaylara girmişsiniz. hiç gerek yok.
sağlam bi hacker bulun ona parasını verin. sisteme girip cezanızı düşürsün.

arndiol
22 Ekim 2019, 15:56
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSPpOo3g9CYszylYDMa2_fwZmnadFxFR-mIyeIsqcHlycBpcVUB

Deadly Sto(R)m
22 Ekim 2019, 16:13
Ne gerek var yahu. Postacıyı öldürürsünüz olur biter...

O zaman posta dağıtım merkezini yaksın. Yine dağıtamaz postacı

MotorBükücü.
22 Ekim 2019, 17:13
:queen::queen::queen:

OkNisT
23 Ekim 2019, 13:47
Hem kask yok hem kaldırıma çıkmış bir de babadan korkuyor.

Kafe önünde hatun düşürmeye calısıyormuşsun gibi geldi. Umarım dayağı yersin :queen:

Şöyle sen gibi yargısız infaz yapanlara bir fitil oluyorum ki sorma.
Yardıracaksan sor sebebini öğren öyle yardır.

oldcockroach
23 Ekim 2019, 14:47
15 gün içerisinde konu sahibinden ses çıkmazsa arkadaşa elveda deyin :D

arndiol
23 Ekim 2019, 15:33

"bi halt yedim" diye başladıgın ilk mesajında olumlu bir sebep aranmasını mı beklıyorsun.

ekremcelik00
23 Ekim 2019, 16:14
Yapacak bir şey yok ama sana önerim şu;baban cezayı öğrendiğinde o zaman kaskını tak :)

hokahey
23 Ekim 2019, 16:46
Babadan fırça yerken halının desenlerini incelemek diye bi olgu var yiğenim. Dayak faslına geçerseniz koruyucu ekipman kullanmanı tavsiye ederim. Hasarı minimuma indirirsin.

Ekarademir
23 Ekim 2019, 19:38
Hadi engelledin. E devletten görürse ne olacak ?

yaşlıveacemi
24 Ekim 2019, 10:36

Şimdi bende merak ettim kask takmamanın sebebi ne ola? Ne gibi bir sebep bekliyorsun?

Kaldırma çıkma sebebini anlıyorum bize her yer yol diyor. Bunda memur ayıp etmiş. Niye ceza yazmış ki? Memurun ne gibi bir sebebi olabilir? Enteresan.

Kanji
25 Ekim 2019, 08:54
Ödemesini indirimli 3/4 olarak yap, babana göster, eşeklik ettim baba dersimi aldım, bir daha yaparsam motoru satarsın de, birşey olmaz.

fz6_fazer
25 Ekim 2019, 11:40
Babanı ortadan kaldır,gerisi kolay
Postacıları kıyma:):):)
Annene söyle önce,babanı biraz yumuşatsın.
Bukadar korkacak birşey yok,git özür dile affet baba beni,hatalıyım dersin,biraz yalakalık yaparsın,olayı tatlıya bağlarsın

HerveauX
25 Ekim 2019, 12:48
Evde yangın çıkartabilirsin kapıya yapıştırılan kağıdı kimse umursamaz

arndiol
25 Ekim 2019, 13:25
s400 sipariş ver postaneye ateşle

mete_han
25 Ekim 2019, 23:13
ben bir baba olarak evladımın bana yalan söylemesini veya birşeyi gizlemesini istemem..babanla konuşsan ceza gelmeden durumu bildirsen özür dilesen..bir daha olmayacak baba desen nasıl olur..inan bu yalanların sonu gelmez...baba oğul herşeyi açık ve net konuşmalısın...