PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SINAVDA KAZA

58MUHAMMED
15 Eylül 2019, 13:41
Öncelikle herkese selam eder kazasız belasız sürüşler dilerim. 10 yıllık sürücülük hayatımda ilk kez kaza yaptım. Bugün yağmurlu bir güne uyandım ekipmanlarımı aldım. Sınav yerine ulaştım mt07 ile gireceğim sınava ısınma turlarını attım sınav başladı. Parkuru bitirdim. Sonra trafiğe çıkmak için komut geldi trafiğe çıktım. 2-3 km ilerledikden sonra 3 cü kırmızı ışıkta sürücü kurslarının araçları sağ şeritte kaza yapmışlardı bende sinyalimi verip sol şerite geçtim yeşil ışık yanıp sönmeye başladı 2 sn kalası sarıya geçmek üzereyken zaten yavaş olan hızımı düşürüp ışıkda durdum arkadan audi marka(plakasını alamadım) araç arkadan çarptı aşşağı indi ve benim yeşilde, ışık yanarken durdugumu filan söyledi gözetmenler kendisinin hatalı olduğunu yaya ve ışıklara yaklaştığında hızını düşürmesi gerektiğini, sürücü adayının arkasından çok yakın seyrettiğini, yağmurlu havada fren mesafesini ayarlayabilecek hızda seyretmediğini söylediler motordan düşmedim motorda da bi sıkıntı yok fakat aracın farları ve kaputu döküldü artçının ayaklıgı ok gibi araca saplandı neyse moturu araçdan ayırdık tutanak tutmak isteyip istemediğini sordular oda gerek olmadıgını söyleyip yoluna devam etti gözetmenler sınavı başarıyla tamamladıgımı kurallara uydugum için teşekkürlerini dile getirdiler. Sonra boş bir kağıda tutanak için imza attım gözetmenlere verdim. Olaki sonradan karar değiştirip şikayetçi olursa diye. Şimdi ben ne gibi bir sıkıntıyla karşılaşırım hem onu sormak istedim hemde bu olayı siz değerli forumdaşlarla paylaşmak istedim.

reclusive
15 Eylül 2019, 13:44
Boş kağıda imza? Heran herşey olabilir

AliR25
15 Eylül 2019, 13:48
Boş kağıda imzadan sıkıntı çıkmazsa başka bişeyden çıkmaz.

RideForLife.
15 Eylül 2019, 14:00
Abi boş kağıda imza atmak çok büyük hata. Olaydan sonra şikayetçi falan olsada gidip imza verebilirdin..

58MUHAMMED
15 Eylül 2019, 14:00
İmzaladıgım kağıdın üstüne tutanak yazmışlar görüntüsünü attılar milli eğitime verilecekmiş

to1ga
15 Eylül 2019, 14:07
kağıdın üzerine şu şu tarihinde gerçekleşen trafik kazasına ait imzamdır gibi bir dipnot eklemen gerekirdi. 2020 yılına giriyoruz neredeyse ve hala boş kağıda imza olayları dönüyor. Şaka gibi.

IRau
15 Eylül 2019, 15:06
kemal sunal filmlerinde olurdu boş kağıda imza işi

demekki doğruymuş

vay anasını....

atillatopal9
15 Eylül 2019, 15:13
hocam bakın yıllardır her yerde söyleniyor. genede boş kağıda imza atmışsınız. motorda oluşacak küçük bir çiziği bileo imza sayesinde sizden ödemesini alabilirler. inşallah iyi firmadırda, bunu bu şekilde yapmaz.

yigozya
15 Eylül 2019, 15:51
Ehliyetin hayırlı olsun. Hocalar o kağıdı ne olur ne olmaz başımız agrimasin, tutanak tutalim diye almışlar hiçbir şey olmaz canını sıkma

58MUHAMMED
15 Eylül 2019, 16:09
Eyvallah yarın gel nüshasını verelim dediler milli eğitime gideceğim

nyk
15 Eylül 2019, 16:15
Direksiyon sınavında motosikletin hemen arkasında gözetmenlerin aracı oluyor normalde şanssızlık olmuş neyseki hızlı çarpmamış.

58MUHAMMED
15 Eylül 2019, 16:48
Normalde arkamda seyrediyorlardı fakat adam araya girdi çok şükür ucuz atlattık

emenyasin
15 Eylül 2019, 16:49
Şükür ki ne sınavınız ne sizin için bir sıkıntı olmamış.

Memcoş48
15 Eylül 2019, 16:52
Geçmiş olsun, ehliyetiniz de hayırlı olsun. Sizin bir hatanız yok. Tutanaktan hiç bir sorun olmaz. Hep böyle dikkatli ve kurallara uygun sürmeniz temennisiyle, tekeriniz düz bassın.

58MUHAMMED
15 Eylül 2019, 16:57
Çok şükür Allah razı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Saolun Allah razı olsun.

SuleymanE
15 Eylül 2019, 18:54
Çok geçmiş olsun. Var öyle tabakhaneye b.k yetiştirir gibi ara sürüp önündeki motoru 1mt arkasından takip eden tipler. Sonra duramayıp çarpınca da "vay efendim öndeki araç ani durdu". Ulan ayı, takip mesafesi denen şey niye var diye sormazlar mı adama?

Arada denk geliyorum, çoğunlukla yol veriyorum geçip gitsinler diye ama bazı durumlarda, özellikle ışıklarda dururken arkadan gelenleri aşırı tehlikeli. Mümkünse 2 araba arasında durmaya gayret ediyorum o yüzden.

Yeniden geçmiş olsun. Boş kağıda imza işine arkadaşlar yeterince değinmiş zaten o konuda yorum yapma gereği görmedim :)

58MUHAMMED
15 Eylül 2019, 21:24
😁😁 Allah razı olsun. Tavsiyelerinizi dikkate alacagım yorumunuz için teşekkürler

arndiol
16 Eylül 2019, 08:45
imza olayı hoş olmamış ama en azından ehliyeti almışsınız :)

oldcockroach
16 Eylül 2019, 09:37
Boş kagıda imza verdin ve böyle rahatsın :queen: o kagıdı al hemen geri :D

58MUHAMMED
16 Eylül 2019, 09:59
Eyvallah saol 😁

oktayakgoz
16 Eylül 2019, 11:53
Sen hata yaptın güldüm zor ehliyet alırsın diye. Şükür bişe olmamış. Aynalardan gözünü ayırmazsı. Artık

58MUHAMMED
16 Eylül 2019, 15:12
Ben bu konuyu açarken kendini bilmezlerden linç yiyeceğimi biliyordum fakat kazaya güleni de ilk defa görüyorum. Allah düşmanımın başına vermesin merak etme bundan sonra daha dikkatli olacağım #oktayakgoz

oldcockroach
16 Eylül 2019, 15:22
Ben bu konuyu açarken kendini bilmezlerden linç yiyeceğimi biliyordum fakat kazaya güleni de ilk defa görüyorum. Allah düşmanımın başına vermesin merak etme bundan sonra daha dikkatli olacağım #oktayakgoz

O imza olayı hariç hiçbir sorun yok :D Kazada sana bir şey olmadıysa ki olmamış bırak audi düşünsün beter olsun :D

HerveauX
16 Eylül 2019, 15:27
2019 yılı ve boş kağıda imza, büyük cesaret

karayel90
17 Eylül 2019, 00:52

Kişinin foruma üyelik tarihi bile kendisinin ne kadar bu mecralarda yeni ve edep adap kurallarına nasıl uyulacağını bilmemesinden belkide yaşının ufak olmasından kaynaklı boş ver gitsin . . .

arndiol
17 Eylül 2019, 08:07
O imza olayı hariç hiçbir sorun yok :D Kazada sana bir şey olmadıysa ki olmamış bırak audi düşünsün beter olsun :D

boş kağıdım var; imzalarsan sana 50 tl veririm :queen:

oktayakgoz
17 Eylül 2019, 08:10

Yanlış anladın ama canın sağolsun. Kaza derken sınavda yapacağın en büyük kaza yere düşer motor zaten 30 km hızı geçmiyorsun. Yada bir arabaya az bir şey değersin diye düşündüm ve sınavı geçemediğin için açtın konuyu sandım. Kısaca ufak bi kazadan dolayı sınav gitti zannettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

Kişinin foruma üyelik tarihi bile kendisinin ne kadar bu mecralarda yeni ve edep adap kurallarına nasıl uyulacağını bilmemesinden belkide yaşının ufak olmasından kaynaklı boş ver gitsin . . .

Bu mecrada yeniyim fakat emin ol yaş olarak senden büyüğümdür. Konuyu bile anlamadan gelişi güzel sallamışsın ama seninde canın sağolsun.

58MUHAMMED
17 Eylül 2019, 11:09

Haklısınız sanırım boş verdik ozaman...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

boş kağıdım var; imzalarsan sana 50 tl veririm :queen:

yahu arkadaş kağıt dolu :cherry: fotokopisini milli eğitimden aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Yanlış anladın ama canın sağolsun. Kaza derken sınavda yapacağın en büyük kaza yere düşer motor zaten 30 km hızı geçmiyorsun. Yada bir arabaya az bir şey değersin diye düşündüm ve sınavı geçemediğin için açtın konuyu sandım. Kısaca ufak bi kazadan dolayı sınav gitti zannettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

Bu mecrada yeniyim fakat emin ol yaş olarak senden büyüğümdür. Konuyu bile anlamadan gelişi güzel sallamışsın ama seninde canın sağolsun.

Neyse ben yanlış anladığımı belkide olayın rehavetiyle okuduğumu yanlış yorumladım. Teşekkürler.

arndiol
17 Eylül 2019, 11:20
Haklısınız sanırım boş verdik ozaman...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

yahu arkadaş kağıt dolu :cherry: fotokopisini milli eğitimden aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Neyse ben yanlış anladığımı belkide olayın rehavetiyle okuduğumu yanlış yorumladım. Teşekkürler.

bilmiyorum birisi boş demiş, artık görsem de dolu olduguna inanmam :queen: psikolojimiiz bozuldu

Gökhan_Aygün
17 Eylül 2019, 12:29
Böyle durumlarda imzayı diğer elinle atmalısın, bunun dışında arkadan vuran benim bildiğim her durumda suçludur ..

58MUHAMMED
17 Eylül 2019, 15:02
bilmiyorum birisi boş demiş, artık görsem de dolu olduguna inanmam :queen: psikolojimiiz bozuldu

:sunny::santa:

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Böyle durumlarda imzayı diğer elinle atmalısın, bunun dışında arkadan vuran benim bildiğim her durumda suçludur ..

neyse artık bir önemi kalmadı benim beyanımı aynen yazmışlar. Bu da bana iyi bir ders oldu

OkNisT
17 Eylül 2019, 15:56
imza atmasan iyiydi, belki motorun masrafı varsa onu sana yaptırtabilirler.

linkinpark20
17 Eylül 2019, 16:00

Diğer elle atmasında ne gibi bir fayda var açıklar mısınız?

Gökhan_Aygün
17 Eylül 2019, 17:28
Diğer elle atmasında ne gibi bir fayda var açıklar mısınız?

Asıl elinin titreşimine göre farklıdır. Bu sebeple criminal diyorlar sanırım orada dahi kanıtlanamaz, " ben atmadım " diyebilirsin yani, çok detay vermeyeyim benim böyle yırttığım bir dava vardı eski işyerimde.

Ama sana ait olmayan bir imzayı atsan bile, asıl elin ile attığın sürece titreşim aynıdır ..

arndiol
17 Eylül 2019, 17:47
Asıl elinin titreşimine göre farklıdır. Bu sebeple criminal diyorlar sanırım orada dahi kanıtlanamaz, " ben atmadım " diyebilirsin yani, çok detay vermeyeyim benim böyle yırttığım bir dava vardı eski işyerimde.

Ama sana ait olmayan bir imzayı atsan bile, asıl elin ile attığın sürece titreşim aynıdır ..

babamın kayıp kimliğinden üstüne kredi cekip şirket kurmuslardı; yıl 2005 falan.
Tabi evraklar imzalar vs vs. var.
İmza gercekten onun mu değil mi diye bir çok farklı açıdan imzayı yapmanızı istiyorlar; her 2 el de dahil buna.
Ters el ile yapmanın bir faydası yok yani.

tyrung
17 Eylül 2019, 18:00
Tutanak işleme alınırsa ehliyeti almadan hasar kaydı olan nadir insanlardan biri olacaksın sanırım.

Belki sigorta yaptırdığında 4. basamak değil 5. basamaktan bile başlayabilirsin :queen:

linkinpark20
17 Eylül 2019, 19:43

Sizden diğer elle yeteri kadar imza almamışlar demek ki. Normalde sağ el ile oturarak ayakta ve çömelerek, sol el ile oturarak ayakta ve çömelerek üçer sayfadan az olmamak üzere yazı ve imza örnekleri alınır. Sizin soruşturmanızda eksik işlem yapmışlar. Kriminal incelemede hata oranı çok düşüktür. Dosya jandarma kriminal polis laboratuvarına, polis kriminal polis laboratuvarına veya bilirkişiye tevdi edilir. Hele ki işin uzmanına verirseniz. Emin olun bu şekilde birçok yazı ve imzanın uyuştuğunu tespit ettik. Şanslıymışsınız, ancak yaptığınız etik değil.

bajajpulsar2
17 Eylül 2019, 21:18
anlamadığım olaylar;
1 boş kağıda neden imza attın
2 neden yorum yapan arkadaşların çoğu sanki imzayı sürücü kursu çalışanları attırmış gibi konuşuyor.

58MUHAMMED
18 Eylül 2019, 09:04
imza atmasan iyiydi, belki motorun masrafı varsa onu sana yaptırtabilirler.

Kursa imza atmadım millieğitimin gözetmenlerine vermiştim sıkıntı yok beyanımı aynen yazmışlar. Motorda da bir sıkıntı yoktur :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Tutanak işleme alınırsa ehliyeti almadan hasar kaydı olan nadir insanlardan biri olacaksın sanırım.

Belki sigorta yaptırdığında 4. basamak değil 5. basamaktan bile başlayabilirsin :queen:

:cherry::pale:

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

anlamadığım olaylar;
2 neden yorum yapan arkadaşların çoğu sanki imzayı sürücü kursu çalışanları attırmış gibi konuşuyor.

Acelem vardı bir yere yetişmem gerekiyordu. Babamın sağlık problemleri var. İkinci soruna bende cevap veremeyeceğim kusura bakma :mrgreen:

ichiroo
18 Eylül 2019, 09:20
audiden doblodan şahinden korkacaksın, efendi efendi kullananlara lafım yok ama genelde trafik magandası oluyorlar.

OkNisT
18 Eylül 2019, 16:02
Kursa imza atmadım millieğitimin gözetmenlerine vermiştim sıkıntı yok beyanımı aynen yazmışlar. Motorda da bir sıkıntı yoktur :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

:cherry::pale:

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Acelem vardı bir yere yetişmem gerekiyordu. Babamın sağlık problemleri var. İkinci soruna bende cevap veremeyeceğim kusura bakma :mrgreen:

anlamadığım olaylar;

@58MUHAMMED pardon ben yanlış anlamışım :)
@bajajpulsar2 işimizde gücümüzde insanlarız 3-5 dk kafa dağıtmak amaçlı foruma giriyoruz gözden kaçırdığımız bir kelime olmuş, yeterli oldu mu açıklamam ?

58MUHAMMED
18 Eylül 2019, 16:40
audiden doblodan şahinden korkacaksın, efendi efendi kullananlara lafım yok ama genelde trafik magandası oluyorlar.

Uyarılarınızı dikkate alacağım saolun. Oraya birde broadway yazalım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

@58MUHAMMED pardon ben yanlış anlamışım :)
@bajajpulsar2 işimizde gücümüzde insanlarız 3-5 dk kafa dağıtmak amaçlı foruma giriyoruz gözden kaçırdığımız bir kelime olmuş, yeterli oldu mu açıklamam ?

Olur hepimiz insanız hata yapmak doğamızda var. :)