PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evden İşe~İşten Eve

SolakSelim
13 Eylül 2019, 13:21
Arkadaşlar merhaba. Bursada ikamet ediyorum. İşe aracım ile gidp geliyorum. Yakıt masrafından kurtulmak için motosiklet almak istiyorum. Ev ile işim arası tam 3.5 km. A2 ehliyetim var fakat uzun zamandır motosiklet kullanmadım. Bütçem 4.500 5000 tl kadar. Bir motosiklet almak istiyorum. Scooter tarzı bakıyorum. Vergiyle sigortayla uğraşmak istemiyorum. Sizler hangi markaları modelleri tavsiye edersiniz. Yaz kış kullama niyetim var. Şimdiden teşekkür ederim sağolun.

ocen45
13 Eylül 2019, 13:49
O fiyat aralığında 50cc scooterlar bulabilirsiniz hocam. 50cc Scooter segmentinde ise benim gördüğüm en tutulan model Mondial Revival. İkinci el olarak da Mondial 125 Znu modelini bulabilirsiniz. Tabi parça kaliteleri nasıldır pek bilgim yok. Listeye Kymco Agility 125 ikinci el de ekleyelim.

Yasin D
13 Eylül 2019, 14:00
1 Ay öncede aynı durumdaydım agility 125 aldım. 1.500 km oldu şuana kadar bir sıkıntısını görmedim, tavsiye ederim. Bir kaç eksi yönünden bahsedeyim.

Emsallerine göre bir tık fazla yakıyor fakat bir tık daha iyi gidiyor.
Orjinal lastikler berbat ıslak zeminde tutuş %0.
Yedek parçası biraz pahalı kalıyor üretimi olmadığı için sanırım.

Kural [ Z ]
13 Eylül 2019, 14:49
Buna bir göz atın. (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-hayat-onda-yakit-cimrisi-yolda-birakmaz-728864083/detay)Kendim bakmaya gitmeyi planlıyordum ancak iş yoğunlaştığı için bakamıycam gibi. Mutlaka aramanızı, uzak v.s. demeden gidip bakmanızı hatta almanızı öneririm. Kolay arıza yapmayan, arada bir yağını değiştirip yakıtını koyarsanız başka bir ihtiyacı olmayan, yarı otomatik, otomatik debriyajlı (debriyajla uğraşmazsınız), 4 ileri vitesli, aşırı az yakıt tüketen efsane motosiklettir. 2550 TL Honda Wing-GO 2015 model. Ölümsüz makinelerdendir.

Alırsanız kaportasında hafif bir hasar görünüyor, yaptırır geçersiniz veya o şekilde devam... birşey olmaz. Arkaya 140TL' ye 42lt bir çanta takıp bir de lastikleri yenilerseniz (lastikler dahil) ilk alım bakımı masrafınız 700 tl tutar tutmaz. 20 sene binersiniz. Mutlaka bir bakın derim. Yanınızda motosikletten anlayan biri ile gitmenizde yarar var, en azından şase no ve motor no' yu mutlaka kontrol edin, motorun çalışmasını bir dinleyin.