PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Önerisi.(Tutunamıyoruz)

desertseek
12 Eylül 2019, 17:06
Lastiklerim gerçekten berbat durumda.
Allah korusun birgün kayıp düşeceğim diye çok korkuyorum.
Ön Lastik Ebatları 120/70 – ZR17
Arka Lastik Ebatları 180/55 – ZR17
Bütçem:1300Tl malesef aklınızda bu paraya alacabileceğim neler var.

Motosiklet:Fz6

ahe
12 Eylül 2019, 17:10
maalesef yok

desertseek
12 Eylül 2019, 17:12
maalesef yok

Nekadar daha koymam gerek :salut:

ahe
12 Eylül 2019, 17:14
bence temiz iki teklik olursun :queen: sökmesi takması balansı gittiğin benzini sigarası vs

numan
12 Eylül 2019, 17:33
mitas sport force plus alabilirsin.

Cyan
12 Eylül 2019, 17:59
Veya mitas touring force... Yaklaşık o fiyat.

desertseek
12 Eylül 2019, 20:26
Metzeller sportec m3 nasıl?

54RR
12 Eylül 2019, 22:53
Metzeller sportec m3 nasıl?

Benim arka lastik m5, ben memnun değilim. Metzeller için uzun ömürlü lastik diyenler var. Sorun şu, lastik uzun ömürlü olunca sürücüsünün ömrü kısa oluyormuş :silent:

desertseek
13 Eylül 2019, 00:19
Benim arka lastik m5, ben memnun değilim. Metzeller için uzun ömürlü lastik diyenler var. Sorun şu, lastik uzun ömürlü olunca sürücüsünün ömrü kısa oluyormuş :silent:
Anladım abi.Vallahi artık değişmem gerek gerçekten baya kötü gaz açıyom sarıyor hafif fazla veriyom arka yanıma kadar geliyor:)
Bide iyice yanlıyor arada haylazlık yapayım diyorum Allah korusun birgün yatıracam diye korkuyorum.
Viraja yatırıyorsun(lastik kötü bilerek az bi açıyla)arkanın hiç gelesi yok sallanıyor orda dansöz gibi :)
Bütcemize göre alacaz artık birşeyler en azından üstündekilerden iyi olur sonuçta.

YasinC
13 Eylül 2019, 06:54
mitas sport force plus alabilirsin.

Mitas sport force +, rosso 2 ayarında tavsiye ederim.

ero__
13 Eylül 2019, 09:09
https://www.motolastik.com/pirelli-angel-gt-120-70zr17-58w-ve-180-55zr17-73w-pmu30163

En uzun ömürlüsü ve iyi tutanı.

Cyan
13 Eylül 2019, 09:47
https://www.motolastik.com/pirelli-angel-gt-120-70zr17-58w-ve-180-55zr17-73w-pmu30163

Fiyat iyiymiş, bu fiyata Angel GT varken hiç Mitas'a bakmaya gerek yok.

hisvarlar
13 Eylül 2019, 09:50

3 takım bitirdim, üretimi sonlanana kadar da bundan devam edeceğim. 30 bin km de halen kazık frende kaymayan acayip bir lastik.

desertseek
13 Eylül 2019, 10:01

Ozaman üstüne koyup alacaz abi.Teşekkürler :)

ero__
13 Eylül 2019, 11:43
Ben 2. takımında GT2'ye geçtim. Yağmurda %50 daha iyi diyebilirim GT'ye göre.

desertseek
13 Eylül 2019, 11:46
Ben 2. takımında GT2'ye geçtim. Yağmurda %50 daha iyi diyebilirim GT'ye göre.

Ah abi param olsa alırımda.Egzantrik di oydu buydu derken 1.300 kaldı işte siz tavsiye verin.Artık aralarından bütceme uygun olanı seçecem bakalım hayırlısı.

sharkspeedr2
13 Eylül 2019, 14:48
boşver bu lastikleri senin çözümün
Michelin Pilot Power 2ct 120 180
viraj mı yaparsın piste mi girersin ne yaparsan yap artık :P

Green Arrow
13 Eylül 2019, 15:12
Bütçen kısıtlı ise yerli üretici olan Anlas markasına bakmanı tavsiye ederim. Lastiklerin fiyat performans oranları çok iyi. Üstelik yeni spor lastikte çıkardılar.

desertseek
13 Eylül 2019, 16:10
boşver bu lastikleri senin çözümün
Michelin Pilot Power 2ct 120 180
viraj mı yaparsın piste mi girersin ne yaparsan yap artık :P
Sarmasın yeter abi :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Bütçen kısıtlı ise yerli üretici olan Anlas markasına bakmanı tavsiye ederim. Lastiklerin fiyat performans oranları çok iyi. Üstelik yeni spor lastikte çıkardılar.
O marka konusunda hiç bir bilgim yok ama şimdi araştıracağım teşekkürler :)

sanausbe
13 Eylül 2019, 16:39
Anlaş Viento Sport, yeni çıktı, arka sadece 190/50/17 var şimdilik ama hamur mükemmel. Ben R6’ya taktım. İlk 500 takımı 1000tl imiş.

https://urun.n11.com/motosiklet-lastik/19050zr17-12070zr17-anlas-viento-sport-takim-lastik-P369939704?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI5quqz_XN5AIVWOd3Ch05jw3KEAQYAiAB EgKas_D_BwE

ero__
13 Eylül 2019, 20:36
Bilgilerinizde yazan motosikletleriniz var ve 250 TL'nin hesabında mısınız? Kusura bakmayın bana inandırıcı gelmedi. Üzerinden parçalar koparak yollarda bırakan Anlas fotoğrafları oldukça fazla miktarda var internette facebook sayfalarında. Siz bilirsiniz.

06Serhat
13 Eylül 2019, 21:01
Bilgilerinizde yazan motosikletleriniz var ve 250 TL'nin hesabında mısınız? Kusura bakmayın bana inandırıcı gelmedi. Üzerinden parçalar koparak yollarda bırakan Anlas fotoğrafları oldukça fazla miktarda var internette facebook sayfalarında. Siz bilirsiniz.

Anlas kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok. Aksine yolu çok iyi tutuyor cabuk ısınıyor. Daha önce Michelin pilot street kullandım hic memnun kalmadım. Anlas ın youtubeda belgesel tadında videoları var izleyin isterseniz. Daha yeni çıktık piyasaya gün geçtikçe gelişiyoruz, geliştiriyoruz diyorlar.

Kutluay
13 Eylül 2019, 21:13
Acaba anlas wintergrip2 fazere nasıl gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Dostum koparsa firmaya dava açarsın bir daha kopmaz. Böyle bir firmaya haksızlık etmeyin, kendi malımızın arkasında duralım.

ero__
13 Eylül 2019, 22:31
Acaba anlas wintergrip2 fazere nasıl gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Dostum koparsa firmaya dava açarsın bir daha kopmaz. Böyle bir firmaya haksızlık etmeyin, kendi malımızın arkasında duralım.

Sıkıntı yok / arkasında durmak gibi şeylerden bahsedenlerin 250 cc en fazla motosikletleri olduğunu görüyorum.

R& bozması bir Spor Tur motosikletinde ya da 1000 cc. Enduro motosiklette bu söyledikleriniz havada kalır.

desertseek
14 Eylül 2019, 01:30
Anlaş Viento Sport, yeni çıktı, arka sadece 190/50/17 var şimdilik ama hamur mükemmel. Ben R6’ya taktım. İlk 500 takımı 1000tl imiş.

https://urun.n11.com/motosiklet-lastik/19050zr17-12070zr17-anlas-viento-sport-takim-lastik-P369939704?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI5quqz_XN5AIVWOd3Ch05jw3KEAQYAiAB EgKas_D_BwE
Keşke 180liği de olsaymış tadından yenmezmiş :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Evet bilgilerimizde yazan motosiklelerimiz olduğu doğrudur.Zx10R babam kullanıyor Fz6N ben kullanıyorum.25 yaşındayım malum Türkiye şartlarında iş bulamadık 3 ünv mezunuyum ama iş yok.Aileden para almak belli bir süre sonra insanın zoruna gidiyor ve ben Scotish fold cinsi kedilerimin üretimini yapıp onları satarak motosikletimin eksiklerini tamamlamaya çalışıyorum.Buradanda bütçemin yettiği kadar sizlerden bilgi edinerek herşeyin en iyisini ve doğrusunu yapmaya çalışıyorum.Bu yüzdende evet 250Tl nin hesabındayım...Arada da senin gibi kendini bilmez hadsizler çıkıyor boş konuşan ama yapacak bir şey yok neye istiyorsan ona inan ağzımı açacam şimdide olmayacak...
Okadar insan bu post altında anlas hakkında olumlu yorumlar yapmış sen herşeyin nötr tarafından bakarak gene yok parçası kopmuş yok bir şey olmuş gibi yorumlar yapmışsın .Senin amacın yardımcı olmak değil boş muhabbet.Üyeliğin 2005 belliki benden yaşça büyüksün benden küçük büyük her insana saygı duyorum ben ama sana bu tavrından dolayı duymuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Sıkıntı yok / arkasında durmak gibi şeylerden bahsedenlerin 250 cc en fazla motosikletleri olduğunu görüyorum.

R& bozması bir Spor Tur motosikletinde ya da 1000 cc. Enduro motosiklette bu söyledikleriniz havada kalır.
Şu yoruma bak;''arkasında durmak gibi şeylerden bahsedenlerin 250 cc en fazla motosikletleri olduğunu görüyorum.''
Motosiklet ruhtur,özgürlüktür,sevdadır bu işin cc si yoktur.
Ne oluyor 1000 liğe 600 lüğe binince adammı oluyorsun.
Senin bana yaptığını şuan ben sana yapıyorum varmı senin motorun yoksa bu siteye milletin canını sıkmayamı giriyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Anlas kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok. Aksine yolu çok iyi tutuyor cabuk ısınıyor. Daha önce Michelin pilot street kullandım hic memnun kalmadım. Anlas ın youtubeda belgesel tadında videoları var izleyin isterseniz. Daha yeni çıktık piyasaya gün geçtikçe gelişiyoruz, geliştiriyoruz diyorlar.
Bakacağım abi teşekkür ederim :)

LynXMaSTeR
14 Eylül 2019, 03:59
anlas viento önerebilirim. yumuşak hamurlu lastik.
takımı 1000 liraydı. ağustos ayında festivalde 180/55 de vardı.
ebatlar için anlas ile iletişime geçebilirsiniz.

ero__
14 Eylül 2019, 08:01
Keşke 180liği de olsaymış tadından yenmezmiş :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Evet bilgilerimizde yazan motosiklelerimiz olduğu doğrudur.Zx10R babam kullanıyor Fz6N ben kullanıyorum.25 yaşındayım malum Türkiye şartlarında iş bulamadık 3 ünv mezunuyum ama iş yok.Aileden para almak belli bir süre sonra insanın zoruna gidiyor ve ben Scotish fold cinsi kedilerimin üretimini yapıp onları satarak motosikletimin eksiklerini tamamlamaya çalışıyorum.Buradanda bütçemin yettiği kadar sizlerden bilgi edinerek herşeyin en iyisini ve doğrusunu yapmaya çalışıyorum.Bu yüzdende evet 250Tl nin hesabındayım...Arada da senin gibi kendini bilmez hadsizler çıkıyor boş konuşan ama yapacak bir şey yok neye istiyorsan ona inan ağzımı açacam şimdide olmayacak...
Okadar insan bu post altında anlas hakkında olumlu yorumlar yapmış sen herşeyin nötr tarafından bakarak gene yok parçası kopmuş yok bir şey olmuş gibi yorumlar yapmışsın .Senin amacın yardımcı olmak değil boş muhabbet.Üyeliğin 2005 belliki benden yaşça büyüksün benden küçük büyük her insana saygı duyorum ben ama sana bu tavrından dolayı duymuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Şu yoruma bak;''arkasında durmak gibi şeylerden bahsedenlerin 250 cc en fazla motosikletleri olduğunu görüyorum.''
Motosiklet ruhtur,özgürlüktür,sevdadır bu işin cc si yoktur.
Ne oluyor 1000 liğe 600 lüğe binince adammı oluyorsun.
Senin bana yaptığını şuan ben sana yapıyorum varmı senin motorun yoksa bu siteye milletin canını sıkmayamı giriyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Bakacağım abi teşekkür ederim :)

Saygı önce HİTAP ile başlar. Tanımadığın, bilmediğin bir kişiye SEN diye hitap edemez, edilemez.

FZ6'ya binip gaz koluna yüklenmemenin olmayacağını az çok biliyorum. Gaz açılacaksa lastik iyi olmak zorunda.

Ben hadsizsem siz de kör cahilin önde gidenisiniz. Ağzınızı açmanızın hiç bir ehemmiyeti yok. Zira yüzüme söyleyemeyeceğiniz şeyleri buraya yazarak ne olduğunuzu az çok tahmin ediyorsunuzdur. Ben yazdıklarımı bana saygı duyulsun diye yazmıyorum. Bu amaçla yazdığınız belli.

Ben cc. hesabını aşağılamak için yazmadım. Bunu anlayamayacak kadar cahil ve dar görüşlü olduğunuz ortada. Zira o cc farkı lastiğin dayanımı ile alakalı. Pirelli dahi ufak tip motosikletler için ucuz bant lastiklerini daha uyguna üretme peşinde. Hamuru da ona göre olacak elbette. Benim motorum yok, motosikletim var. F800ST.

Daha fazla yazmamın da anlamsız olduğunu düşünüyorum. Anlas ile mutluluklar dilerim. Umarım başınıza bir iş gelmez...

redalfred
21 Mayıs 2020, 02:41
Selamlar, başka lastik gönderileri de vardır ama bu gönderide anlas viento Sport konuşulduğu için yazmak istedim. Beklendiği gibi Viento Sport daha küçük boyutları da çıkış yaptı ve lansman fiyatıyla güncel olarak 1000 küsür lira gibi bir fiyata sahip. Dominar400 kullanıcısıyım bu lastiği alıp takmak istiyorum fakat karşıma çıkan anlas yorumları beni korkutuyor. Çok fazla viraj yapıp sınırları zorlayan biri değilim benim için güvenli olsun yeter fakat malum markalara da 2k ya yakın para vermek istemiyorum.
Kişisel görüşüm anlas ın hamurlarında bir hata var ise de bunun geçmişte kaldığı ve son üretimi olan bu modelde bu hataları aştığı yönünde.
Bu nedenle viento yu farklı boyutlarda bir kaç aydır kullanmış test etmiş arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Umit1923
21 Mayıs 2020, 04:00
Saygı önce HİTAP ile başlar. Tanımadığın, bilmediğin bir kişiye SEN diye hitap edemez, edilemez.

FZ6'ya binip gaz koluna yüklenmemenin olmayacağını az çok biliyorum. Gaz açılacaksa lastik iyi olmak zorunda.

Ben hadsizsem siz de kör cahilin önde gidenisiniz. Ağzınızı açmanızın hiç bir ehemmiyeti yok. Zira yüzüme söyleyemeyeceğiniz şeyleri buraya yazarak ne olduğunuzu az çok tahmin ediyorsunuzdur. Ben yazdıklarımı bana saygı duyulsun diye yazmıyorum. Bu amaçla yazdığınız belli.

Ben cc. hesabını aşağılamak için yazmadım. Bunu anlayamayacak kadar cahil ve dar görüşlü olduğunuz ortada. Zira o cc farkı lastiğin dayanımı ile alakalı. Pirelli dahi ufak tip motosikletler için ucuz bant lastiklerini daha uyguna üretme peşinde. Hamuru da ona göre olacak elbette. Benim motorum yok, motosikletim var. F800ST.

Daha fazla yazmamın da anlamsız olduğunu düşünüyorum. Anlas ile mutluluklar dilerim. Umarım başınıza bir iş gelmez...

Dayicim cok mu mutsuz bir çocukluk gecirdin, neden saldiriyorsun millete, ne bu ofansiflik? Ver sorunun cevabini gec, cok saldirmak istiyorsan cik pencereye evinin onune park edenlere falan laf at..

Bafrali
21 Mayıs 2020, 04:54
Anlaş özellikle scooter lastikleri ile öne çıkmış, Winter Grip ile ün salmış, Tournee Sport ile 250cc ve altının beklentilerini karşılamıştır. En fazla 250cc motoru olanların memnun olması normal çünkü o lastik ebatların da ürünleri mevcuttu.
Viento Sport modeli üzerinde ciddi çalışmalar yapılıp piyasaya sunulduğu söyleniyor. Eminim fiyat performans olarak beklenileni karşılayacaktır.

yürekçe
21 Mayıs 2020, 07:14
Ben de bu yaz sonuna doğru dominara viento düşündüğümden araştırıyorum.
Anlas mı-mitas mı?

rollcycle
21 Mayıs 2020, 11:07
Sarmasın yeter abi :)

O Makinayı suyuna göre kullanmassan ne takarsan tak hangi önerileni takarsan tak sarma yapar. Fz6 anatomik yapısı gereği kuyruğu çok oynak. Özellikle sert ivmelenmelerde denge kontrolü çok önemli. Lastiklerinin durumunu bir lastikçide kontrol ettir ve danış. Yani lastikler sarıp kaydığı için hemen çok kötü tanısı koymaman tavsiyemdir. Hem fazer hem fz6 maalesef böyle. Yine imkan varsa tabiki git en iyi lastiği al.

-ZERO-
21 Mayıs 2020, 11:14
mitas sportforce plus al geç bence. lastikdeposu.com'da 1200-1300 lira 2020 üretimi.