PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 16 Yaşındayım Ve Motor Almak İstiyorum

eren.donmez3
09 Eylül 2019, 21:50
Merhaba abilerim/ablalarım
Fazla uzatmadan Konuya girmek istiyorum şuan lise 3.sınıf öğrencisiyim ve 16 yaşına girdim bildiğiniz üzere 16 yaşında A1 ehliyeti alınıyor.Bende Bu yüzden Hem okula Gidip gelmeye hemde günlük işlerimi halletmek için motor almayı planlıyorum Ailem Bu Konuda Beni Destekliyor biz zaten ailecek motor kullanıyoruz Babam/Abim/Annem
Bu yüzden motor konusunda çok tecrubeli olmasam bile hiç te yabancılık çekmiyorum kısacası sizce abilerim olarak size soruyorum motor almalımıyım Ben Yeni Başlangıç Motoru Olarak Honda Msx 125 i düşündüm sizce nasıl bir motor internette baya bir araştırma yaptım motor küçük olduğu için manevra kabiliyeti yüksek fazla ağırda değil yani konunun altına görüşlerinizi bırakırsanız sevinirim.

Erenk34
10 Eylül 2019, 00:04
Merhaba kardeşim, ben de 17 yaşında A1 ehliyetle cbr125 ile motora başlamıştım. Alıcağın motoru ihtiyaçlarına göre belirlemen senin için daha iyi olacaktır. Msx'in uzun süre kullanılabilecek bir motor olduğunu düşünmüyorum. Şehir içinde kısa mesafelerde elbet iyidir ancak otobanda hızlanmak istediğinde seni mutsuz eder. Cb125r, Mt125 gibi motorların daha kullanışlı ve bir sonraki motorun için sana daha çok şey katacağını düşünüyorum. Düşüp kalkarsam masraflı olur dersen. Cb125f alıp koruma demiri taktırıp da kullanabilirsin. Hem de bu motorlara arka çanta takıp kaskını yağmurluğunu eşyalarını koyabilirsin. Okula gitmek için sevimli bir motor ama pek karizmatik olduğunu da düşünmüyorum :). Tabi seviyorsan mutlu olucaksan tabi ki başlanabilir.

uzay gemisi
10 Eylül 2019, 00:21
Erenk34 haklı.
Bu motosiklet işi öyle birşey ki zaman geçtikçe artık gidip geldiğin yerler seni kesmemeye başlayacak, motosikletinle daha uzak yerlere gidip gelmek, motosikletinle daha fazla vakit geçirmek isteyeceksin ee haliyle msx yetmeyecek. Msx ile sadece şehir içinde kısa mesafelerde mutlu olursun

Kural [ Z ]
10 Eylül 2019, 00:59
Herşeyden önce acı gerçekler ve kötü haber.

Malesef 16 yaşınızda motosiklet ehliyeti alamazsınız. A1 sınıfı ehliyet için başvurabilmeniz için en azından 16 yaşınızı doldurup 17 yaşınızdan gün almış olmanız gerekmektedir.

arndiol
10 Eylül 2019, 08:33
Merhaba abilerim/ablalarım
Fazla uzatmadan Konuya girmek istiyorum şuan lise 3.sınıf öğrencisiyim ve 16 yaşına girdim bildiğiniz üzere 16 yaşında A1 ehliyeti alınıyor.Bende Bu yüzden Hem okula Gidip gelmeye hemde günlük işlerimi halletmek için motor almayı planlıyorum Ailem Bu Konuda Beni Destekliyor biz zaten ailecek motor kullanıyoruz Babam/Abim/Annem
Bu yüzden motor konusunda çok tecrubeli olmasam bile hiç te yabancılık çekmiyorum kısacası sizce abilerim olarak size soruyorum motor almalımıyım Ben Yeni Başlangıç Motoru Olarak Honda Msx 125 i düşündüm sizce nasıl bir motor internette baya bir araştırma yaptım motor küçük olduğu için manevra kabiliyeti yüksek fazla ağırda değil yani konunun altına görüşlerinizi bırakırsanız sevinirim.

mcx i boşver; cb125e al devam et :)

;4501292']Herşeyden önce acı gerçekler ve kötü haber.

Malesef 16 yaşınızda motosiklet ehliyeti alamazsınız. A1 sınıfı ehliyet için başvurabilmeniz için en azından 16 yaşınızı doldurup 17 yaşınızdan gün almış olmanız gerekmektedir.

aynısını düşündüm de acaba yasa yine mi değişti diye sorguladım :)