PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor mu Bilgisayar mı ?

ocen45
07 Eylül 2019, 02:14
7.000 TL'lik pc ler indirimde 4.500 TL civarı şuan. Denizlide okuyorum. Motoru alırsam okuldan eve git gel yapıcam bir de arada kız arkadaşımla dışarı çıkarsam ayağımızı yerden kessin diye kullanmış olucam. 3.Yılıma giriyorum okulda. Geçen ay pc mi satmıştım motor parası için. 2 yıldır Denizlide evde sürekli oyun oynuyorum ev arkadaşım ve discorddan arkadaşlarımızla. Şimdi benim bütün vaktim genelde pc başında geçiyor. Ne yapmalıyım sizce ? 9.500 TL'ye CBR buldum 30.xxx Km'de. onu alırsam, okula gitmeme bir ay var kendi ortak restorantımızda 1 ay çalışırsam yine bilgisayar parası çıkıyor ama dediğim über bilgisayarlar değil de orta seviye oyun bilgisayarı alabiliyorum. Tavsiyelerinize açığım.

uzay gemisi
07 Eylül 2019, 02:19
Önümüz kış motoru alsan bile havalardan doğru düzgün binemeyeceksin iyi bir bilgisayar alman daha iyi olur

ocen45
07 Eylül 2019, 02:30
Önümüz kış motoru alsan bile havalardan doğru düzgün binemeyeceksin iyi bir bilgisayar alman daha iyi olur

Arkadaşım da öyle diyor. Bi sabah okula giderken hava soğuk olcak binmeye üşenceksin falan diyor.

ynslky
07 Eylül 2019, 07:49
Bemce de sen bilgisayar al

mc-hot
07 Eylül 2019, 07:55
Motor başına bela yok bakımı yok zinciri yok lastiği yok yakıtı yok çalınma riski yok düşme riski yok ekipmanı derken liste kabarıp gider.

Sen al sağlam bir bilgisayar aç pubg yi keyfine bak.

tommygun
07 Eylül 2019, 08:14
Askerliğimi Denizli'de yapmıştım. Acemilik Bozkurt'ta, ustalık Çivril'de. O kadar bunalmışım ki 12 sene oldu Denizli'ye bir daha adımımı atmadım. Bilgisayar da alabilirsin çamaşır makinesi de ama hayat dışarıda güzel. Yerinde olsam tercihimi motor almaktan yana kullanırdım. O mu bu mu, hangi modeli alsam diye araştırmaya girdiğinde işin içinden çıkamazsın.

macorono34
07 Eylül 2019, 08:17
Bilgisayar al anladığım kadarı ile pc şuan yok. Ayrıca O motor u alsan bile emin ol masrafları çıkar, Bide akdaslarin dedigi gibi önümüz kış...

ocen45
07 Eylül 2019, 09:03
Tavsiyelere bakılırsa bilgisayar önde. Evet iki ayn önce bilgisayarımı satmıştım. Dediğim gibi iki yıl boyunca denizlide neredeyse evde hep oyun oynadım. Dışarıya okul için çıkıyordum bir de arada kafeye gitmek için. Dediğim gibi bilgisayar şuan önde gidiyor ama hala yorumlarınızı bekliyorum.

ahe
07 Eylül 2019, 09:08
bilgisayara binip okula git gel yaparsın artık :queen:

oktayakgoz
07 Eylül 2019, 09:32
Abi tavsiyesi sana. Bilgisayardan kurtul. Boş boş oyun oynayacağına git gez. Soğuğu bahane etme. Hayat dışarda. Soğukta olsa hayat güzeldir.

ocen45
07 Eylül 2019, 09:47
bilgisayara binip okula git gel yaparsın artık :queen:
Okul ile ev arası 5 _ 10 dakika yalnız 😂

ahe
07 Eylül 2019, 10:00
Okul ile ev arası 5 _ 10 dakika yalnız ��

öyle yazdığın için o zaman değiştiriyorum arkadaşlarınla sağa sola giderken pc'ye binip gidersin. Git kendine motor al sonra çok pişman olursun işin olur otobüse sevise dolmuşa binmek zorunda kalırsın sonra dersin ki keşke :queen:

EUOGLU
07 Eylül 2019, 10:12
Bende sen gibiydim bilgisayar başından kalkmayam tabiri caiz ise embesil bir cocuktum motor butun hayatımı degistirdi. Kesinlikle motosiklet al ve kendini ona ada. Sokemeyi takmayi ogren bakimini yap onu sev.

hasan014733
07 Eylül 2019, 11:41
Ben olsam daha düşük fiyattan bir motor bakardım. Kaskımı montumu alıp keyfime bakardım. Kışın az binersin belki ama inan ilerleyen yıllarda bilgisayar başında geçen zamanlarına acıyacaksın. Ama motor başında yaptıkların sana arkadaş, tecrübe vs.vs. katacak.

kovboy03
07 Eylül 2019, 12:20
PC seni asosyal yapar motor ise tam tersini eve girmek istemezsin. pc nin gördüğü birçok işi telefonlar görüyor.Ben tercihimi Motordan yana kullanıyorum .)

navarin11
07 Eylül 2019, 13:58
yok yok sen en iyisi al bir smart TV bo bol dizi izler, olgunlaşırsın sonra gene aynı soruyu sormaya devam edersin!!!!!!!!!!!! fesuphanallah birde üniversiteye gidiyorsun.

enes_ayx
07 Eylül 2019, 14:39
Bence karşılaştırma yapılmamalı bile HAYAT DIŞARIDA al motoru gitmediğin görmediğin yerleri keşfet kız arkadaşınla güzel anılar biriktir. Hem dışarıda grafikler muazzam ;)

levend84
07 Eylül 2019, 14:42
Motosiklet al,

Oyun istedigin zaman 2-3 gun ps4 kiralarsin.

tomass
07 Eylül 2019, 14:43
Motosiklet insanı sosyalleştirir.
Bilgisayar oyunları ise tam tersi..
Yaşın ilerledikçe o oyunların başında geçirdiğin her dakikanın ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksın :)

burakrak
07 Eylül 2019, 15:16
Şöyle düşün bir de Pc'yi aldıktan 1 ay sonra pişman olursan satıp paranı geri alma şansın çok zor yani ben şahsen 4-5 binlik bir pc yi 2. el almam ya çok düşüğe verecen ya da satmayacaksın, ama motor alırsan baktın sana göre değil sevmedin sat yine pc'yi alırsın. Satacağını pek sanmıyorum orası ayrı ama motordan daha az zarar edeceğini düşünüyorum. Ben olsam böyle bir ikilemde zaten kalmam motoru seçerim ama herkesin zevki ayrı saygı duyarım.

E.Yzr
07 Eylül 2019, 17:13
Ben de senin gibi Iphone mu alsam motor mu diye düşünürken kendimi motosiklet camiasının içinde buldum ve çok da mutluyum :flower: (hala telefon alamadım )

Rewetigi
07 Eylül 2019, 17:31
15 Yıldır bilgisayar kullanan biri olarak Motosiklet.

gökay77
07 Eylül 2019, 19:25
Kardeşim Motor sevdan var ise kesinlikle motosiklet almalısın hayat dışarıda al motosikletini gez yeni yerler gör kafeye git arkadaşlarınla takıl napıcan pc yi ben yıllarca oyun oynadım bi yararını göremedim ama allahtan fazla bağımlı değildimde oyun oynadığımın fazlasını dışarıda arkadaşlarımla geçiriyodum hem oyunda neymiş insanı köreltiyo al bi Motosiklet keyfine bak Hayat dışarıda sen motor al bi ara zaten pc de alırsın yokmu telefonunda internet ordan idare et :)

Trailblazer
07 Eylül 2019, 19:29
Bu ikileme bende düşmüştüm, sonra düşündüm bilgisayar alsam motor videoları izlemeye devam edecektim ki böyle yapmak yerine aldım bi motosiklet keyfime baktım.

mgora
08 Eylül 2019, 12:25
İs hayatım bilgisayar üzerine , ilk motosikletimi 37 yasımda aldım.
Hep diyorum keske öğrenci iken motorum olsaydı.Giderken aldığın kokular bile farklı orman,ölmüs ve ezilmis hayvan lesi kokusu , otobana çıkınca birden gelen soğukluk hissi.Anlayamazlar :D
İstanbul'da yaz kıs motor kullanıyorum ama Denizli'de kıs nasıldır onu da göz önünde tut.

scorpions_59
08 Eylül 2019, 22:36
Motosiklet almalısın hem arınırsın oyunlardan, boş saçmalıklardan, rüzgarı hissedince zaten doğru karar verdim dersin.

leons
09 Eylül 2019, 00:06
Boşver pc yi ben 99 yılından beri haşır neşirim kafa ve göz sağlığını bozmaktan başka ise yaramaz. Al motor gez stres at kafan rahat olsun.

nyk
09 Eylül 2019, 00:31
Orta halli bilgisayar + motosiklet benim seçimim. Süper bir oyun bilgisayarı alıp üniversite yıllarını sabah akşam evde oyun oynayarak geçirmek istemezdim şahsen.

yalnız motor için bütçeyi iyi hesapla sadece motorun fiyatı olarak düşünme. ekipman parası, sigorta, yakıt, bakım gibi giderleride hesabana katıp ona göre motor al ki zevkle binesin.

Berkay*
09 Eylül 2019, 11:16
Askerliğimi Denizli'de yapmıştım. Acemilik Bozkurt'ta, ustalık Çivril'de. O kadar bunalmışım ki 12 sene oldu Denizli'ye bir daha adımımı atmadım. Bilgisayar da alabilirsin çamaşır makinesi de ama hayat dışarıda güzel. Yerinde olsam tercihimi motor almaktan yana kullanırdım. O mu bu mu, hangi modeli alsam diye araştırmaya girdiğinde işin içinden çıkamazsın.

Haha, ben de oyumu çamaşır makinesinden yana kullanıyorum.

Motosiklet de neymiş şeytan icadı (!)

mavzer-i
09 Eylül 2019, 11:36
ben zamanında canavar gibi bilgisayar toplamıştım. hala canavar gibi.
ama şuan benim isteklerimi karşılayamıyor. çünkü 3d modelleme ve animasyon çalışıyorum.
satsam satamıyorum. üzerine güncelleme de yapmak istemiyorum. çünkü işistasyonu lazım bana.
şuanki bilgisayarımın değeri 10bin tl nin üzerinde ama satmak istersem bu çok düşüyor.
iki ucu temiz olmayan deynek yani.
eskiden bilgisayarları satmak ta kolaydı artık değil
o yüzden enine boyuna düşün alacağın bilgisayar için
sonra elden çıkarmak zor oluyor.
pişman olmayacağın bi bilgisayar düşün.

AliR25
09 Eylül 2019, 11:40
İkilemde kalmak için çok uygunsuz bir ikili olmuş, bence motor al akıllı telefonun vardır zaten birçok işi ondan yapabilirsin..

Alman_
09 Eylül 2019, 15:06
Sosyal olmak istersen motor, asosyal olmak istersen pc al nokta :)

Timonna
09 Eylül 2019, 15:10
Madem ki motosikletçilere kıyaslama yapmalarını istiyorsun bu soruyu bir de bilgisayar teknoloji forumunda açmalısın!. Doğru kıyaslamayı böyle yapabilirsin...

Bence motosiklet.

tommygun
09 Eylül 2019, 17:57
Haha, ben de oyumu çamaşır makinesinden yana kullanıyorum.

Motosiklet de neymiş şeytan icadı (!)

Benim evdeki çamaşır makinesi azıcık eskidi, motosikletim de tek silindir. 2'sinin de üzerine oturan titreşimden dolayı aynı hissiyata sahip oluyor.

ocen45
09 Eylül 2019, 19:24
Arkadaşlar yarıyıl tatilinde yine motor param çıkmış oluyor. Yani yarıyılda motor alabilirim hem bahar dönemine giriyoruz. Açıkçası bu yüzden bilgisayar kafama yatıyor.

Kural [ Z ]
09 Eylül 2019, 19:59
Arkadaşlar yarıyıl tatilinde yine motor param çıkmış oluyor. Yani yarıyılda motor alabilirim hem bahar dönemine giriyoruz. Açıkçası bu yüzden bilgisayar kafama yatıyor.

Keyif senin. Ama unutma, motosiklet değer kazanır, bilgisayar her zaman kaybeder.

Kendi gelişimin ve kullanacağın programlar için, iş için lazımsa bilgisayar derim. Ama oyun için diyorsan kafanı kumdan çıkartıp (ağır geldiyse kusura bakma ama en uygun tabir bu) motosikleti seçmen daha mantıklı. Tabi bana sorarsan ikisini de boşver Altın' a yatır derim de... neyse sen beni boşver :bounce:

stubborn
10 Eylül 2019, 09:34
Oyun oynamak için PCmi , güldürme beni :silent:

arndiol
10 Eylül 2019, 09:40
kullanabileceğin bilgisayarın yok ise bilgisayar al tabi ki.

öğrencisin; öğrenci oldugunda film izlemek dizi izlemek ve netten okey oynamak temel öğrenci işlevlerindendir.

sodurlu88
11 Eylül 2019, 10:10
Al bir tane WR125R, yaz kış gez dolaş. Aldığın bilgisayar aldığın günden itibaren değer kaybeder. Motosiklete iyi bakarsan her zaman aldığın paranın üstünde satarsın. Ekran başından kurtul, motor alamıyorsan bisiklet al.

Tvs01
11 Eylül 2019, 10:16
7 binlik PC nin o fiyata düştüğüne bakma sen içindeki parçaların fiyatına bak internetten 4500 ün altında olduğunu görürsün. Toplama yap veya toplanmış al

foxtrot
11 Eylül 2019, 10:43
Yol bilgisayari olan bir motosiklet alın

Prz
11 Eylül 2019, 12:01
Bilgisayar al güzel bide motor oyunu indirirsin bakarsın keyfine:mrgreen::mrgreen::thumleft:

istanbuls34
11 Eylül 2019, 18:02
Ben de bu ikilem arasındayım. Motoru satarsam böyle bir motoru ucuza bulamam sezon açıldığında ama satmazsamda kışın nasıl saklayacağım motorumu ? Kışın dışarı çıkmayıda sevmiyorum evde boş boş ne yapacağım bilemiyorum.

Kural [ Z ]
11 Eylül 2019, 19:10
Ben de bu ikilem arasındayım. Motoru satarsam böyle bir motoru ucuza bulamam sezon açıldığında ama satmazsamda kışın nasıl saklayacağım motorumu ? Kışın dışarı çıkmayıda sevmiyorum evde boş boş ne yapacağım bilemiyorum.

https://media-cdn.t24.com.tr/media/library/2019/02/1549867130219-modifiye-motosikletini-evinin-salonuna-park-ediyor-4041-dhaphoto-4-min.jpg

Bu derdinize deva olabilir :thumleft:

ahmetsafir
11 Eylül 2019, 19:16
aynı kararı yıllar önce vemek zorunda kaldım ve motosikleti seçtim yıllar geçti ve bilgisayar manyağı arkadaşlarım sanal alemde sanal arkadaşlarıyla takılırken ben motosiklet ile edindiğim gerçek arkadaşlarla takılıyordum ve bugün birkez daha iyiki diyorum sende keşke dememek için iyi düşün.

istanbuls34
11 Eylül 2019, 19:22
;4501708']https://media-cdn.t24.com.tr/media/library/2019/02/1549867130219-modifiye-motosikletini-evinin-salonuna-park-ediyor-4041-dhaphoto-4-min.jpg

Bu derdinize deva olabilir :thumleft:

Ah be giriş katta evim olsa neler sokmazdım evin içine.

RÇ1978
11 Eylül 2019, 19:41
Bilgisayar bilgi edinmek , ders çalışmak vs gibi geleceğini inşaa etme adına kullanılacaksa bilgisayar al diyeceğim de oyun vs için kullanacağını belirtmişsin bilgisayar seni asosyal yapacak eve bağlayacak ancak motor alırsan belki de bambaşka bir çevren olacak yaşayacağın yeni anıların ve maceraların olacak kışın ağır geçmediği hava şartlarında okuldan ve evden biraz uzaklaşarak kafanı dağıtmaya düşünmeye ve günün hatta haftanın stresini atmaya olanak sağlayacak ( Tatlı tatlı sürdüğün sürece ) Tüm bunları yeniden gözden geçirerek buna göre karar vermelisin .

ocen45
11 Eylül 2019, 20:06
Arkadaşlar yalnız pc siparişini iptal edersem 7.000 TL ye sıfır Cr1 alabiliyorum sadece. Sizce. Cr1 almak için vazgeçmeli miyim bir de o yönden düşünün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Hocam ben de iki yıldır üniversitede dışarı çıköayo sevmeyip evde sürekli oyun oynadığım için motor almaktan vazgeçtim diyebilirim. Tabi hala yorumları takip ediyorum fikrim değişebilir belki ama dediğim gibi genelde vaktim evde geçiyor dışarıya çıkmayı sevmiyorum çünkü üniversitede dışarıda yapılacak tek şey kafeye gitmek.