PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suzuki servis ücretleri?

OnlySounD
03 Eylül 2019, 16:17
Merhaba, motorumu ( gsxr 600-2007 ) servise götürmek istiyorum sıcakken zor marş alma gibi bir durum var.
En yakın servis bandırma da gözüküyor.(balıkesirdeyim)
Acaba ortalama servis ücretleri nedir ? Yani kontrol amaçlı bakmak.(parça değişimi vs yok) sorunlarını söyleyecekler sadece. Ne kadar ücret isterler ?
Saygılarımla.

gckumbasar
03 Eylül 2019, 16:22
Merhaba,
Bu konuda çok fazla bir tecrübem bulunmuyor malesef ama tahminimce kendi görüşümü sizinle paylaşmak istedim.
Sonuçta Değişim vs olmayacak ama motosiklete bakacak belki bir kaç yerini söküp şundan marş almıyor ya da şurasını da değişsen iyi olur vs tarzında şeyler olur illaki.En fazla alacağı tutarda kendi görüşüm olarak işçilik parasıdır.Bunun işçilik parasıda 50-100 tl gibi bir fiyatı geçeceğini düşünmüyorum. Dediğim gibi bu benim şahsi görüşümdür. Başıma gelen vs bir şey değildir.

54RR
03 Eylül 2019, 16:25
Arızayı tespit etmek için motoru ne kadar kurcalarsa o kadar fazla para ister. Bunu anca motoru teslim ederken öğrenirsin, yada gitmeden arayıp sorman lazım.
Örneğin bendeki motorun Buji değişim ücreti 200-250 lira arasında :queen: buna göre gardını al :cherry:

OnlySounD
03 Eylül 2019, 16:29
Merhaba,
Bu konuda çok fazla bir tecrübem bulunmuyor malesef ama tahminimce kendi görüşümü sizinle paylaşmak istedim.
Sonuçta Değişim vs olmayacak ama motosiklete bakacak belki bir kaç yerini söküp şundan marş almıyor ya da şurasını da değişsen iyi olur vs tarzında şeyler olur illaki.En fazla alacağı tutarda kendi görüşüm olarak işçilik parasıdır.Bunun işçilik parasıda 50-100 tl gibi bir fiyatı geçeceğini düşünmüyorum. Dediğim gibi bu benim şahsi görüşümdür. Başıma gelen vs bir şey değildir.

Valla ben o kadar az olacağını düşünmüyorum açıkcası. En az 150-200 tl tutar gibi duruyor.

Arızayı tespit etmek için motoru ne kadar kurcalarsa o kadar fazla para ister. Bunu anca motoru teslim ederken öğrenirsin, yada gitmeden arayıp sorman lazım.
Örneğin bendeki motorun Buji değişim ücreti 200-250 lira arasında :queen: buna göre gardını al :cherry:

Açıkcası en korktuğum şey bana sormadan bir şeyleri değiştirmesi. Onun haricinde bir sıkıntım yok. Şimdi stator değişecek dese orada değiştirsem 350$ + işçilik alacak. Stator sargısını düzelttirsem daha ucuza gelecek.

Benim amacım sorunun ne olduğunu öğrenebilmek.

gckumbasar
03 Eylül 2019, 16:38
Abi getir motosikleti servise, söyle derdini benim motosikletin böyle böyle bir sıkıntısı var bakabilir misin ne kadar tutar baksan işlem yapmasan etmesen vs. ne parası alırsın benden açıkça konuş yani ayıp bir şey değil ki

OnlySounD
03 Eylül 2019, 16:45
Abi getir motosikleti servise, söyle derdini benim motosikletin böyle böyle bir sıkıntısı var bakabilir misin ne kadar tutar baksan işlem yapmasan etmesen vs. ne parası alırsın benden açıkça konuş yani ayıp bir şey değil ki

En kötü öyle yapacağım gibi duruyor. Umarım iyi bir servistir

gckumbasar
03 Eylül 2019, 16:49
En kötü öyle yapacağım gibi duruyor. Umarım iyi bir servistir

Bandırma bir kaç günümü geçirdim insanları çok sıcak kanlı ve yardım severdiler ya da bana öyleleri denk geldi.Umarım sanada bunlar denk gelir abi :)

Kural [ Z ]
03 Eylül 2019, 17:57
Götüreceğiniz servisin telefon numarası ile servisine saat ücretini sorarak öğrenebilirsiniz.,

Ardından da arızanızı söyleyerek tahmini bir rakkam verilmesini isteyebilirsiniz.

Bazı Marka/Modellerde belirli kilometrelerde belirli arızalar kendisini gösterebilir. Yetkili servislerde sürekli aynı marka ve modeller ile çalışıldığı için bu tip kronik km/arıza ilişkileri önceden genellikle bilinir ve tahmini bir rakkam verilebilir.

Tek yapmanız gereken arayıp sormak :wiinkk:

Mamba09
03 Eylül 2019, 18:10
Özelden yazarsan sana bir usta önerebilirim o taraflarda