PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2018 Yamaha YZF -R6 Motosiklet İncelemesi

MetinRR
02 Eylül 2019, 19:20
Herkese merhaba !

Türkiye'de ilk yapıp "yeni kasa" Yamaha YZF-R6'yı incelemek üzere teste aldık.Videoda da söylediğimiz gibi piste çıkaramadığımız için özür dileriz.Motosiklet tam anlamıyla "EFSANE".

Youtube kanalımıza abone olursanız ve videomuza yorum yaparsanız sevinirim.

İyi Seyirler...

https://www.youtube.com/watch?v=tjvcveexB2Q

https://www.youtube.com/watch?v=tjvcveexB2Q

VTAkbay
03 Eylül 2019, 16:24
Diğer rakipleri ile sadece görünüş kıyaslaması yapıldığında, çevremdeki 10 kişiden 9'u Yamaha'nın R serisini seçer. Görünüş dehşet, gidiş gayet güzel. Duruş zaten bir o kadar öyle. En sevdiğim SuperSport kategorisinde motosikletdir kendisi. Şuan da her ne kadar kendisine sahip olamayıp aynı motor bloğunu kullanan modeline sahip olsam da, şuraya yazıyorum. İnşallah bir gün piste yakın ve her haftasonu çıkabileceğim günlere geldiğimde tek pist motorum olacak kendisi. O günler geldiğinde, buraya bakar duygulanırım artık. Kalın sağlıcakla, iyi anlatım ve hoş görüntüler için teşekkürler Metin.

fazil
03 Eylül 2019, 20:33
Fz6 motor blogu, 15 sene onceki R6 motor bloguyla ayni yalniz.
Simdikine benzemiyordur sanirim.

MetinRR
04 Eylül 2019, 17:15
Diğer rakipleri ile sadece görünüş kıyaslaması yapıldığında, çevremdeki 10 kişiden 9'u Yamaha'nın R serisini seçer. Görünüş dehşet, gidiş gayet güzel. Duruş zaten bir o kadar öyle. En sevdiğim SuperSport kategorisinde motosikletdir kendisi. Şuan da her ne kadar kendisine sahip olamayıp aynı motor bloğunu kullanan modeline sahip olsam da, şuraya yazıyorum. İnşallah bir gün piste yakın ve her haftasonu çıkabileceğim günlere geldiğimde tek pist motorum olacak kendisi. O günler geldiğinde, buraya bakar duygulanırım artık. Kalın sağlıcakla, iyi anlatım ve hoş görüntüler için teşekkürler Metin.

Rica ederim :)

MetinRR
06 Eylül 2019, 02:41

Birazcık gitmeyen versiyonu o kadar :D

Ercü5259
06 Eylül 2019, 07:10
Dosdum emeğine sağlık.keşke daha ışıklı bi ortamda çekseydin .motorun rengi ni ön plana çıkarmak varken karanlıkta kaybolmuş..sırf egzoz sesi için oto park olmamış..en azın dan otobanda devirlen mesini tork unu birazcık test edebilirdin ..iyi günler

MetinRR
07 Eylül 2019, 15:23
Dosdum emeğine sağlık.keşke daha ışıklı bi ortamda çekseydin .motorun rengi ni ön plana çıkarmak varken karanlıkta kaybolmuş..sırf egzoz sesi için oto park olmamış..en azın dan otobanda devirlen mesini tork unu birazcık test edebilirdin ..iyi günler

teşekkürler,sıkışan trafik ve trafik kuralları yüzünden otoyollarda test etmek videoda olduğu gibi kısıtlı oluyor.En yakın zamanda pistlerde incelemek için koşturuyoruz.

VTAkbay
13 Eylül 2019, 01:14

Bildiğim kadarıyla R6'nın 2006 modeline kadar FZ6 ile birebir aynı bloklar, sonrasında farklı egzantrik boyu ile süpab süreleri ve sıkıştırma oranları ile sadece yükseltme yapıldı ve daha yüksek beygir elde edildi. Ama olsun be hocam biz yine sürerken aldığımız zevke bakalım :P

fazil
13 Eylül 2019, 06:48
Motor tumuyle yenilenmis 2006'dan itibaren. Eski R6 motoru da Fz6'da kullanilmaya devam etmisti.

https://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/2017/march/yamaha-r6-timeline/

Guven
13 Eylül 2019, 08:04
Bu güzel inceleme videosu için teşekkürler Metin. Ellerine sağlık. :cat: