PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Tenere 700 Türkiye'de..

hachiko
01 Eylül 2019, 22:16
https://cdn.motor1.com/images/mgl/Rz9xg/s3/yamaha-tenere-700.jpg

İki teker tutkunlarının uzun zamandır merakla beklediği Yamaha Tenere 700, dünyanın ikinci büyük kanyonu unvanına sahip Ulubey’de tanıtıldı.

Her türlü yol koşulunda kullanıcısına sürüş imkânı vermesiyle dikkat çeken Tenere 700, kanyonun zorlu rotalarında katılımcılardan tam not aldı. Ekim ayında kullanıcıları ile buluşması planlanan Tenere 700, geçtiğimiz Mart ayında ön sipariş ile satışa açılmıştı. Geçen süre içinde oldukça yoğun talep aldıklarını belirten Yamaha Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever “Bugüne kadar ön sipariş sistemi üzerinden 150 adet satışa ulaştık. Aslında bu sayıya ulaşmayı bekliyorduk çünkü Tenere 700’ü heyecanla bekleyen ve bize sürekli ‘ne zaman Türkiye’ye gelecek?’ sorularını yönelten yüzlerce kullanıcı oldu. Tenere, farklı bir yaşam biçimini temsil eden, felsefesi olan bir model. Macera ve doğa tutkunlarının, keşfetmeyi ve uzun yol yapmayı sevenlerin tercihi oluyor” ifadelerini kullandı.

İkonik tasarımı, teknolojik üstünlükleri ve ergonomik sürüş keyfi sunan kompakt yapısı ile sınıfının en iyisi olarak öne çıkan Tenere 700, Ceramic Ice, Tech Black ve Competition White renk seçenekleri sunuyor. Uzun otoban sürüşleri ya da adrenalin dolu arazi sürüşlerinde, performansı ve ergonomik tasarımı öne çıkan modeli, 689 cc’lik 2 silindirli çapraz düzlem felsefesine sahip motoru, her koşula uygun gücü sağlıyor. Dünyanın en deneyimli ralli sürücülerinin fikirleri alınarak tasarlanan motosiklet 350 km üzerinde menzil potansiyeli sunan 16 litrelik yakıt deposuyla da ayrıca rakiplerinin önüne geçiyor.

Tasarımda tercih edilen çift kızaklı boru tipi çelik şasisinin kompakt boyutları sürüşü kolaylaştırıyor. Dar bir gövdeye, ince yakıt deposuna ve maksimum sürücü çevikliğine izin veren düz bir seleye sahip olan Tenere 700, sürücünün otururken veya ayakta kullanımında, depoya tutunmasını sağlayarak daha güvenli sürüş olanağı sunuyor.

Öte yandan Tenere 700’ün orijinal aksesuar paketi seçeneklere eklenmiş durumda. Bu paketler, müşterilere sadece motosikletlerini kendi yaşam stillerine uygun olarak tasarlama özgürlüğünü sunmakla kalmayıp aynı zamanda sürücülerin kendi stilleriyle sürüşün keyfini çıkarmalarını sağlıyor. Oldukça çok yönlü arazi performansına ek olarak geliştirilmiş uzun mesafe sürüş deneyimi sunan Explorer Pack ve Rally Pack paketleri özellikle dikkat çekiyor.

Kaynak : Motor1

joshua
01 Eylül 2019, 22:20
Fiyat belli mi acaba?

Cyan
01 Eylül 2019, 23:50
Ön sipariş fiyatı 64.500TL idi diye hatırlıyorum...

YBRMANİA
02 Eylül 2019, 10:02
çok para,ikinci el temiz africa alırım.kimler paramızın gün geçerek değersizleştiğinin farkında acaba.

arndiol
02 Eylül 2019, 10:11
o paraya kaç tane ybr alınır beaa (evet fakirim :queen: )

Cyan
02 Eylül 2019, 18:37
Bu akşam E5 Haliç - 1. Köprü yönünde bir tane gördüm mavi 34 CFM plaka. Sahibini acık taciz edip :cat: �� yaptım. Buralardaysa selamlar.

bursalıali
03 Eylül 2019, 01:52
Tenere 700 ü Bu güne kadar canlı hiç göremedim . İlk gördüğümde , önünde hürmetlerle eğilerek saygılarımı arzetmek boynuma borç olsun.

F54
03 Eylül 2019, 02:42
MOTOSİKLET güzel olabilir ama fiyat tr şartlarında yüksek

hachiko
03 Eylül 2019, 04:14
Ya arkadaşlar kusura kalmayında çok tipsiz ya :D

oialdemir
03 Eylül 2019, 11:34
Ya arkadaşlar kusura kalmayında çok tipsiz ya :D

Hemen hemen her tur motoru yada enduro gibi evet öyle :D Ama hoş bir tipsizliği var. Sevdim ben.

TheNightHawk
03 Eylül 2019, 11:39
tracer700 60.000 e dayanmış , 74500 ister yamaha buna. Ayrica tipsiz eğri boyun vs muhabbeti yine başlamış hoşuma gitti böyle devam arkadaşlar :)