PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil. Akü bitti

smtzturk
01 Eylül 2019, 18:05
Yamaha mt 25 aku bitti. Vurdurarak calisttiramadim. Arabanin akusine kablayla baglasak olur mu?

Mertcan39
01 Eylül 2019, 18:07
voltajlar tuttuğu sürece bağlayabilirsiniz

smtzturk
01 Eylül 2019, 18:14
Voltaj? Arabanın akusune baglayip biraz beklesem? Sonra denesem. Hundai i20 var burada..olur mu ki?

Mertcan39
01 Eylül 2019, 18:19
motorunuzun aküsü 12 V 12 V olan herhangi aküye bağlayabilirsiniz biraz beklerseniz şarj edecektir evet

vurdurarak çalışmaması ise benzin pompası enjeksiyona benzin basamadığı içindir

bu arada ilk + sonra - yi bağlayın tam tersi olarak geri sökün kabloları takarken kontaklarınız kapalı olsun

Kursad55
01 Eylül 2019, 19:02
Beklemeye gerek yok

hasmet
01 Eylül 2019, 19:37
Bekleyerek sarj olmaz muhtemelen. Sarj hizi, sarj potansiyeli ile aku potansiyeli arasindaki farka bagli. Aku bitmeye yakin bile olsa potansiyeli az degildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

vurdurarak çalışmaması ise benzin pompası enjeksiyona benzin basamadığı içindir

Benim eski enjeksiyonlu Hornet vurdurarak calistiydi... Az ilerideki bir yokusun basina bisiklet gibi yanimda goturup, asagi salip, ikinci viteste debriyaji biraktiydim.

Mertcan39
01 Eylül 2019, 19:50
Bekleyerek sarj olmaz muhtemelen. Sarj hizi, sarj potansiyeli ile aku potansiyeli arasindaki farka bagli. Aku bitmeye yakin bile olsa potansiyeli az degildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Benim eski enjeksiyonlu Hornet vurdurarak calistiydi... Az ilerideki bir yokusun basina bisiklet gibi yanimda goturup, asagi salip, ikinci viteste debriyaji biraktiydim.

benzin pompasını besleyecek kadar aküde şarj vardır muhtemelen bajaj 200 rs te vurdurarak çalıştırıyordum :)

bu arada mekanik enjeksiyonlu motor var mı acaba ? eğer varsa onlarda vurdurarak çalışabilir

mustafa_325
01 Eylül 2019, 19:56
Konjektoru yakmış olabilirsin. Eğer konjektor yanmışsa akü boşaldıktan sonra motoru ne kadar vurdurursan vurdur statorden gelen elektrik ateşleme ve enjektorlere gelmeyeceği için motor çalışmaz.

ufoz
01 Eylül 2019, 22:10
...

Debriyajı bırakır bırakmazmı çalışmıştı yoksa 2.viteste biraz gidip mi?

smtzturk
01 Eylül 2019, 22:53
Arkadaşlar o kadar teknik bilgim yok. Akünün yerini zor buldum ben. Neysei hundai i20 den kablo cektik aküye hallettik. Saolun.
Şimdiki sorun yeni aku
Kendim degistirebilir miyim. Marka model veya ozellik olarak nasi bir akü olmalı? Nerden alabilirim?

Bir de, yardimlariniz icin çok teşekkürler!!!

Mertcan39
01 Eylül 2019, 23:07
Arkadaşlar o kadar teknik bilgim yok. Akünün yerini zor buldum ben. Neysei hundai i20 den kablo cektik aküye hallettik. Saolun.
Şimdiki sorun yeni aku
Kendim degistirebilir miyim. Marka model veya ozellik olarak nasi bir akü olmalı? Nerden alabilirim?

Bir de, yardimlariniz icin çok teşekkürler!!!

üstünde markası modeli yazar kaç amper olduğu düz kutup mu ters kutup mu veya kullanıcı kitabından bilgi alabilirsiniz motorunuzun şarjınıda ölçtürün bu arada durup dururken akü bitmez

HRider
01 Eylül 2019, 23:24
MT 25 Enjeksiyonlu :cherry:

Benzini elektrik ile silindire gönderiyor. Elektrik yoksa benzin gönderemez ve ateşleme yapamaz değil mi :D aydınlatayım dedim.

smtzturk
01 Eylül 2019, 23:50
Aydınlandık. Saolun.😁😁

hasmet
02 Eylül 2019, 01:49
Debriyajı bırakır bırakmazmı çalışmıştı yoksa 2.viteste biraz gidip mi?

En fazla 1-2 saniye. Yokus uzun degildi cunku. 4 silindir oldugu icin kompresyon da fazla. Ucu ucuna denk gelmisti.

smtzturk
02 Eylül 2019, 06:56
Durup dururken bitmwdi aslında. Komtagi acik unurtm sanirim. Yani anahtari uatunde unutmuştum ama kontak acikmiydi hatırlamıyorum.