PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : apachi cross

borana
30 Ağustos 2019, 04:43
Herkese selamlar Arkadaslar. Apachi 250 cc cross almayi dusunuyorum. Ancak bu motora plaka cikarilmadigini of road oldugu icin plaka ruhsat cikmadigini soyluyorlar. Faturayla emniyete gitsek ruhsat alamazmiyiz. Bu konuda bilgisi olan var mi. Fatura kesiliyorsa nasil plaka ruhsat olmaz muayene falan nasil oluyor vergiler nasil odeniyor. Sehir icine girmek gerektiginde ne yapiliyor. Cevaplar icin simdiden Tesekkurler.

Boldpilot
30 Ağustos 2019, 05:50
stop lambası, farı, sinyali , aynayı ayarla sokarlar trafiğe.

borana
30 Ağustos 2019, 06:43
Eyvallah. Ama ruhsat almaya gittiginde emniyette motora bakmiyolarki. Yani normal bir motor gibi plaka ruhsat alamazmiyiz.

odo
30 Ağustos 2019, 07:59
alacağınız motor 2. el trafikten cekilmiş ise muayneye girmeniz gerekecek. sıfır faturalı bir arkadaşsa direk ruhsatını alırsın noterde biter iş.

faz
30 Ağustos 2019, 12:47
Sadece fatura yetmiyor sanayi bakanlığından ithalatçı firma tarafından alınmış bir uygunluk belgesi gerekiyor noterler den öğrenilebilir

Angrypower
30 Ağustos 2019, 14:37
Offroad die geçiyorsa hiç uğraşma o araç trafiğe çıkmaz. Dirtbike die geçer ve neredeyse her ülkede trafiğe çıkışı yasaktır. Fatura olması trafiğe çıkarabilirsin demek değildir. Benim buzdolabımında faturası var. Plaka çıkaracağım der isem olur mu? Olmaz. Aynı mantık. Uygunluk gereksinimleri var.

borana
30 Ağustos 2019, 18:28
Tamam Arkadaslar. Baska motor bakicam Tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Benim uygunluk belgesi hic aklima gelmemisti😳