PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amma da Kic Seven Varmis Arkadas

milanodriver
29 Ağustos 2019, 21:23
Trafik sIkisIk; E-6 akmiyor. Dur kalk trafik var. Hava kararmis. Emniyet seridinden, “yaw arabanin biri ne olur ne olmaz, emniyet seridine girer mi girer” endisesiyle; hafiften de seridin sagindan 50-60 gidiyorum. Pozisyon full dikkat. Bana kalsa bir tik daha da yavas gidecegim ama iste o kic sevenler yok mu, izin vermiyorlar. Ben de son zamanlarda istemeden de olsa hizimi bir tik arttirdim.

O da ne? Hemen sag arkamda bir tane motor. Yetmez ama. Bir tanede hemen arkamda. Soloturk muyuz arkadas. Atasozunde dendigi gibi. Dertler cifter cifter; mutluluklar ara sira gelir. Bu dertlerden heryerde mi var mubarek?

Yaw arkadas. Amma da seviyor bazilari ondekinin kicindan gitmeyi. Tercihler farkli anlasilan. Lakin mevki yanlis. Taksim-Harbiye arasi en uygun yer. En azindan E-6 da o saatte ekmek cikmaz.

Gercekten motorcunun dusmani motorcu. Arabalardan kimse dert yanmasin. Biz bize yeterde artariz.

Uzun Uzun yazmaya gerek yok. Lafin cogu cocuga soylenirmis.

Yapmayin etmeyin.

zeynelhazan
29 Ağustos 2019, 21:54
Biz bize yeteriz için birşey diyemeyeceğim ama ben de emniyet şeridini bu yüzden fazla tercih etmiyorum. Bütün kuryeler üstüne alınmasın ama kurye ve bazı aksiyon arayanlar yarın yokmuş gibi sürüyor, zaten gören duyan yok birisi yola zıplayacak diye tırsıyorum, gelmiş bi de arkadan arkadan tampon yapıyor. Freni bi koysam zincirleme motor kazası. Aynı hareketi sol şeritte de arabalar yapıyor, bu memleket düzgün motosiklet sürmeye hazır değil bence.

MahmutBiner
30 Ağustos 2019, 08:55
Trafik sIkisIk; E-6 akmiyor. Dur kalk trafik var. Hava kararmis. Emniyet seridinden, “yaw arabanin biri ne olur ne olmaz, emniyet seridine girer mi girer” endisesiyle; hafiften de seridin sagindan 50-60 gidiyorum. Pozisyon full dikkat. Bana kalsa bir tik daha da yavas gidecegim ama iste o kic sevenler yok mu, izin vermiyorlar. Ben de son zamanlarda istemeden de olsa hizimi bir tik arttirdim.

O da ne? Hemen sag arkamda bir tane motor. Yetmez ama. Bir tanede hemen arkamda. Soloturk muyuz arkadas. Atasozunde dendigi gibi. Dertler cifter cifter; mutluluklar ara sira gelir. Bu dertlerden heryerde mi var mubarek?

Yaw arkadas. Amma da seviyor bazilari ondekinin kicindan gitmeyi. Tercihler farkli anlasilan. Lakin mevki yanlis. Taksim-Harbiye arasi en uygun yer. En azindan E-6 da o saatte ekmek cikmaz.

Gercekten motorcunun dusmani motorcu. Arabalardan kimse dert yanmasin. Biz bize yeterde artariz.

Uzun Uzun yazmaya gerek yok. Lafin cogu cocuga soylenirmis.

Yapmayin etmeyin.

Kıç sevenlere göre araç kullanırsanız ne otomobil ne motosiklet sağlıklı yolculuk yapamassınız. Motosiklet veya otomobilde şerit değiştirmeyeceğinizde sürekli ayna kontrolü yapmak sizi strese sokmaktan öteye gitmeyecektir. Evet arkadan çok hızlı bir araç geliyorsa kaçış manevrası için böyle bir kontrol yapılıyor olabilir. Fakat istanbul trafiğinde bu şekilde araç kullanımı faydadan çok zarar getirir. Trafikte makas atan veya arkadan çok hızlı bir araçtan kaçış manevrası yapmaya çalışırsanız muhtemelen birbirinize çarpabilirsiniz. Benim hep tavsiyemdir sıkışık veya hafif trafikte arka ayna kullanımı yapmayın. Ama diyelim tehlikeli olduğunu düşündüğünüz için aynaya bakıyorsunuz baktınız vatandaş x2 kat hızla geliyor ... Hızınızı arttırmak yerine bırakın geçsin gitsin ya sağa ya sola yada şerit değiştirin geçsin gitsin. Her aracın hızına ve sürüş temposuna yetişemessiniz.

Sonuç olarak kıç sevenler bitmedi bitmeyecek. Özellikle adamın altında güçlü bir makina varsa pes etmeyecek ve hep kıçınızda gelecektir istediğiniz kadar hızınızı arttırın bunun sonucundada önünüze birşey çıktığında duramamanız dursanız bile onun size çarpması direk yaşanılacak bir olay. Hızı yükseltilmiş peş peşe giden iki araç yerine yol verip kendinizi tehlikeye atmamanız herzaman en sağlıklı olan.

newmoto76
30 Ağustos 2019, 14:10
Bu mesele milli problem.. Trafikte ideal takip mesafesinde taşıt kullanan %5 yok abi.. Uzun yoldada yok.. Otoban dışında 2 şeritli yolda örn 120 ile gidiyosun adam kıçına yapışıyor..

Şuna kanaat getirdim ;
1) Taşıt kullanan kitlenin %95 i fizik kuralı nedir bilmiyor.
2) Sinyal verilir verilmez şerit değiştirebileceğine inanılıyor..
3) Sollamak için mutlaka öndeki aracın kıçına girme fetişi var..
4) Doblo , Connect vs araçlar hız için değil hafif yük taşımak için tasarlanmış araç olduğunu hiçbir kullanıcısı bilmiyor..
5) 30 yaşındaki arabayı modifiye edince "performans" canavarı olduğunu düşünen bir sürü dangalak var..

liste uzar ancak. Şimdilik bunları bırakayım buraya..

Özeti , bu memleketin insanı taşıt kullanacak kadar ortalama fizik matemaatik bilgisine sahip degil..

baranos
30 Ağustos 2019, 14:21
Zihninize, elinize sağlık, aynılarını düşünen birisi olduğunu görmek bir yandan mutluluk bir yandan üzüntü verdi.

hokahey
30 Ağustos 2019, 15:55
Bu mesele milli problem.. Trafikte ideal takip mesafesinde taşıt kullanan %5 yok abi.. Uzun yoldada yok.. Otoban dışında 2 şeritli yolda örn 120 ile gidiyosun adam kıçına yapışıyor..

Şuna kanaat getirdim ;
1) Taşıt kullanan kitlenin %95 i fizik kuralı nedir bilmiyor.
2) Sinyal verilir verilmez şerit değiştirebileceğine inanılıyor..
3) Sollamak için mutlaka öndeki aracın kıçına girme fetişi var..
4) Doblo , Connect vs araçlar hız için değil hafif yük taşımak için tasarlanmış araç olduğunu hiçbir kullanıcısı bilmiyor..
5) 30 yaşındaki arabayı modifiye edince "performans" canavarı olduğunu düşünen bir sürü dangalak var..

liste uzar ancak. Şimdilik bunları bırakayım buraya..

Özeti , bu memleketin insanı taşıt kullanacak kadar ortalama fizik matemaatik bilgisine sahip degil..

Hocam 87 iq gerçeği varken fizik ve matematikten bahsetmek abes olur. Somut ve soyut kavramları ayırt edebilecek kapasite yok. 6-7 yaşlarındaki çocuk zihin kapasitesi ne kadarsa, ölene kadar öyle kalıyor, böyle düşünün. Haliyle neden sonuç ilişkisi kuramıyorlar.

Angrypower
30 Ağustos 2019, 17:24
Nedenkine? Bilimsel olarak IQ’nun pozitif yada negatif tinder ilerleyebildiniz kanıtlandı. Tırtlar vadisi izleyip, Memati taklidi yapmaktan IQ geriye ilerledi. Çaya püskevit bana bana bu hale geldi aziz milletimin vatandaşları.

Akias
30 Ağustos 2019, 17:54
Nedenkine? Bilimsel olarak IQ’nun pozitif yada negatif tinder ilerleyebildiniz kanıtlandı. Tırtlar vadisi izleyip, Memati taklidi yapmaktan IQ geriye ilerledi. Çaya püskevit bana bana bu hale geldi aziz milletimin vatandaşları.

Kurtlar vadisi gene iyiydi derin devlet mevzuları vs vardı şimdiki diziler daha beter

newmoto76
30 Ağustos 2019, 18:01
Kurtlar vadisi gene iyiydi derin devlet mevzuları vs vardı şimdiki diziler daha beter

Birde dizi oyuncusunun yada pop şarkıcısının memlekette gördüğü ilgi alaka ve kazandıkları para vs var.. Birde tvde ciddi ciddi sanatlarını tartışıyorlar.. Mübarek sanki Beethoven sin 9.senfoni gibi muhteşem bir eseri sağırken besteledin.. Alt tarafı lay lay diye bir pop şarkısı söyledin.. Takipçileri milyonları buluyor.. Bu kadar geyik muhabbetinin üzerine trafik kurallarına uymak gibi ciddi ve gerçek bir meseleye kafa yoracak halimiz yok tabiki..