PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet alimi satimi hakkinda onemli bir soru lutfen yardim

nicknamer
26 Ağustos 2019, 19:21
Merhaba,

Hayirlisiysa hafta sonu motoruma kavusuyorum. Yalniz soyle durum var sahibi dogu da ben istanbul. Adamin banka hesabi yok. Burada birine vekalet verip motoru yollayacagini iletti. Parayi da komsumun hesabina aktarabilirsin dedi. Kimligini vs atti adam ama ne kadar dogru vs bilemiyorum.

Ote yandan arastirdim, motorun ruhsat sahibine paranin gecmesi onemli kanit oluyormus satis islemlerinde. Dolandirilmak istemedigimden sizlere danismak istedim. Ne yapmaliyim? Uzak mi durayim? Yoksa sorun olmaz mi? Motorun calinti olup olmadigi yada sikinti yasayip yasamayacagimi nasil bilecegim? Tesekkur ederim.

Seramik
26 Ağustos 2019, 19:45
Para yollamak için illa ki hesabı olması gerekmiyor. Ptt veya herhangi bankaya Satan kişi üstüne para yollayabilirsiniz. Herşey bittikten sonra paramı yollamadı der çıkar işin içinden. Sizin yaptığınız da nitelikli dolandırıcılığa girer kimseye derdinizi anlatamazsınız.
Not: youtube a "şeytanın bile aklına gelmeyacek dolandırıcılık" diye yazın. Otomobilin mesut abisi diye bir kanal çok güzel anlatıyor örnek olur.

mfBulut
26 Ağustos 2019, 19:48
Ruhsat sahibi dışında birine parayı gönderip, başına gelmeyen kalmayan birini ben de hatırlıyorum. O yüzden riske etmeye değmez bence. Yukarıda söylendiği gibi kimliğe kullanabilir para PTT den filan.

nicknamer
26 Ağustos 2019, 19:53
Tesekkur ederim. Peki motorun calinti olup olmadigini nasil ogrenirim?

Seramik
26 Ağustos 2019, 20:01
Tesekkur ederim. Peki motorun calinti olup olmadigini nasil ogrenirim?

Ruhsat fotosu + motor üzerindeki şase no foto + motor no foto = polis şubesine sorun bu kadar.

MuttFTS
26 Ağustos 2019, 20:08
İstanbulda motor mu kalmadı?

Samet Ağır
26 Ağustos 2019, 20:09
Eğer oralarda sizin bir arkadaşınız akrabanız tanıdığınız v.s yok ise,motorugidip alıp size yollayacak birisi yoksa uzak durun bu işten...
Buram buram dolandırıcılık kokuyor burnuma...

GT250rAlanya
26 Ağustos 2019, 20:29
Gezenadamı tavsiye ederim.Araştırırsanız görürsünüz. Cebinizden 250 300 fazla çıkar, vekalet, hizmet bedeli gibi. Ama ruhsat sizin adınıza çıkar. satışı alınır. Otobüse motosiklete yüklerler. Asla başkası adına para göndermeyin. çok uğraşırsınız. Siz hiç suya sabuna dokunmazsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Merhaba,

Hayirlisiysa hafta sonu motoruma kavusuyorum. Yalniz soyle durum var sahibi dogu da ben istanbul. Adamin banka hesabi yok. Burada birine vekalet verip motoru yollayacagini iletti. Parayi da komsumun hesabina aktarabilirsin dedi. Kimligini vs atti adam ama ne kadar dogru vs bilemiyorum.

Ote yandan arastirdim, motorun ruhsat sahibine paranin gecmesi onemli kanit oluyormus satis islemlerinde. Dolandirilmak istemedigimden sizlere danismak istedim. Ne yapmaliyim? Uzak mi durayim? Yoksa sorun olmaz mi? Motorun calinti olup olmadigi yada sikinti yasayip yasamayacagimi nasil bilecegim? Tesekkur ederim.

Özelden adamın tc kimlik no verirseniz kontrol edeyim adamı. Ama asla kimseye para göndermeyin....

nicknamer
26 Ağustos 2019, 20:47
Eğer oralarda sizin bir arkadaşınız akrabanız tanıdığınız v.s yok ise,motorugidip alıp size yollayacak birisi yoksa uzak durun bu işten...
Buram buram dolandırıcılık kokuyor burnuma...

Acikcasi bana da oyle geldi. Ptt ye de evet demedi. Bende vazgectim.

Yil 2019 banka hesabi olmamasi uzdu. Vazgectim arkadaslar. Hepinize tesekkur ederim. Baska bahara kaldik :)