PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsiye lazım kafam çok karışık!

Gergedan
26 Ağustos 2019, 13:50
Herkese merhaba, ilk defa motor alacağım. 24 yaşında 1.75 boyundayım 5 senedir günlük olarak otomobil kullanıyorum ancak durum gereği aracımı satıp yerine uzun mesafe de gidebileceğim cruiser almak istiyorum. Bir süredir araştırıyorum ve 16.000 tl ye kadar limitim var, anladığım kadarıyla cruiser modellerinde öyle aldığım gibi kullanabileceğim bir seçenek bulamadım (fabrika lastikleri, zincirleri, bujileri değişmesi lazım vs.), Hyosung GV 250 ve Daelim Daystar 250 arasında gidip geliyorum ancak motosikletler hakkında bilgim çok az, bu iki modelinde japon vs. olmadığından parça kalitesinden emin olamadım. Cruiserdan alakasız olarak duke 200ler de çok hoşuma gitti ama gönlüm cruiserlarda. Bana bir el atın lütfen kafam çok karışık.

FututuRey
26 Ağustos 2019, 14:22
Merhaba öncelikle 4 ay superlight 200 2016 model ve 1 sene gv250 2016 model kullandım.
Bende bu ülkede chopper kullanmak isteyen birisiyim ama piyasa artık bizleri dışarı itmeye çalışıyor. superlight 200 chopperla alakası yok. gv250 ise distribütörün iş bilmezliği yüzünden hiç kalmış bir motordur. Sıfır motor bulmak imkansızlaştı, ikinci ellere nakit bağlamaktansa nakit fiyatına taksitle verilen sıfır motorlara yönelirdim. Hem ödeme kolaylığı hem kafa rahatlığı olur senin açından. 2017 model dominar 400 22.000TL den satılıyor şuanda.

Gv250
Artıları
+çift silindir
+beygiri torku yerinde motor bloğu sorunsuzdur.
+kalıplı yapısı
+uzun yolda problemsiz

Eksileri
-Akü konjektör sargı
-Enjeksiyon problemleri (FI ışığı problemleri)
-Motorda 16 adet sensör var.
-Egzoz sesi (chopper sesi hiç bekleme eğer egzoz yaptırmaya çalışırsan oksijen sensör hataları ve ardından gelen fazla yakıt yakması)
-Vites geçişleri, boş vites sorunu
-GT250R motor bloğunu kullandığından dolayı düşük devirleri ölüdür chopper mantığı dışındadır. Torkunu 7000 devirde vermektedir.
-yedek parça problemleri
-yetersiz servisler

Gergedan
26 Ağustos 2019, 14:50
Superlight ların görüntüsü muhteşem ama araştırdıkça soğudum. Taksitle girmektense acemiliğimi 200-250 lik bir motosikletle atıyım 1-2 seneye model büyütürüm kafasındayım ama korkuyorum açıkcası motor elimde kalmasın bana külfet olmasın. Eski modellere baktım japon ne var diye ama dediğim gibi bilgim çok az olduğu için o da beni korkutuyor şuan.

FututuRey
26 Ağustos 2019, 15:57
Superlight ların görüntüsü muhteşem ama araştırdıkça soğudum. Taksitle girmektense acemiliğimi 200-250 lik bir motosikletle atıyım 1-2 seneye model büyütürüm kafasındayım ama korkuyorum açıkcası motor elimde kalmasın bana külfet olmasın. Eski modellere baktım japon ne var diye ama dediğim gibi bilgim çok az olduğu için o da beni korkutuyor şuan.

Superlight kara düzen bir motor, 13 beygir civarı gücü var, max hız 120 o da titreye titreye stabil hızı 80-90, gv250 25 beygir stabil hızı 110-120 son hız 150 civarı.

Japon chopper motorları olmuş artık 15 yaşında, yeni modellere el uzatılmıyor. Gv250 iyi bir tercih ama dediklerimi gerçekten dikkate alınız.

Kursad55
26 Ağustos 2019, 16:04
Yeni Çinli alacağına eski japon al kardeşim ama sen Acemiyim diyorsun ya bu tip motorlar ağır olurlar seni yorarlar bundan beş sene önce bende Çinli bir chopper almıştım beni çok yordu sorunları bir kenara ağırdı motor. Bence daha hafif bir motorsiklet alıp bir süre kullandıktan sonra chopper almayı düşünmek. Mesela bir ybr125 gibi bişey.
Eski japonlardan da yamaha virago 250, kawazaki en500,yamaha virago xv535,honda cmx250 rebel, suzuki marauder 250, suzuki intruder 250 aklıma gelenler bunlar

Gergedan
27 Ağustos 2019, 21:10
Eski aldım diyelim en çok nelere dikkat etmeliyim alırken? istanbul kadıköy taradındayım bildiğiniz iyi usta varmı japon cruiserlardan anlayan?
Eski aracımı 2.el almıştım çok problem çıktı o yüzden çekiniyorum