PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosikleti trafikten düşrme

ugurbahceli
26 Ağustos 2019, 00:07
Değerli arkadaşlarım yaklaşık 2 yıl önce iş yerimde birisine motosiklet sattım o zaman için alan kişinin borclarından dolayı satışını vermedim. o zamandan beri motosikletin muayenesi yok kullanan arkadaş satışını almak istemiyor trafikten düşür motosikleti diyor. Bu işlem konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba bu işlemi nasıl yapabilirim en önemlisi nuayenesi olmadığı icin trafikten düsürmeden bi engel olurmu bunun dısında motorun trafik sigortası var vergi borcu yok

Azizozkk
26 Ağustos 2019, 00:17
Değerli arkadaşlarım yaklaşık 2 yıl önce iş yerimde birisine motosiklet sattım o zaman için alan kişinin borclarından dolayı satışını vermedim. o zamandan beri motosikletin muayenesi yok kullanan arkadaş satışını almak istemiyor trafikten düşür motosikleti diyor. Bu işlem konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba bu işlemi nasıl yapabilirim en önemlisi nuayenesi olmadığı icin trafikten düsürmeden bi engel olurmu bunun dısında motorun trafik sigortası var vergi borcu yok

Bu durumda kaza anında vesaire, senin üstüne kalmıyor mu?
ayrıca muayenesiz yakalanırsa gene bir sürü masraf sana kalacak

ugurbahceli
26 Ağustos 2019, 00:20
Bu durumda kaza anında vesaire, senin üstüne kalmıyor mu?
ayrıca muayenesiz yakalanırsa gene bir sürü masraf sana kalacak

çok şükür şu ana kadar böyle bir sorun çıkmadı yani kaza vs olmadi hiç cevirmeyede takılmamış demek ama bu durumdan sıkıldım artık motoru düşüreyim trafikten istiyorum

Azizozkk
26 Ağustos 2019, 00:32
çok şükür şu ana kadar böyle bir sorun çıkmadı yani kaza vs olmadi hiç cevirmeyede takılmamış demek ama bu durumdan sıkıldım artık motoru düşüreyim trafikten istiyorum

Valla bana kalsa,ver satışı bırak o uğraşsın sende kafanı yorma. olur mu oyle sey.
borc durumu düzeldiyse, o işleri bilmediğini soyle satısı vereyim ne yapıyosan yap de.
kontrol ettin mi hic ceza vb, gelmiş mi?
yoksa cezai bir durumda ceza sana gelecek, sende ondan isteyeceksin kotü olan sen olacaksın.

MahmutBiner
26 Ağustos 2019, 09:04
hayır motosikleti siz trafikten düşürseniz adam bu sefer o motorla yakalansa veya bir kazaya karışsa bu size daha büyük zarar verir yani motoru bağlamayala kalmaz motorun 2 katı ceza ödemek zorunda kalırsanız. Öyle iş olmaz. Muayene bile yok. İyi uyuyabiliyorsunuz geceleri allah korusun o motosiklet bir yaya veya insana çarpsa hadi en iyi ihtimal arkadaşınız kayıp düşse başına birşey gelse başınıza neler gelebileceğinden haberiniz yoksa bu tavsiyeler yerine trafik kurallarını araştırıp muayenesiz kaza, vefat durumlarında başınıza gelebilecekleri araştırın bunlar çok daha korkunç.

newmoto76
26 Ağustos 2019, 09:17
Motorlu araç satışlarında mutlaka noter satışı yapılmalı. Noter satışı yapılmadan taşıt teslim edilmez.. Başınıza çok enteresan işler gelebilir..

arndiol
26 Ağustos 2019, 09:26
hocam ya satış aldır üstüne ya da motoru geri iste.

başın belaya girebilir.

izzmarit
26 Ağustos 2019, 09:26
motorun tüm mtv leri ödenmiş olacak. sonrasında vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı alınacak. plaka sökülüp notere gidilip motoru tafikten çekmek istiyorum diyeceksin. ruhsatı alıp sana yeni çekme belgesi verecekler.

bunlarla uğraşmak gerçekten çok sıkıcı. ben yaptığımda bu işleri noter e yeni vermişlerdi, emniyet-noter-vergi dairesi arasında mekik dokudum.

bunlarla hiç uğraşma mtv leri ödesin satışı verin o uğraşsın (muayne satışa engelmi bilmiyorum).
satış almaya yanaşmazsa gidin karakola çalıntı ihbarı yapın

uugguurr86
26 Ağustos 2019, 09:27
Olur mu öyle şey. Alsın kaydını kendi üstüne sonra isterse kendi düşürsün trafikten. Sorun çıkartırsa çalındı ihbarı yaparım deyin geçin.

..YaNKee..
26 Ağustos 2019, 09:34
trafikten çekmek için vergilerini ödemeniz gerekli.. vergileri ödedikten sonra sadece muayene kalıyor satışı vermeniz için.. onu yaptırırsanız ruhsat basar noter.. yok muayeneye sokmayalım derseniz sizin söylediğiniz bir adreste motor trafikten çekme belgeli olarak durmak zorunda.. trafikten çekmeli bir araç kazaya karışırsa cezaları size gelir ve başınız ağrıyabilir..

Alisilin
26 Ağustos 2019, 10:14
Notere adamı da çağır, sen trafikten düşür motoru, sonra o halde adama devret.

Noter parasından kaçacaksa da kendin ver kurtul.

Olaya sadece maddi olarak bakma.
Adam bi gece birini çarpıp kaçar, adam ölürse yandın kardeş. Kaza bu ne zaman nasıl olacağı belli olmaz.

Samimi söylüyorum 10 bin liralık motoruma 50 bin verseler bile devirini almadan asla vermem.

puser
27 Ağustos 2019, 12:20
Trafikten düşürebilmek için vergi borucunun olmaması gerekir. Varsa geçmiş vergileri kapatın, plaka ile trafik şubesine gidip ilgili formlarla trafikten çekme işlemini gerçekleştirin. Artık motorunuz kanunen trafiğe çıkamaz duruma gelmiş olacak, özel mülkler ve trafiğe kapalı alanlarda kullanımında sakınca olmayacaktır. Şubeden verilen belge ile noterden arkadaşınıza satışı gerçekleştirebilirsiniz.

ugurbahceli
27 Ağustos 2019, 21:08
Valla bana kalsa,ver satışı bırak o uğraşsın sende kafanı yorma. olur mu oyle sey.
borc durumu düzeldiyse, o işleri bilmediğini soyle satısı vereyim ne yapıyosan yap de.
kontrol ettin mi hic ceza vb, gelmiş mi?
yoksa cezai bir durumda ceza sana gelecek, sende ondan isteyeceksin kotü olan sen olacaksın.

satisi suan direk veremiyorum cunku muayenesi yok motosikletin hatta bugun öğrendim şubat ayindan beri sigortası da yokmuş ceza vs. yememis ama başıma iş almak istemiyorum artık bugun trafik tescile sordum noterden trafikten düşürebiliyormuşum sonra cekme belgeli olarak satış vericem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

hayır motosikleti siz trafikten düşürseniz adam bu sefer o motorla yakalansa veya bir kazaya karışsa bu size daha büyük zarar verir yani motoru bağlamayala kalmaz motorun 2 katı ceza ödemek zorunda kalırsanız. Öyle iş olmaz. Muayene bile yok. İyi uyuyabiliyorsunuz geceleri allah korusun o motosiklet bir yaya veya insana çarpsa hadi en iyi ihtimal arkadaşınız kayıp düşse başına birşey gelse başınıza neler gelebileceğinden haberiniz yoksa bu tavsiyeler yerine trafik kurallarını araştırıp muayenesiz kaza, vefat durumlarında başınıza gelebilecekleri araştırın bunlar çok daha korkunç.

haklısınız sadece trafikten düsürmem yetmiyor o vaziyette kullanmaya devam ederse basima daha buyuk sorun acilacak o yuzden trafikten dusurdukten sonra cekme belgeli olarak satisini da verip tamamen benden cıkması lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

arkadaş diye iyilik yapalım dedim bosuna dememisler iyilikten maraza çikar diye insanin basina gelince anliyor bir daha yapmamasi gerektigini boyle birseyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

motorun tüm mtv leri ödenmiş olacak. sonrasında vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı alınacak. plaka sökülüp notere gidilip motoru tafikten çekmek istiyorum diyeceksin. ruhsatı alıp sana yeni çekme belgesi verecekler.

bunlarla uğraşmak gerçekten çok sıkıcı. ben yaptığımda bu işleri noter e yeni vermişlerdi, emniyet-noter-vergi dairesi arasında mekik dokudum.

bunlarla hiç uğraşma mtv leri ödesin satışı verin o uğraşsın (muayne satışa engelmi bilmiyorum).
satış almaya yanaşmazsa gidin karakola çalıntı ihbarı yapın

satıs veremiyorum muayene olmadigi icin
ama noter ile gorustum sadece ruhsat ve plaka ile gelin cekme belgesi cikartabilirsiniz dediler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Notere adamı da çağır, sen trafikten düşür motoru, sonra o halde adama devret.

Noter parasından kaçacaksa da kendin ver kurtul.

Olaya sadece maddi olarak bakma.
Adam bi gece birini çarpıp kaçar, adam ölürse yandın kardeş. Kaza bu ne zaman nasıl olacağı belli olmaz.

Samimi söylüyorum 10 bin liralık motoruma 50 bin verseler bile devirini almadan asla vermem.

islem aynen bahsettiginiz gibi olacak bugun hem trafik tescil hem noter hem motoru kullanan aekadasla gorustum dediginiz gibi ben cekme belgesi cikartacagim ve o halde satis verecegim sonra benden cikmis oluyor
ben o zaman icin nasil olsa parami aldim satisi her turlu verrim diye dusunmustum ama yanlismis hata yapmisim cok sukur basima bi dert acmadan kurtuldum diye seviniyorum