PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi DB Killerimi Yaptım

zeynelhazan
25 Ağustos 2019, 23:43
Köyümden okumaya Karabüğe gidiyorum, çevremdekiler orada egzozu affetmezler, bağlarlar vs vs şeyler söylediler. Hem egzozu sökmek istemedim hem de sesi çok çıkmasın diye çözüm aramaya başladım. Kullandığım malzeme taşyünü bi de resimdeki davlumbaz filtresi gibi birşey. Videoyu kulaklıkla dinlemenizi tavsiye ederim çünkü egzozun asıl sesinin tokluğu ve db killerin etkisi pek belli olmuyor. İnsan kulağıyla motorun sesi egzozu delik CBF150 gibi şuan.

https://i.hizliresim.com/4ppoNL.jpg
https://i.hizliresim.com/Orr6jZ.jpg
https://i.hizliresim.com/GZZAj2.jpg
https://youtu.be/IzoVDAaP-2M

Carlsberg
26 Ağustos 2019, 00:20
Bana değişen bir şey olmamış gibi geldi ama siz bilirsiniz yine de.

Meraklı Genç
26 Ağustos 2019, 00:20
Egzozun orjinal olmaması bağlanması için yeterli ki zaten

zeynelhazan
26 Ağustos 2019, 00:50
Bana değişen bir şey olmamış gibi geldi ama siz bilirsiniz yine de.

Ya dediğim gibi kulağınla motorun yanında duysan çok farklı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

İnternette ne kadar araştırıp soruşturup izlediysem çoğu polis motorun sesine bakıyor fazla çıkıyor mu diye, hani ben bugün üniversite yakınlarındaki bir polise sordum egzozum için "biz anlamayız trafik daha iyi bilir ama fazla ses etmiyo gibi bağırtmassan bişey olmaz" dedi. Tabi o laflarla yola çıkacak halim yok

E.Yzr
26 Ağustos 2019, 10:10
Ben de az ses çıkması için yaptırmıştım,allaha şükür daha hiç bir çevirmede ceza yemedim. Egzoz: Avcrom

54RR
26 Ağustos 2019, 11:53

Orijinal olup olmaması kimseyi ilgilendirmiyor, sadece sese bakarlar.

Meraklı Genç
26 Ağustos 2019, 12:06

Burda gayette orjinalliğine bakıyorlar,isterse ultra sessiz olsun,üzerinde akrapovic veya tiger amblemi varsa,ya ceza,yada ceza+bağlama

IRau
26 Ağustos 2019, 12:25
Burda gayette orjinalliğine bakıyorlar,isterse ultra sessiz olsun,üzerinde akrapovic veya tiger amblemi varsa,ya ceza,yada ceza+bağlama

seni çok korkutmuş arkadaşların.

fatih.met
26 Ağustos 2019, 12:37

iyide polis ne anlar motosikletten, motor güzel görünsün diye çıkartma yapıştırdım vs. görünüm için yaptım dersin, performans malzemesi için olsa kulağın duyar herhalde dersin.

görünüm için modifiye yapmak yasak mı? tabi araba olsun motosiklet olsun ağırlık merkezini rüzgar sıyırmasını ne bileyim motorun gidişatını kötüleştirecek görsel modifiyeler mantıken yasak olması doğal gibi ama söz konusu egzoz olunca bence orjinallikten ziyade sese bakılmalı.

egzoz orjinal diye polis bana ceza kesecek, hiç sanmıyorum. sesten dolayı ceza kesecekse zaten haklı çünkü millet rahatsız oluyor.

not: benim motorun herşeyi eksik, şu an direk bağlar. vergi ödenmedi, sigorta bitti, muayene geçti.

.... koyim bunların yapacağı işin ben :pr: ülke bir düzelişe geçse iyi olacak.

Carlsberg
26 Ağustos 2019, 12:58

Gayette ilgilendiriyor. Türkiye'de yaşıyorsunuz başka bir ülkede değil. Polis orijinal olmayan bir egzoz gördüğü zaman direk yazıyor cezayı, sesi orijinalinden daha bile az çıkıyor olsun, yine yazar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

iyide polis ne anlar motosikletten.

İşte yanıldığımız nokta da bu, senden benden daha iyi anlıyorlar, hepsi cin olmuş.
Anlamayanları ise daha kötü, sen o stickerları ben yapıştırdım, egzoz orijinal dediğinde bile cezalık oluyorsun, ikna olmuyor adam.

zeynelhazan
26 Ağustos 2019, 13:11
Gayette ilgilendiriyor. Türkiye'de yaşıyorsunuz başka bir ülkede değil. Polis orijinal olmayan bir egzoz gördüğü zaman direk yazıyor cezayı, sesi orijinalinden daha bile az çıkıyor olsun, yine yazar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

İşte yanıldığımız nokta da bu, senden benden daha iyi anlıyorlar, hepsi cin olmuş.
Anlamayanları ise daha kötü, sen o stickerları ben yapıştırdım, egzoz orijinal dediğinde bile cezalık oluyorsun, ikna olmuyor adam.

Bunun bi düzeni yok bana sorarsanız, herkes kendi prosedürünü uyguluyor memlekette.

Meraklı Genç
26 Ağustos 2019, 13:23
Şehir efsanesi anlatmıyorum herhalde,başınıza gelince anlarsınız artık

okanbagiscan
26 Ağustos 2019, 13:32
Orjinalle ceza yiyende olduğu için.Polis sese bakar.

..YaNKee..
26 Ağustos 2019, 16:42
4-5 defa polislere sordum genelde yanımızdan geçerken motoru bağırtmazsan birşey demeyiz dediler Ankara'da... biride geldi gazı çevirdi sesi dinledi ve beğendi:)

Carlsberg
26 Ağustos 2019, 18:52
Bunun bi düzeni yok bana sorarsanız, herkes kendi prosedürünü uyguluyor memlekette.

Aynen öyle.

Orjinalle ceza yiyende olduğu için.Polis sese bakar.

O başka dava, orijinal bile olsa apaçilerin bağırtmaları can sıktıktan sonra ceza yazılabilir tabi.

54RR
26 Ağustos 2019, 21:49

Bu tip durumlarda kanuni yoldan hakkını arıyacaksın kardeş. Öyle polisin gözü tutmadı ceza yazdı gidip ödiyeyim yok. Kanunda gürültü seviyesi vardır, orjinal egzoz yoksa caza yazılır diye bir kanun yok, polis ses ölçümünü yapar gereğinden fazla ses çıkartıyorsa yazar cezayı.
Ayrıca orjinal egzoz dahi olsa, şehir içinde milleti rahatsız edecek şekilde bağırtırsan yine ceza yersin, kilit nokta gürültü seviyesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Arkadaşım ceza sese yazılır, egzozun üstündeki ambleme değil.