PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hanginizin gözü kaldı :)

snappy x
25 Ağustos 2019, 10:06
https://i.hizliresim.com/M1184g.jpg

https://i.hizliresim.com/Xbb8pk.jpg

https://i.hizliresim.com/dLLlEX.jpg

kafada 3-4 zımba,ve sol ayakta hafif bir ağrı var onun dışında problem yok çok şükür.

kaza anayolda giderken önüme reno traffic atlaması ile oldu,sol ön kapıya girdim
hızlı değildim,kalktıgımda etrafımda 50 kisi vardı ve kafamdan kanlar akıyordu:)
kasksız sürmeyin arkadaşlar..

YBRMANİA
25 Ağustos 2019, 10:12
çok geçmiş olsun,bütün forum motoru çok beğenmişti bende dahil.Nazar değdi dostum.

Boldpilot
25 Ağustos 2019, 10:22
geçmiş olsun dostum, Allah beterinden korusun

snappy x
25 Ağustos 2019, 10:52
Allah razı olsun arkadaşlar,serviste yaptırmayı ya da böyle satmayı düşünüyorum
sizce tahmini masraf ne tutar?

PAPAZ_39
25 Ağustos 2019, 10:57
Geçmiş olsun aga. 1.500 . 2000 gibi bir masraf duruyor

levend84
25 Ağustos 2019, 11:02
Gecmiş olsun barış kardeş,

Şu stok lastikleri bir değiştireydin zamaninda,o kadar dedim.

Neyse,Allah beterinden korumuş.

Kedi bile boynunu bükmüş.

Koruma demirleri motoru korumuş,ama senide biraz korumuş.

Şimdi ne yapacaksin,motosiklet sevdasina tamam mi?devam mi?

zeynelhazan
25 Ağustos 2019, 11:07
Geçmiş olsun, amortisör falan yamulmuş biraz fazla çıkabilir.

snappy x
25 Ağustos 2019, 11:38
Gecmiş olsun barış kardeş,

Şu stok lastikleri bir değiştireydin zamaninda,o kadar dedim.

Neyse,Allah beterinden korumuş.

Kedi bile boynunu bükmüş.

Koruma demirleri motoru korumuş,ama senide biraz korumuş.

Şimdi ne yapacaksin,motosiklet sevdasina tamam mi?devam mi?

sağol abi öncelikle,
ben yolumda giderken birden önüme fırladı
çok çok az bir mesafe vardı,kazık fren yapsam da duramadım
tahminim iyi bir lastik de olsa duramazdı
zaten kaza anını hiç hatırlamıyorum
şimdilik bunu elimden çıkartmak istiyorum..

hachiko
25 Ağustos 2019, 11:57
Çok geçmiş olsun lan..Bunla kurtulmuşsun..

srknsnyz
25 Ağustos 2019, 12:31
Gecmis olsun

potasyum
25 Ağustos 2019, 12:43
geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin

CloudyFa
25 Ağustos 2019, 12:43
Geçmiş olsun

nazar48
25 Ağustos 2019, 13:20
En kötü kazan bu olsun kardeşim. Geçmiş olsun.

to1ga
25 Ağustos 2019, 13:26
Demiştim :(

RS200 üm varken her daim parıl parıl parlardı. inciğine cıncığına sürekli dikkat ederdim. Saat gibi motosikletti.

1 kere dominos pizza kuryesi geldi. OOOffff motosikletin harikaymış yakıyosun valla dedi. Taksici önüme kırdı üstünden uçtum ambulanslık oldum.

Daha sonra..

Arkadaşımın yanına gittiğimde oradaki site görevlisi geldi motorunun rengi çok güzel kardeş keşke benimde olsa dedi.
Eve dönüş yolunda ufacık bir taş yüzünden 20 yle giderken yere düştüm ve baş parmağım kırıldı 1 ay alçıda kaldım.

Millette çok göz var çoook

https://i.hizliresim.com/EOONA9.png

uzay gemisi
25 Ağustos 2019, 13:27
Klasik kaza psikolojisi satmayı hatta motosikleti bırakmayı, bu ülkede motosikletin intihar olduğu düşünceleri kafanı yer bitirir 1 hafta motosikleti düşünme ve iyileşmene bak. şu zamanda yapacağın her hangi birşey ilerde pişman olmana sebep olur. Ben ciddi birşey olmamasına rağmen ana yolda giderken kavşakta önüme atlayan aracın aynasına çarparak silme geçip aynı düşüncelere boğuldum. Motorunun orijinal parçalarla yaptırırsan 2500 civarı masrafı var gibi. bu haliyle satmaya kalksan 3-4 bin TL teklif edip canını sıkarlar motoru bedavaya vermiş olursun yaptırıp satmak daha mantıklı yada yaptırıp binmek... Geçmiş olsun

zekeriyaimam
25 Ağustos 2019, 16:25
Kardeşim geçmiş olsun.Motor yapılır,satılır canını sıkma.Çok daha ciddisi olabilirdi

snappy x
25 Ağustos 2019, 19:28
Geçmiş olsun dileyen tüm abi ve arkadaşlara teşekkür ederim, garaja çektim motoru keyfe keder ya parça parça toplarım,ama şimdi her tarafım ağrıyor bir hafta iş yapamaz düzeydeyim

hokahey
25 Ağustos 2019, 19:34
Geçmiş olsun..

kurubuzz
25 Ağustos 2019, 20:19
Geçmiş olsun kardeş 😐

Metela
25 Ağustos 2019, 20:24
Geçmiş olsun, bir daha başına gelmemesi dileğiyle.

Yalnız maşallah hiç kimse değinmemiş forum çok bilinçli(!) Kasksız motor sürmek, bence cidden motoru bir süre düşünme, ben hatta bu şekilde motor kullananın motor ehliyetinin anında iptal edilmesi tekrar sınava tabi tutulmasından yanayım, tekrar aynı masraflara girmeli ki aklı başına gelsin.

Müthiş şanslısın, kafana dikiş atılmış, Şu an yüzün parçalanmış, gözün çıkmış, çenen, burnun elmacık kemiklerin daha da kötüsü boynun ya da kafatasın kırılmış, ömür boyu felç ya da ölmüş olabilirdin. Hayatta bir defa yaşanır, biz aptalız her daim kask takıyoruz sen akıllısın!

Dağcı
25 Ağustos 2019, 22:13
Abi nie herkes cebinden yaptirma moduna girmiş. Karsi taraf belli ki haksiz ve bunu kaza tutanagina aktarirsaniz motorunuzu para vermeden tamir ettirirsiniz.

Madrap2
25 Ağustos 2019, 22:18
Konuya girip vay cbfunde hastasi varmış demekki dedim kendime ama kiskanmadim tabi imrenmiştim
Cok gecmisler olsun hocam

caglar48
25 Ağustos 2019, 22:41
Barış geçmiş olsun gözü kalanın gözü çıksın moruk

hasmet
25 Ağustos 2019, 23:45
Gecmis olsun. Benim gozum kalmistir kesin. Saka saka. Gozukmuyor hizli resim yurt disina malum. Mumkun degil yani.

Gerci @Fatih.met'in motosikletinin temizligi etkilemisti beni. Malesef gunluk temizlik rutinim binmeden once fardaki asiri buyuk bocekleri ufurmekten ibaret. B@& goturuyor bu aralar. :)

F54
25 Ağustos 2019, 23:58
kasksız kullanmayın derken !
yoksa sende kask yokmuydu
geçmiş olsun
yaklaşık 5 yıldır elime bez alıp motor silmem gerçekten çok fesat insan var maşallah demez kimse

serif abi
26 Ağustos 2019, 00:41
Geçmiş olsun toprahım . Allah beterimden saklasın

sailor33
26 Ağustos 2019, 09:09
Geçmiş olsun.

arndiol
26 Ağustos 2019, 09:29
ben konunun başını kacırdım; cbf'de gözü mü kalıyor insanların :queen:

istanbuls34
26 Ağustos 2019, 10:04
off İçim gitti be abicim geçmiş olsun dün benim motoru yıkarken seninki geliyordu sürekli aklıma bende seninki gibi parlatmaya çalışıyordum. :pale:

chaqalqarlos
26 Ağustos 2019, 10:05
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Şahsen gözüm kalmadı ama güzel bakmışsınız takdir etmedim değil.

kurubuz
26 Ağustos 2019, 10:05
Geçmiş olsun.

E.Yzr
26 Ağustos 2019, 10:15
Gerçekten millette göz var. Bir keresinde motorun parlıyor keşke ben de olsa dediler 5 dakika sonra önüme biri kırdı yatırdım motoru. Motor yapılır merak etme,sana bir şey olmasın. Çok geçmiş olsun. "Hayatta kalın,bir ömür boyu sürün."

Mertcan39
26 Ağustos 2019, 10:17
geçmiş olsun kardeşim

scorpions_59
26 Ağustos 2019, 10:55
Geçmiş olsun kardeşim, umarım birdaha yaşamazsın.

fz6_fazer
26 Ağustos 2019, 11:03
Geçmiş olsun

fatih.met
26 Ağustos 2019, 12:28
geçmiş olsun hacı, bir büyük devirirsin artık. ister istemez can sıkılıyor ama mecbur unutuyorsun bir süre sonra.

bende motorumun eski resimlerine bakıp dertleniyorum, şimdiki halini baya bakımsız :(

eski hali (https://i.hizliresim.com/aLYoad.jpg)

motor bloğunun temizliği (https://i.hizliresim.com/37WAqr.jpg)

spil
26 Ağustos 2019, 14:37
sağlıklı oldunuğunuz için şanşlısınız motorda çok birşey yok gibi güzelce toplayıp binersiniz ilk başta öyle düşünüyor insan ama sonra yaptırınca eskisi gibi olur merak etme geçmiş olsun korumasız asla binmeyin düzelinceye kadarda binmeyin tutanak tutturun tutmadıysanız servise bırakın motoru önünüze kırdıysa karşı tarafın sigortasından yaptırısınız değer kaybı başvurusunu da yapınız

..YaNKee..
26 Ağustos 2019, 16:14
geçmiş olsun..

HRider
26 Ağustos 2019, 21:43
Nazar, gerçekten nazar yav. Bir gün benzin istasyonundayım. Motoru yıkattım lastiklere hava basıyorum ve o kadar masumum ki; kafamda kask üstümde mont ve hava 30 derece falan. Yanıma bi bmw M4 Yanaştı, başladı konuşmaya "Kardeşim ne kadar güzel motor bu ya bende de vardı eski modeli bunun ne kadar değişmiş. Çok güzelmiş bu ben de alıcam yakında güle güle kullan vs 10 dakka konuştu"
Sonuç: 2 Saat sonra yokuş aşşağı devirdim motoru.

Diğer örnek; Arkadaşa motoru verdim 5 dakika tur atsın diye. (Ehliyeti ve kendi motoru var) Geldikten sonra şöyle dedi;"Kanka frenlerin çok güzel, motor duruyor direkt".
Sonuç: 3 Gün sonra sokak girişinde bir aracın yandan çarpması sonucu Motorun sadece ama sadece Ön fren maneti kırılması ve arka merkezi patlaması. Haricinde çizik yok.

Geçmiş olsun lütfen dikkatli olalım KASK Olmadan asla!

snappy x
28 Ağustos 2019, 13:47
Geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ediyorum arkadaşlar..

grenajlarda çok büyük sorun yok ama kırık ve çatlaklar mevcut,sizce bunları tamir mi ettirmeliyim yoksa sıfırını mı almalıyım?

tamir daha ucuz tutacaktır ama eskisi gibi olur mu?

tamir ettirecek usta tavsiyesi alabilir miyim

ahmetmert58
28 Ağustos 2019, 14:27
çok geçmiş olsun. 3 ay önce aynı şekil mt-25 pert ettim kadın sürücünün önüme atlamasıyla. kafa üstü düştüm fakat shoei kask vardı sağolsun hiç biyerim kanamadan atlattım. kazada suçlu taraf sen misin ? sen isen eğer motoru dışarıda bi ustada önce yürür hale getir. mesnet, amortisörler gidon ve janta bi göz attır. onun haricinde kayda değer bir hasar yok grenaj işi en kolayı. lakin karşı taraf suçluysa ver yetkili servise a dan z ye yapsın.

snappy x
28 Ağustos 2019, 18:57
çok geçmiş olsun. 3 ay önce aynı şekil mt-25 pert ettim kadın sürücünün önüme atlamasıyla. kafa üstü düştüm fakat shoei kask vardı sağolsun hiç biyerim kanamadan atlattım. kazada suçlu taraf sen misin ? sen isen eğer motoru dışarıda bi ustada önce yürür hale getir. mesnet, amortisörler gidon ve janta bi göz attır. onun haricinde kayda değer bir hasar yok grenaj işi en kolayı. lakin karşı taraf suçluysa ver yetkili servise a dan z ye yapsın.

öncelikle teşekkür ederim.
karşı taraf ile anlaştık sigortalar bozulmasın diye ikimiz de cepten yaptırmaya karar verdik,zaten adamın kapısı yamuldu onda fazla bir şey yok.
ben de hem plakaya hasar kaydı işlenmesin diye yaptırmak istemedim,hala karar veremiyorum,ama yan sanayi parça da kullanmak istemiyorum.servisten kendim parça alıp takacağım,en azından işcilik ücreti vermem..