PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 125 R Stop Ediyor çözüm bulamadım forumda

batuhanaslan
24 Ağustos 2019, 01:16
arkadaşlar bugun elim debriyajda motor viteste gazverip çekiyodum bi anda motor gazı yemedi ve bi egzoz patlaması ile stop etti bunu 3. yapışı neden yapıyor anlamıyorum, bazen 1 de kalkıyorum 2 ye çekip hızlanmak istiyorum ve egzoz patlayıp stop ediyo. başına gelen var mı?

zeynelhazan
24 Ağustos 2019, 01:53
Ateşlemeyle ya da enjeksiyonla ilgili bir sıkıntı var. Ya zengin karışım ya da yetersiz ateşleme sanırım.

batuhanaslan
24 Ağustos 2019, 02:03
Ateşlemeyle ya da enjeksiyonla ilgili bir sıkıntı var. Ya zengin karışım ya da yetersiz ateşleme sanırım.

zengin karışım ve ateşleme derken biraz açar mısın biraz cahilim bu konularda teşekkürler cevap icin

zeynelhazan
24 Ağustos 2019, 02:08
zengin karışım ve ateşleme derken biraz açar mısın biraz cahilim bu konularda teşekkürler cevap icin

Zengin karışımda içeriye girmesi gerekenden fazla benzin girer, içerde tam yanamayıp egzozda yanması devam eder. Ateşleme güçsüz ise silindirdeki benzin tam yanamaz ve egzozda yanmaya devam edip egzoz patlar. Ses patlamanın şiddetine göre bazen çatt diye bazen çuff diye gelir.

batuhanaslan
24 Ağustos 2019, 02:58
Zengin karışımda içeriye girmesi gerekenden fazla benzin girer, içerde tam yanamayıp egzozda yanması devam eder. Ateşleme güçsüz ise silindirdeki benzin tam yanamaz ve egzozda yanmaya devam edip egzoz patlar. Ses patlamanın şiddetine göre bazen çatt diye bazen çuff diye gelir.

hangi parça sorunlu buji mi acaba

HRider
24 Ağustos 2019, 04:44
hangi parça sorunlu buji mi acaba

Ne sıklıkta oluyor?

batuhanaslan
24 Ağustos 2019, 06:12
Ne sıklıkta oluyor?

1 haftadır olmuyodu ama dün 2 kere oldu üst üste, birincide stop etmedi toparladı motor 2. de stop etti

dogukanb
24 Ağustos 2019, 12:27
Oksijen sensörünü kontro etmekte fayda var sanki. Birde bujiyi söküp bir durumuna bak grenajı sökmeden aradan sökebilirsin

Remzidemir41
24 Ağustos 2019, 20:00
Gaz koluyla çok oynamaktandır. Sık sık aragaz veriyorsan olabilir

batuhanaslan
25 Ağustos 2019, 01:32
Gaz koluyla çok oynamaktandır. Sık sık aragaz veriyorsan olabilir

aynen ondan ya cok sık gaz verip çektim. cevaplar icin tesekkürler