PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : - Başlangıç İçin Bolca Seçenek Tek Tercih -

emrkrks7
23 Ağustos 2019, 21:30
Merhabalar,

İyi akşamlar beyler ve bayanlar.

Ehliyetimi alıp ekipmana da karar verdim.

Motosiklet için bütçem 6750 ₺ civarında.

Kullanım olarak asfalt zeminde günde 30 kilometre civarı orta düzeyde trafik senaryosu düşünebilirsiniz. Benim için önem sırası;

1- Piyasasının hızlı olması : 2020 Ağustos gibi askerlik sebebi ile satacağım.
2- Masrafsız kullanım sunması : Yakıt tüketiminin düşük olması, parça masrafları vs.
3- Boyutlar : 1.90 boyunda ve 85 kilo olduğumu varsayınca her motor hoş durmuyor. Boyut konusunda küçük kalmamalı.

Aklımda 5 seçenek var;

> Bajaj Pulsar 150NS : Ehliyet derslerimde ve sınavımda toplam 12 saat civarında kullandığım makine. Görünüş olarak epey hoşuma gidiyor. Kronik problemleri olduğunu okudum.

> RKS Titanic 150 (S veya R) : Fiyat konusunda daha uygun. Vites göstergesi olması avantaj.

> TVS Apache RTR 150 : Vibrasyon dışında sıkıntı yaşayanına denk gelmedim. Boyut olarak biraz küçük gibi.

> Hero Hunk : Sağlamlığı konusunda pozitif yorumlar var fakat piyasası çok durgun. Ehliyet kursumda 3 saat sürme imkanım oldu. Ağırlığı fazla gibi geldi.

> Hero Karizma : İlk gördüğümden beri görünüş olarak hoşuma gidiyor. İkinci el piyasasında ciddi bir artış var.

> Yamaha YBR 125 ESD : Efsane olmazsa olmaz :) Piyasası daha hızlı olan yoktur sanırım. Düşündürücü kısmı boyutların diğer makinelere göre küçük olması ve kilometrelerin yüksek / model yıllarının eski olması.

Benim uzun araştırmalar sonucunda çıkardığım modeller bunlar. Honda CBF görünüş olarak katlanabileceğim gibi değil :D Farklı önerileriniz var ise açığım.

Konu hakkında tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak üzere yardımlarınızı beklemekteyim.

Teşekkürler..

levend84
23 Ağustos 2019, 21:33
Tvs Rtr 150 Vibration Edition

Tvs01
23 Ağustos 2019, 21:42
Tvs piyasası yok, parça pahalı yakıt sağlamlık vs güzel, önerim cbf ilk elden 10 bin km lerde 7500-8000 arası bulunuyor. Yakıt güzel, sıkıntı yok, 2. Eli bakkala sat, parçaları markette satılır 😁 olmadı cb 125 bak

Simsar
23 Ağustos 2019, 21:49
Honda'nın cb 125 serisine de bir bak istersen

hakan499
23 Ağustos 2019, 22:46
o butceye mh drift 150 aldim bnde 0 km 2 hafta oldu gayet memnunum. 2. el olarak da tek elden kullanacagim icin km si dusuk olacagindan satarken sikinti yasayacagimi dusunmuyorum. hani dusunursen tavsiye ederim.

fatih.met
23 Ağustos 2019, 23:03
dur sana yardım edeyim. senin için bir kaç şıkkı silip daha az seçenek bırakacağım.

1- cbf 150
2- pulsar 150 ns
3- tvs apache rtr 150

diğerlerine bakma bakma. diğerleri kötü değil ama bunlar kadar seçilesi motor değiller. bu 3 modelin tipi güzel, güç kuvvet rahatlık bunlarda var. tercihini seç al gitsin.

yigozya
24 Ağustos 2019, 09:45
Anket yapaydin eyiydi:mrgreen: ben seninkine yakin bir başlangıç serüveninde tvs apache 150 sectim cok şükür memnunum. 1.85 boyum var. Sırıttığını söyleyen olmadı hiç. Ama bende de bazen küçükmüş hissi uyandırıyor

arndiol
24 Ağustos 2019, 10:37
Japon bakmazsan piyasası hızlı motor bulamazsın.

cb125e
cbf150

bunları incele.

ybr125 de fena değil.

Angrypower
24 Ağustos 2019, 12:10
Bırakın titresin adam yahu. Titreşimli motorla başlasınki sonradan keyfine varsın. Şimdi zaten motor sahibi olduğu için o titreşim onu rahatsız etmeyecektir. cbf/ybr/tvs hangisine paran yetiyorsa al lakin yeni bir çift lastik takmak şartı ile. cbf alıp lastik takamıyorsan alma. tvs al lastik tak. Lastik sana yol/elektrik/su olarak geri döner.