PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.Eli hızlı başlangıç motoru

enes_ayx
23 Ağustos 2019, 09:48
Merhaba arkadaşlar mart-nisan gibi kendime Yamaha R25 0 motor almayı planlıyorum Allah izin verirse ama motor tecrübem olmadığı için herkes onu alana kadar 125-150cc motor alıp tecrübe edinmemi söylüyorlar. Bende 125-150cclık motor almaya karar verdim Yamaha'yı alana kadar kullanacağım şurda 6-7 ay tecrübe kazanmak için o yüzden 2.eli hızlı olan bi motor bakıyorum satmak istediğim de oyalanmadan satmak için bir kaç motorcu arkadaşlarım bana. Bajaj NS150, CF MOTO NK150 ve Lifan LF150-10B önerdiler siz değerli arkadaşlar hangisini önerirsiniz yada farklı olarak hangi model önerirsiniz?

oktayakgoz
23 Ağustos 2019, 09:53
Ben 250 lik ile başladım geçen sene. Akıllı kullanırım dersen iyi bir karar ama duygusal olurum dersen küçük bir şey al.
Şimdi 650 lik kullanıyorum.

Ben cbr250 ile başladım. Yakıt çok uygun. Parça fiyatları da uygun. Tavsiye ederim.

arndiol
23 Ağustos 2019, 10:18
250 cc öyle abartılacak birşey değil, gayet başlanabilir. hatta düşük cc gaz tepkilerini kontrol etmek için kolay olsa da aktif trafikte tehlike yaratıyor.

tabi 250 cc de kendi içerisinde ayrılıyor; kullanım sekline göre uygun/değil bilgisini tecrübeli arkadaşlar aktaracaktır.

Öz_Musti
23 Ağustos 2019, 10:27
YBR 125

Başkasına bakma. Bu net ve üzerinde konuşulmaya pek gerek yok.

R25'in bir lafı vardır. "Kendine güvenen benimdir" Çok canlar gitti. Çok acemiler patladı. Ayna katlayıp, egzos takıp devir kesicilerde dolaşacaksan hiç ölme boş yere. R25 600 cc kullanacak tecrübe ister. Saçma bir motor. 12-13 bin devir çevirir, bastın mı çok pis uzar. Hata affetmez. Buna ayna katlayıp 10-12 bin devirlerde motor kullanma apaçiliği ve "çok sıcak ne montu" veya "fizana mı gidiyoruz ne botu" hatta "oha motoru kaça aldık bi eldivene 300 lira mı vereceğiz" eklenince ölüm bir kader değil şart olur. Çok dikkat et.

enes_ayx
23 Ağustos 2019, 10:29
Ben 250 lik ile başladım geçen sene. Akıllı kullanırım dersen iyi bir karar ama duygusal olurum dersen küçük bir şey al.
Şimdi 650 lik kullanıyorum.

Ben cbr250 ile başladım. Yakıt çok uygun. Parça fiyatları da uygun. Tavsiye ederim.

2.el 10bin üzeri vermek istemiyorum açıkcası

250 cc öyle abartılacak birşey değil, gayet başlanabilir. hatta düşük cc gaz tepkilerini kontrol etmek için kolay olsa da aktif trafikte tehlike yaratıyor.

tabi 250 cc de kendi içerisinde ayrılıyor; kullanım sekline göre uygun/değil bilgisini tecrübeli arkadaşlar aktaracaktır.

motoru cc'den beni korkutmuyor korkudan 0 motor sonuçta ve acemiyim 0 motorda acemiliği atıp zarar vermek istemem ondan dolayı bu şekilde düşündüm bende açıkcası

Omerius
23 Ağustos 2019, 10:36
ybr, cbf, pulsar

berk_cglr
23 Ağustos 2019, 11:53
Vay arkadaş r25 sahibi olmasam ducatimi satar r25 alırım o derece anlatıyorsunuz ne motormuş arkadaş abartmayın , ne öle hayvan gibi torku var nede öyle birden uzaması.Hatta alt devirler ceset kaynıyor o derece ölü , gayette başlanır r25 le yeter ki altındaki motora 600 lük,brembo frenleri,showa amartisörleri olan bir motor sürüyormuş gibi davranma

enes_ayx
23 Ağustos 2019, 12:08
Vay arkadaş r25 sahibi olmasam ducatimi satar r25 alırım o derece anlatıyorsunuz ne motormuş arkadaş abartmayın , ne öle hayvan gibi torku var nede öyle birden uzaması.Hatta alt devirler ceset kaynıyor o derece ölü , gayette başlanır r25 le yeter ki altındaki motora 600 lük,brembo frenleri,showa amartisörleri olan bir motor sürüyormuş gibi davranma

motoru abarttığımdan veya ccyi gözümde büyttüğümden değil sadece 0 bir ürün almadan acemiliğimi 2.elde atmak istiyorum. 30bin liralık motorda kazan yapmak var bide 7-8 binlikte

arndiol
23 Ağustos 2019, 12:25
2.el 10bin üzeri vermek istemiyorum açıkcası

motoru cc'den beni korkutmuyor korkudan 0 motor sonuçta ve acemiyim 0 motorda acemiliği atıp zarar vermek istemem ondan dolayı bu şekilde düşündüm bende açıkcası

grenajı az ve koruma demirli bir motor bak bu düşüncen var ise.

tommygun
23 Ağustos 2019, 12:44
Arkadaşların ya seninle maytap geçmiş ya da konuyu geçiştirmişler. Bajaj NS150, CF MOTO NK150 ve Lifan LF150-10B bu 3 motorun da piyasası düşündüğün kadar hızlı değil. Ha alınıp binilmez mi? Tabi ki alınıp mutlu mesut kullanılır.

enes_ayx
24 Ağustos 2019, 11:07
Arkadaşların ya seninle maytap geçmiş ya da konuyu geçiştirmişler. Bajaj NS150, CF MOTO NK150 ve Lifan LF150-10B bu 3 motorun da piyasası düşündüğün kadar hızlı değil. Ha alınıp binilmez mi? Tabi ki alınıp mutlu mesut kullanılır.

konuyla ilgili yazan almadı ne yazık ki CF Moto 150NK karar verdim anlaştım biriyle de pazartesi sanayide gösterip bi aksilik olmazsa 7500tl alıyorum inş pişman etmez. Satışta bin lira zararı ben gözden çıkardım da daha fazla etmez umarım. Tecrübemi kazandıktan sonra umarım hayalim R25 kavuşurum

tommygun
24 Ağustos 2019, 18:54
konuyla ilgili yazan almadı ne yazık ki CF Moto 150NK karar verdim anlaştım biriyle de pazartesi sanayide gösterip bi aksilik olmazsa 7500tl alıyorum inş pişman etmez. Satışta bin lira zararı ben gözden çıkardım da daha fazla etmez umarım. Tecrübemi kazandıktan sonra umarım hayalim R25 kavuşurum

Allah gönlünde yatan motoru sana versin. 150 Nk tatlı motor, bence kararın güzel. Hayırlı olsun şimdiden.

batuhanaslan
24 Ağustos 2019, 19:19
Ben ybr ile başladım, sanayiye sadece yağ degisim icin gittim 1 yil boyunca, hızlı ve atakti