PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Suzuki & Vespa dünya gezegeninde mi yaşıyor?

newmoto76
22 Ağustos 2019, 21:57
Tesadüfen bir sitede gezinirken Vespa'nın "Trafiğe çözüm Vespa" içeriğine sahip reklamını gördüm.. Sonra Fiyat listesine baktım en cuz vespa 23.500 TL miş oda 50cc miş.. Vespa yı aynen Suzuki de olduğu gibi Doğan grubu almıştı..

Eğer bu forumu okuyorsa Doğan grubunun sevgili Vespa ve Suzuki yöneticileri ki hiç ihtimal vermiyorum.. Arkadaşlar siz hangi gezegende hangi ülkede yaşıyorsunuz da 50cc fiyatı 23.500 olan bir scooterin trafiğe çözüm olabileceğine kanaat getiriyorsunuz. Merak ediyorum biz burada günlerce motosiklet fiyatlarını konuşuyorken bazı markalar çok enteresan bir kafa ve ruh hali ile tuhaf pazarlama aktivitelerinde bulunuyorlar..

Bazı gruplar meseleyi sadece kurumsal kimlikle ve beyaz yaka personel ile çözeceğini düşünüyor ama olmaz kardeşim olmaz, olmuyor.. Fercoda iken bi nebze Vespa i Aprilia vs iyiydi de Doğan a geçtikten sonra Vespa da Suzuki de iyice can çekişmeye başladı..

Doğan Grubu ve Z-Motoya muhteşem Türkiye pazarı konumlanmaları için teşekkürü bizzat borç bilirim.. Honda ve Yamaha ya da başarılar dilerim..

buzu
22 Ağustos 2019, 22:20
türkiye pazarında hiç bir zaman yer edinemeyecekler bu şekilde. suzuki nin motosikletlerini çok beğeniyorum ancak alım gücüm olsa dahi asla tercih etmeyeceğim. gerek parça fiyatı gerek motosiklet fiyatı gerek servis ağı içler acısı. alanlara da allah sabır versin insanı dert sahibi yapar

Green Arrow
22 Ağustos 2019, 23:24
Tesadüfen bir sitede gezinirken Vespa'nın "Trafiğe çözüm Vespa" içeriğine sahip reklamını gördüm.. Sonra Fiyat listesine baktım en cuz vespa 23.500 TL miş oda 50cc miş.. Vespa yı aynen Suzuki de olduğu gibi Doğan grubu almıştı..

Eğer bu forumu okuyorsa Doğan grubunun sevgili Vespa ve Suzuki yöneticileri ki hiç ihtimal vermiyorum.. Arkadaşlar siz hangi gezegende hangi ülkede yaşıyorsunuz da 50cc fiyatı 23.500 olan bir scooterin trafiğe çözüm olabileceğine kanaat getiriyorsunuz. Merak ediyorum biz burada günlerce motosiklet fiyatlarını konuşuyorken bazı markalar çok enteresan bir kafa ve ruh hali ile tuhaf pazarlama aktivitelerinde bulunuyorlar..

Bazı gruplar meseleyi sadece kurumsal kimlikle ve beyaz yaka personel ile çözeceğini düşünüyor ama olmaz kardeşim olmaz, olmuyor.. Fercoda iken bi nebze Vespa i Aprilia vs iyiydi de Doğan a geçtikten sonra Vespa da Suzuki de iyice can çekişmeye başladı..

Doğan Grubu ve Z-Motoya muhteşem Türkiye pazarı konumlanmaları için teşekkürü bizzat borç bilirim.. Honda ve Yamaha ya da başarılar dilerim..

Bence durumun distribütör ile alakası yok. Suzuki Türkiye'yi pazardan saymıyor bu çok net anlaşılabiliyor. Öyle saysa idi en azından 1-2 modelinde mesela sv650a'yı MT07 ve muadilleriyle yarıştıracak fiyat politikası uygulardı. Kawasaki'de benzer tutuma sahip.

nazar48
22 Ağustos 2019, 23:58
Vespa alan adam zaten para problemi olmayan adam.
Diyor ki; "bende olan motor herkesin altında olmasın"
Para konusunda da sıkntı olmayınca 11.000 tl ye kisbee ye binecek hali yok tabi

newmoto76
23 Ağustos 2019, 00:18
Bence durumun distribütör ile alakası yok. Suzuki Türkiye'yi pazardan saymıyor bu çok net anlaşılabiliyor. Öyle saysa idi en azından 1-2 modelinde mesela sv650a'yı MT07 ve muadilleriyle yarıştıracak fiyat politikası uygulardı. Kawasaki'de benzer tutuma sahip.

Hadi Suzuki Turkiyeyi iplemiyor.Dogan Grubu spot olsundiyemi Aldi bu distributorlugu :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Vespa alan adam zaten para problemi olmayan adam.
Diyor ki; "bende olan motor herkesin altında olmasın"
Para konusunda da sıkntı olmayınca 11.000 tl ye kisbee ye binecek hali yok tabi

Demek istedigim "Trafige cozum Vespa" sloganiyla fiyatin uyusmamasiydi..Ancak Vespanin 50 cc sini by fiyata alanzenginde 3 u 5 I gecmez.Zenginin parasi daha degerli

Fr.Sante
23 Ağustos 2019, 00:43
Etiler , Cihangir tayfası her türlü fiyata Vespa alır. :)

Cyan
23 Ağustos 2019, 00:56
Etiler , Cihangir tayfası her türlü fiyata Vespa alır. :)

Cık olmadı, doğma büyüme ve 2. nesil Cihangir'liyim. O tayfa 2000'den sonra geldi. (Eskinin AVIS'i şimdinin İSPARK otoparkında şahane aletler var o ayrı :) Çoğu da toz topluyor yazık...)

batuhanaslan
23 Ağustos 2019, 01:13
suzukinin 250 lik racingleri yamahadan ucuz?

newmoto76
23 Ağustos 2019, 01:51
suzukinin 250 lik racingleri yamahadan ucuz?

2018 modeli öyleymiş bende şimdi gördüm :) Distributör o kadar kötü ki Suzuki gibi bir markanın fiyat avantajı olsa dahi potansiyel müşteriyle buluşturamıyor..

Aslında olan şu Suzuki hep aynı şeyi yapıyor.. Otomobildede Motosiklettede abuk subuk bir fiyatı deniyorlar 40 kere neden aynı şeyi deniyorlarsa satmıyor. 1 yıl sonra aha bizim ürünler satmadı diyip gecikmeli bir kampanya yapıyorlar.. Yeni swift dünyadan sonra Türkiyeye 2 yıl sonra geldi fiyatıda 120 Bin TL . Yollarda 1 tane bile görmedim yeni kasasını..

O değilde şahane Suzuki motosikletlerin bu distributorler tarafından showroomda paslanmaları gerçekten üzücü..

birbilent
23 Ağustos 2019, 02:20
300 cc bile olmayan 2018 model gts 300 50.000 lira, 2019'u 60.000 lira.. güzel ama benene :)

hasmet
23 Ağustos 2019, 03:23
Hadi Suzuki Turkiyeyi iplemiyor.Dogan Grubu spot olsundiyemi Aldi bu distributorlugu :)

Millette para yoksa n'apsinlar? Zararina mi satsinlar? Ille de Suzuki isteyen az sayida kisiye yuksek kar marjiyla satarlar...

Yamaha'nin MT serisi naked sinifinda diger Japonlara fiyat/performans konusunda fark atti. Suspansiyon vasat ta olsa motosikletler hafif ve guclu. Zevkli de. Suzuki'nin V2 motoru pek guzel ama uretim maliyeti sirali iki silindirden yuksek. Gucu de ahim sahim degil. Nasil satacaklar alim gucunun surekli kotuye gittigi pazarda, hem de Yamaha gibi bir rakip varken?

arndiol
23 Ağustos 2019, 08:09
serbest piyasa.

ve fakirleşen ülkemiz cogu firmanın kücülen pazarı kategorisinde.

mavzer-i
23 Ağustos 2019, 10:03
vespalar eski motorları kadar sağlam ve güçlüyse o fiyata normal bence. sence yada sizce olmaya bilir ama bence olur.

newmoto76
23 Ağustos 2019, 10:27
vespalar eski motorları kadar sağlam ve güçlüyse o fiyata normal bence. sence yada sizce olmaya bilir ama bence olur.

Ürün kaliteli olabilir lafım yok.. Vespa değil ama Gilera sahibi oldum. Kalite akıyor.. Ancak piyasa realitesi var. Distributorler kendileriyle çelişen pazarlama stratejileri yürütüyor..

Vespa'nın 60 bin olduğu yerde aynı segmentte olmasa da xmax, forza satılır.. Ha benim fiyatım bu alan alır diyen distributörün satış gelirleri kendilerini Türkiye'de ayakta tutmaya yetmez.. Eski müşterinide küstürürsün. Yeni müşteri bulamazsın..

Cyan
23 Ağustos 2019, 13:46
2 sene kadar önce bakmıştım, Piaggio Beverly Sport Touring 350 ABS İtalya'da EUR 5.500 bizde EUR 8.500 idi. Direkt İtalya anahtar teslim fiyatına %35 ÖTV + bunun üzerine %18 KDV'yi eklemişler geçmişler :) Böyle olmaz tabi... Bavul ticareti mi yapıyorsun kardeşim?

ersoyb
23 Ağustos 2019, 15:36
İlk defa motosiklet almayı düşünüyorum, ehliyet 125cc kadar. Özelliklerine baktım, Suzuki GSX-S 125 muadilleri Yamaha MT-125 ve Honda CB125R'den daha iyi gözüküyor. Yanlış bakmadıysam bu aralar fiyat olarak da daha ucuz. Ama bu modelin forumlarda, youtube'da ne incelemesi var, ne de tanıtımı. Neden acaba merak ediyorum?

newmoto76
23 Ağustos 2019, 15:50
İlk defa motosiklet almayı düşünüyorum, ehliyet 125cc kadar. Özelliklerine baktım, Suzuki GSX-S 125 muadilleri Yamaha MT-125 ve Honda CB125R'den daha iyi gözüküyor. Yanlış bakmadıysam bu aralar fiyat olarak da daha ucuz. Ama bu modelin forumlarda, youtube'da ne incelemesi var, ne de tanıtımı. Neden acaba merak ediyorum?

Suzuki kaliteli motosiklet ancak, 2. el değer kaybı kaygısı, iyi servis ve parça bulunabilirlik kaygısı nedeni ile satılmıyor.. Suzuki 2 gün getirdiği motordan vazgeçebiliyor. Örn. İnazuma.. satılmasına rağmen adamlar motoru getirmeyi bıraktı.. Anlaşılır gibi değil..