PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor gazda boğuluyor

Ymh700
20 Ağustos 2019, 18:47
Oncelikle herkese merhaba
200 cc bir Kuba motorsiklet sahibiyim. Motoru 2. El aldim. Sorunum şöyle degerli dostlar;
Motorda benzin az oldugu zaman dusuk hizda gitsem bile 15-20 dk sonra motor aniden guc kaybedip sesi catallaniyor ve stop ediyor. Marsa basinca marsi aliyor fakat gaza dokununca bogulup kapaniyor. Jikle acik deniyorum calisiyor devir yukseliyor fakat hemen jikleyi kapatir kapatmaz gaza dokunmaya kalmiyor motor bogulup kapaniyor. Yarim saat bekledikten sonra anca calisiyor. Bu durum genelde sicak havalarda ve benzin azalmissa ortaya cikiyor ve beni cok defa yari yolda birakti. Sorunun hararetten kaynaklandigini dusunmuyorum cunku ayni yollari depo doluyken sorunsuz gidip geliyorum hava sicak olsa bile. Hepinize yanitlariniz icin tesekkur ederim.

ramcixx
20 Ağustos 2019, 19:00
Yakıt ve hava karışımı yani Hava ayarı yapılması gerekiyor tahminim. Yakıtta bir pislik olduğunu varsaysak gelip geçici anlık teklemeler yapabilir geçer.

Ymh700
20 Ağustos 2019, 19:10
Yakıt ve hava karışımı yani Hava ayarı yapılması gerekiyor tahminim. Yakıtta bir pislik olduğunu varsaysak gelip geçici anlık teklemeler yapabilir geçer.

Peki bunu depo doluyken de yapmasi gerekmez mi? Depoda yakit azalinca yapiyor.