PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gelecek sene için motosiklet tavsiyesi

HRider
20 Ağustos 2019, 02:45
Arkadaşlar, gelecek sene eylül gibi motosiklet değiştireceğim önerileriniz nelerdir? (15Bin KM kadar yol kat etmiş olacağım)
Şu an sınıfında en yüksek torklu aleti kullanıyorum, bilmiyorum bu bir şeyleri değiştirir mi ama almak (İstedğim) motorların listesi şu şekilde.

Yamaha MT-07
CBR 650R
CBR 600RR

Bunlar sadece kafamda oluşan fikirler, yanlış anlaşılmasın. Lütfen yorumlara "Ölürsün", "Al al canım helva çekti", "Doğal seleksiyon", "Cenaze haberini almamız yakındır" gibi bilim insanlarını şaşırtmak adına zekanızın eksi puan olduğunu kanıtlayabilecek yorumlar yapmayın!.

Ben motor tavsiyesi istiyorum. Tabii ki tecrübesiz olarak bineceğim çok güçlü bir motor beni ölüme götürebilir. Ama NEDENİNİ belirtin lütfen. Sadece ölürsün yazmayın, neden öleceğimi yazın. Benim buna ihtiyacım var. Değerli üye abilerimin kardeşlerimin yorumlarını bekliyorum. Ha bu arada, Fiyat olarak Bu dönemin enflasyonuyla 45Bin liranın üzerine çıkmazsa çok iyi olur.

Carlsberg
20 Ağustos 2019, 04:14
Seneye alacağınız motora seneye bakmaya başlasanız mesela? Anlıyorum heves var tabi güzel de, 1 ayda doların 1-2TL oynadığı bir ülkede, ekonomi yerlerde olan, enflasyonu tavan bir haldeyiz. Bırakın seneyi, önümüzdeki aya o motorların 45 değil 450 olmayacağının garantisi yok yani biraz daha mantıklı lütfen.

Yine de cevap vermek gerekirse, bu liste arasında şahsi fikrim ve favorim 650R.

HRider
20 Ağustos 2019, 05:27
Seneye alacağınız motora seneye bakmaya başlasanız mesela? Anlıyorum heves var tabi güzel de, 1 ayda doların 1-2TL oynadığı bir ülkede, ekonomi yerlerde olan, enflasyonu tavan bir haldeyiz. Bırakın seneyi, önümüzdeki aya o motorların 45 değil 450 olmayacağının garantisi yok yani biraz daha mantıklı lütfen.

Yine de cevap vermek gerekirse, bu liste arasında şahsi fikrim ve favorim 650R.
Çok teşekkür ederim. Bu fiyat olayının farkındayım fakat, önerileri alayım ve kendime bir yol çizeyim diyorum. Çok teşekkürler

mavzer-i
20 Ağustos 2019, 08:13
seneye motor alacağın zaman gelene kadar bu motorlara bakmazsın belkide

yokon
20 Ağustos 2019, 09:06
600'lük yetmez 1000'lik al.

Shurima
20 Ağustos 2019, 09:51
Ben de benzer bir durumda kalmistim. CBR250R dan sonra ne alsam derken abartmayayim diyip CB500F almistim. Ama o da erken yetmemeye basladi. CBR650F ya da yeni cikan CBR650R en mantikli secim olacaktir.

oktayakgoz
20 Ağustos 2019, 10:29
Ben gelecek sene in 650r düşünüyordum. Bakalım belki bu sene alırım.

Rr da sanırım ABS yok ve çok yakar. Mt07 naked zaten. Bence en mantıklısı r olur. Maliyeti ucuz güzel motor

SaygınKenobi
20 Ağustos 2019, 11:02
CBR 650R bana göre en mantıklısı

chaqalqarlos
20 Ağustos 2019, 11:28
Her ne kadar MT sürücüsü olsam da,çevrem de ve burada kullananların yorumları üzerinden gittiğim de herkes CBR650R'ı tavsiye ediyor, benim tercihim de CBR'dan yana.

arndiol
20 Ağustos 2019, 12:33
CBR 650R diyeceğim ama yaklasık 13 ay var.

en iyisi ybr :queen:

HRider
20 Ağustos 2019, 22:09
Benim kafamda da 650R vardı arkadaşlar, 600RR her ne kadar temkinli de olsam; basınca giden motor. Kendime hakim olabileceğimi sanmıyorum, yani motorcunun yemini düzlüğü görene kadarmış diye bir laf var. Şimdi buradan söylemesi kolay, basmam etmem vs ama yaşım 19 şuan ve bu denli güçlü bir motor için daha hazır değilim sanırım.