PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orta Bütçeli Süpersport Tavsiyesi '' Yardımlarınız ve Tavsiyeleriniz Çok Değerli''

Sayfa : [1] 2

Makinist96
18 Ağustos 2019, 19:35
Merhabalar, abilerim kardeşlerim.

30.000 kadar bir bütçe ayırdım motor işine. Açıkcası ekipmana en az 5 bin ayırmayı düşünüyorum. Kaldı elimizde 25.000.
600 cc - 1000 cc(Yeni model olmasına gerek yok yeter ki bu makina yürür diyin)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lise yıllarımda 125 cc - 250 cc 3,5 yıllık bir tecrübem var. Kilometre olarak bilmiyorum ama sürekli okula gidip geliyordum sanırsam 50bin km yapmışımdır o kadar zaman içerisinde. Tecrübe olarak sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum kendime güvenim de yerinde zaten. Ufak tefek eş dost motoru olarak da daha önce kullandığım ss modelleri mevcut. 600f - 600 rr gibi..

Daha önce CBR 954 RR konusu açmıştım biraz soğumama yol açtı oradaki tavsiyeleriniz.
O yüzden sizlerin de daha önce kullanmış olduğunuz motorsikletler olabilir. Tekrardan tavsiyelerinize açığım önümüzdeki aylarda kararımı netleştirip almayı düşünüyorum.

Ayrıca yapı itibari ile de biraz yapılıyımdır. 1.85 boy 95 kg civarlarındayım. Haliyle yapılı ve sırıtmayacak bir makina istiyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim..

Mamba09
18 Ağustos 2019, 19:43
25 bin TL'ye alabileceğin SS 2009'dan yukarı değildir. O SS'lerden de hayır beklemek doğru olmaz. Zaten temizi düzgünü de o fiyata satılmaz. Pişman olursun o rakamlara ss alırsan. Her yaz sanayilerde eski kasa SS'ler görüyorum yatak sarmış, parça bekleyen...

Ne öneririm; illa 4 silindir olsun diyorsan o rakamlara temiz xj6 bulunabilir.

dogukanb
18 Ağustos 2019, 19:44
Ben olsam CBR650F alır geçerdim. Hem az yakıyor hem 4 silindir nispeten de hızlı gidiyor tek eksisi biraz titreşim var diyorlar ama bilemiyorum, kullanmadım.

Makinist96
18 Ağustos 2019, 19:48
Açıkcası hız manyağı bir insan değilim. 954 RR konusu da o motorun duruşu bakışı hayranlık uyandırıcı biçimde etkilemişti beni. Tavsiye ettiğiniz motorlara bakacağım. İlla ki aşırı hızlı makinalar olmak zorunda değil. 650f çok dikkatimi çekiyor ama dediğim gibi 25 bin sadece motora verdiğimizde sanırım 650 f alamıyorum :) XJ6 bakılabilir..

to1ga
18 Ağustos 2019, 19:48
Merhabalar, abilerim kardeşlerim.

30.000 kadar bir bütçe ayırdım motor işine. Açıkcası ekipmana en az 5 bin ayırmayı düşünüyorum. Kaldı elimizde 25.000.
600 cc - 1000 cc(Yeni model olmasına gerek yok yeter ki bu makina yürür diyin)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lise yıllarımda 125 cc - 250 cc 3,5 yıllık bir tecrübem var. Kilometre olarak bilmiyorum ama sürekli okula gidip geliyordum sanırsam 50bin km yapmışımdır o kadar zaman içerisinde. Tecrübe olarak sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum kendime güvenim de yerinde zaten. Ufak tefek eş dost motoru olarak da daha önce kullandığım ss modelleri mevcut. 600f - 600 rr gibi..

Daha önce CBR 954 RR konusu açmıştım biraz soğumama yol açtı oradaki tavsiyeleriniz.
O yüzden sizlerin de daha önce kullanmış olduğunuz motorsikletler olabilir. Tekrardan tavsiyelerinize açığım önümüzdeki aylarda kararımı netleştirip almayı düşünüyorum.

Ayrıca yapı itibari ile de biraz yapılıyımdır. 1.85 boy 95 kg civarlarındayım. Haliyle yapılı ve sırıtmayacak bir makina istiyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim..

50.000km için 3 yıl yani 1000 gün / gün başına 50km yol düşüyor. Lise 1 i hangi köyde okumaya başladında 50km boyunca allahın her günü polis görmeden tamamladın bu 50bini? Kendini kandırma. Ufaktan başla devam et. 600 lük yada 1000 lik diye giriş yapıyon direk. Bu forumda senin gibi biri daha vardı. Alma dediler okadar. Aldı. 1 yıl sonra haberi geldi tırın altına selamun aleykum diye girmiş cesedini aldılar.

Makinist96
18 Ağustos 2019, 19:54
50.000km için 3 yıl yani 1000 gün / gün başına 50km yol düşüyor. Lise 1 i hangi köyde okumaya başladında 50km boyunca allahın her günü polis görmeden tamamladın bu 50bini? Kendini kandırma. Ufaktan başla devam et. 600 lük yada 1000 lik diye giriş yapıyon direk. Bu forumda senin gibi biri daha vardı. Alma dediler okadar. Aldı. 1 yıl sonra haberi geldi tırın altına selamun aleykum diye girmiş cesedini aldılar.

Tolga bey yanlış anlaşılmasın hem üslubunuza dikkat edin hem kendinize. Ben Karaman ilinde okudum. Okulum ile evim arası 32 km idi. Size yalan borcum yok gayet saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde tavsiye istedim. Bu şekilde davranacaksanız nerede kaldı forumculuk? Ayrıca size neden yalan söyleyeyim. Lise 1 de iken ehliyetsiz olarak başlamıştım motora. Ehliyeti aldığımda lise son sınıftım ve üniversiteyi kazandım motorsikletimi de satıp Erzincana üniversiteye gittim. Sizin bu şekilde konuşup insanları yalancı gibi göstermeye hakkınız yok. Açıklama yeterli gelmiştir umarım?

Ayrıca öğrencilik hayatı sadece liseye gidip gelmek ile de bitmiyor. Bunu da belirteyim :)

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 20:12
malum bütçe ile ss makina alırsın ama seni pişman etme olasılığı %70 belki az belki fazla
tamirciden çıkmazsın. çünkü görüyoruz nasıl kullanıldıklarını,
ss olmayan daha temiz güçlü ve sesi güzel başka makinalar da var. ss makina alacağına onun yerine ducati al. ss makinaya harcayacağın tamirat masrafını ducatiye harcarsın ama en azından yolda kalmazsın :D çünkü ss ne zaman arıza çıkartacağı belli olmayacak. ducati en azından belli zamanlarda bakımı yaptıracaksın.
yada orta halli japon canavarı al
kafan rahat olsun yolda kalmayacağını bil ve bakımdan bakıma tamirciye gideceğin bi makina almış olursun.

forumda denk geliyor bi arkadaşa çatlak blok denk gelmişti
belki sana başka sıkıntılı bişey denk gelecek.
şansın varsa temizi denk gelir ama %20 nin altında.

genede karar senin illa ss diyorsan çok iyi araştırma ve takip gerekir. her gün sahibinden sitesinde dolaşman lazım.

Makinist96
18 Ağustos 2019, 20:15
Mantıklı bir yorum ve tavsiye teşekkür ederim. Ducati 696 monster araştırmıştım bayağı güzel makina. Ama pek naked tarzı istemiyorum. Gurbet elde sayılırım nadir olarak izinli oluyorum. İzin günlerimde rüzgardan şemalim kaymış halde memleketime gitmek istemem. Bu yüzden de biraz ss düşünüyordum. Ne derece haklıyım bilmiyorum.

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 20:24
yazdıklarımı mantıklı buluyorsan ss alma o zaman :D
sahibinden sitesinden bitane motosiklet linki (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ilk-sahibinden-16700-km-de-er-6-f-722624662/detay)
şöyle bişey al en azından motorun temiz olduğu belli.

Makinist96
18 Ağustos 2019, 20:26
XJ6 Diversion F gibi bir model sanırım. İncelemeye değer gözüküyor.

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 20:28
XJ6 Diversion F gibi bir model sanırım. İncelemeye değer gözüküyor.

hızlanması xj6 dan daha iyi ama son hızı xj6 daha iyi

yani demek istediğim böyle temiz ve yıl olarak yeni model alabiliyorsun bütçen ile. bence değerlendir.

Makinist96
18 Ağustos 2019, 20:32
Teşekkür ederim inceliyorum değerlendireceğim.

elessartt
18 Ağustos 2019, 20:32
XJ6 ruhsuz bir motor tavsiye etmem. Onun yerine Fazer 600 S2 veya VFR800 bakabilirsiniz.

Makinist96
18 Ağustos 2019, 20:38
Fazerları çok inceledim. Gayet güzel kroniksiz fakat o ön amortisör yüksekliği soğuttu motordan. VFR800 baktım daha önce ki konuda da tavsiye edilmişti.

ER-6f için de gayet hoş makinaymış ama acaba küçük gözükürmü ? Onun kaygısındayım.

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 20:40
Fazerları çok inceledim. Gayet güzel kroniksiz fakat o ön amortisör yüksekliği soğuttu motordan. VFR800 baktım daha önce ki konuda da tavsiye edilmişti.

ER-6f için de gayet hoş makinaymış ama acaba küçük gözükürmü ? Onun kaygısındayım.

er 6 f bende yakından görmedim ama bende versys 650 var. aynı motor bloğunu kullanıyorlar.
versys 650 çok heybetli mesela.
aynı bloğa sahip vulcan s de kullandım. oda çok heybetli ve büyüktü.
aynı mantıkla er 6 f de büyük olabiilr ama canlı görmeden bişey diyemem.

uzay gemisi
18 Ağustos 2019, 20:40
Gerekirse bütçeni 30 civarına çıkarmanı tavsiye ederim şimdi taşa tutacaklar ama ekipmanı zamanla tamamlarsın ilk önce sadece kaskını al kalan parayı motosiklete ayır bu zamanda 25 bine yüksek hacim motosiklet temizi mümkün değil masraflı olur muhtemelen. Birde rüzgar geçirmeyen tek motosiklet tipi SS değil ve SS ile kesinlikle uzun yol yapılmıyor yapan yapar ama işkenceli oluyor biraz. Cbf1000lere bakabilirsin en azından kullanıcı profilinin düzgünlüğü nedeniyle patlak bitik bir motosiklet almamış olursun o bütçe ile SS hiç bulaşma derim

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 20:42
Gerekirse bütçeni 30 civarına çıkarmanı tavsiye ederim şimdi taşa tutacaklar ama ekipmanı zamanla tamamlarsın ilk önce sadece kaskını al kalan parayı motosiklete ayır bu zamanda 25 bine yüksek hacim motosiklet temizi mümkün değil masraflı olur muhtemelen. Birde rüzgar geçirmeyen tek motosiklet tipi SS değil ve SS ile kesinlikle uzun yol yapılmıyor yapan yapar ama işkenceli oluyor biraz. Cbf1000lere bakabilirsin en azından kullanıcı profilinin düzgünlüğü nedeniyle patlak bitik bir motosiklet almamış olursun o bütçe ile SS hiç bulaşma derim

taşa tutacak adamların hemen hemen hepsi arada kasksız ve ekipmansız kullanıyorlardır :D

nyk
18 Ağustos 2019, 21:01
Gazlamak için almıyorsan yani şekli şemalı için alıyorsan racing yerine üstte yazılan er-6f vs gibi şekli şemalı yerinde ama gündelik kullanıma daha uygun motorlar bakmanı tavsiye ederim. Fiyatı, yürütme masrafı vs bir yana fiziksel olarakda insanı cidden çok yoran bir tür racing. Arada çıkartıp gazlayıp geri yerine parkeceğim dersen başka tabii ama şehiriçinde ulaşım amaçlı falan kullanacaksan kendine böyle bir işkence yapma derim :)

Boldpilot
18 Ağustos 2019, 21:03
Dostum ben sana racing sevdasından vaz geçmeni tavsiye ederim. 1.90-92kg yim s1000rr, 600rr, r6, gsxr600 denediğim racingler hiç birine sığamadım. Bi hayabusa tam oldu o da bana göre sport touring ☺️

Elindeki bütçe temiz bi fazer 6 alır, vfr800 belki fz8. Ağız tadıyla binersin, önceki konunda da aynı şeyler yazıldı, pişman olursun cbf150 alsaydım da buna bulaşmasaydım dedirtirler...

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 21:08
Gazlamak için almıyorsan yani şekli şemalı için alıyorsan racing yerine üstte yazılan er-6f vs gibi şekli şemalı yerinde ama gündelik kullanıma daha uygun motorlar bakmanı tavsiye ederim. Fiyatı, yürütme masrafı vs bir yana fiziksel olarakda insanı cidden çok yoran bir tür racing. Arada çıkartıp gazlayıp geri yerine parkeceğim dersen başka tabii ama şehiriçinde ulaşım amaçlı falan kullanacaksan kendine böyle bir işkence yapma derim :)

yürütme masrafı demişken gerçekten masrafı uygun bütçe li.
yani en azından bana göre öyle
ducatiden sonra kawasakinin bu bloğuna geçince biraz baktım internetten.
gerçekten içime su serpildi
ducatinin sadece debriyaj balatası fiyatına kawasakinin bu bloğuna hem debriyaj balatası alıyorum hem balataları alıyorum üzerinede para artıyor.

Makinist96
18 Ağustos 2019, 21:56
Öncelikle teşekkür ederim önerileriniz için. Şöyle açıklayayım.. Şehir içi haftada bir iki kez gezer dolaşırım. İse gitmek için falan istemiyorum yani. Amma velakin 2-3 gün üst üste izin denk geldiğinde yaklaşık 1500 kmlik bir Istanbul - Adana seferi beni bekler.. Demek istediğim alacağım makine uzun yolda da çatır çatır gitmeli �� Ufak tefek masraflar gözüme gelmez. Ama daha motoru alır almaz komple motor yapacaksak tabi ki can sıkar. Umarım anlatabilmişimdir. CBF serisine pek ısınamadım ben..

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 22:04
Öncelikle teşekkür ederim önerileriniz için. Şöyle açıklayayım.. Şehir içi haftada bir iki kez gezer dolaşırım. İse gitmek için falan istemiyorum yani. Amma velakin 2-3 gün üst üste izin denk geldiğinde yaklaşık 1500 kmlik bir Istanbul - Adana seferi beni bekler.. Demek istediğim alacağım makine uzun yolda da çatır çatır gitmeli �� Ufak tefek masraflar gözüme gelmez. Ama daha motoru alır almaz komple motor yapacaksak tabi ki can sıkar. Umarım anlatabilmişimdir. CBF serisine pek ısınamadım ben..

o zaman ss den uzak dur.
çünkü ss aldığın zaman komple bakım ister. hemde ne zaman isteyeceği belli olmaz.
istanbul adana yolunda iken tam yolun ortasında isteyebilir.
gözünü korkutmak gibi olmasın ama gözün korksun bence

Makinist96
18 Ağustos 2019, 22:15
Şu ER-6 F den bulayım bir tane olmazsa yakından bakayım.

SuleymanE
18 Ağustos 2019, 22:21
Hem orta bütçe hemde SS yani süper sport? O paralara süpersport olmaz, olsa da sadece sporu olur "süper"i olmaz :)

Hem süper model olup hem asgari ücretle çalışıp yaşayan manken olur mu? Buda onun gibi bir şey işte :P

Şaka bir yana, maalesef alım gücümüz çok düştü, araç fiyatları da çok yükseldi.

Bak kaç kişi zaten demiş, bende tekrarlıyor gibi olacağım ama aklın yolu bir.

Arkadaşların bahsettiği modellere yönelmen daha iyi olur. Hoşafı çıkmış SS lerden uzak durmakta fayda var.

Hatta ilgini çekerse Cbr500r da bir bak derim. 500cc çift silindir, az yakan çok kaçan cinsten tam orta seviye bir motor.

Son karar yine senin, enine boyuna iyi düşün derim. Hakkında hayırlısı olsun...

nyk
18 Ağustos 2019, 22:22

Masraftan ziyade fiziksel olarak mahvolursun racing motosiklet ile istanbul adana aklımda canlandıramadım. Şöyle söyleyeyim ben 1 saat biniyorum indiğimde bacak sırt vs çok hoş bir durumda olmuyor :) hadi senin kondisyonun iyi olsun 2-3 saatte yorul ama o sürüş pozisyonunda 2-3 günde 1500km yol yapmak akıl mantık işi değil perişan olursun. Racing görünümlü ama oturuş pozisyonu daha dik konforlu bir motor lazım sana.

Şehiriçi kullanımdaki sıkıntısı şu ki racing motosiklet dur kalk trafik sevmez anında ısınır fan açar bacakların kavrulur eski motosiklette fan vs arıza yapıp hararette yaptırabilir tabii bir de gidon çok dönmediğinden öyle duran arabaların arasından falan kıvrılıp geçmesi zordur, son olarak üst devirlerde yürüdükleri için alt devirleri biraz cansız gelebilir ama haftada 1-2 gezip dolaşacaksan bunlar çok büyük dertler değil.

elessartt
18 Ağustos 2019, 22:37
Fiyatı bir şekilde 30'a çekme şansın olursa Fazer 600 S2 / Fazer 800 / Suzuki SV650A / VFR 800 / ER6-F hem modeli yüksek hem de temiz bulma şansın çok yüksek.

ER6-F arkadaşım da var. Torku yüksek bir motosiklet. Oturuş rahat, rüzgar'dan korunasın diye grenaj ve ön camı da güzel.

SV650A Test sürüşünde kullanmıştım. İnanılmaz güzel gaz tepkisi ve cillop gibi bir motora sahip. Hele ki bide egzoz olursa aslan kükrer gibi sesi var meretin. V-Twin zira. :)

Fazer ların motorları zaten R6 'dan gelme. Kendini kanıtlamış motorlar diyecek bir söz yok.

VFR800 V4 motora sahip yine inanılmaz güzel bir sese sahip. Tam bir Sport-Touring fakat kilo olarak biraz ağıra kaçıyor diğerlerinin yanında.

İşletme maliyeti olarak heralde en üzmeyecek olanları sarf malzeme ve benzin kullanımı açısından ER6-F ve SV650A 'dır. Diğerleri min. 6-7LT/100km nin altına düşmez. Gaz açarsan zaten üstünü söylemeye gerek yok.

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 22:42
versys 650 ile şehir içi işe gidiş gelişlerde 4,5 görmüşlüğüm var genelde 4,8

serif abi
19 Ağustos 2019, 01:22
Adana'ya motor ile gidecek isen sağlam ekipmanın olması lazım , Bolu'nun NEMLİ sogunda , Torosların ayazında Adana'nın sıcagına da uyacak ekipman .

Rasing motor ile o yol gidilmez.
Hatta goldwing gibi motor olmaz ise hiç bir motor ilegünde 500 km den fazla gidilmesi dogru değil.

Alacagın motor bir kere titreşimsiz olmalı ki yormamalı kavasaki en ,er 6 serisne bakma acaip titreşim var ,hemde öyle böyle değil. İki kez gidersin üçüncü ye canın binmek istemez .

Honda CBR 500 r kimse yazmaz demez ama titreşim var 400 km den sonra yoruyor o tireşim , üç tane CBR 500 bir tana cb500f de denedim hepsinde var .

Cb650f de de var,

CBF 1000 begenmiyor isen , O kadar yol yapacagom diyor isen bütçene ve amacına uyan motor Suziki vstrom , hiç bir rasing motor ile o yol yapılmaz .

Cyan
19 Ağustos 2019, 01:46
Şu ER-6 F den bulayım bir tane olmazsa yakından bakayım.

CF Moto 650MT'de de aynı motor bloğu var (Çin üretimi versiyonu, parça uyumu varmış), bütçe az artırılabilirse sıfır alınabilir, 2. elde çok olduğunu zannetmem.

Uzun yola iyi gelecek bir motosiklet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Adana'ya motor ile gidecek isen sağlam ekipmanın olması lazım , Bolu'nun NEMLİ sogunda , Torosların ayazında Adana'nın sıcagına da uyacak ekipman .

Rasing motor ile o yol gidilmez.
Hatta goldwing gibi motor olmaz ise hiç bir motor ilegünde 500 km den fazla gidilmesi dogru değil.

Alacagın motor bir kere titreşimsiz olmalı ki yormamalı kavasaki en ,er 6 serisne bakma acaip titreşim var ,hemde öyle böyle değil. İki kez gidersin üçüncü ye canın binmek istemez .

Honda CBR 500 r kimse yazmaz demez ama titreşim var 400 km den sonra yoruyor o tireşim , üç tane CBR 500 bir tana cb500f de denedim hepsinde var .

Cb650f de de var,

CBF 1000 begenmiyor isen , O kadar yol yapacagom diyor isen bütçene ve amacına uyan motor Suziki vstrom , hiç bir rasing motor ile o yol yapılmaz .

Daha yeni 600x2 Bodrum - İstanbul git gel yaptım. 140'ın üzerine çıkmazsan yok bence titreşim. Hiç yormadı beni. (2şer saatlik etaplarla, 2şer mola vererek - toplamda 6/7 saatlik sürüşler...) Seleye file yapmıştım o çok faydalı oldu, toto hem rahat etti ağrımadı hem de selede sıfır titreşim oldu.

140 üzeri gidonda biraz yapıyor, yine de ellerde karıncalanma uyuşma olmadı.

YAHYaONUR
19 Ağustos 2019, 08:59
Kardeşim boy 1.80 ise kolay kolay her motorda rahat etmeme olasılığın yüksek. Mutlaka ama mutlaka almadan önce sür, tepkilerine bak seni mutlu edecekmi aradığın gibi atik mi yoksa sana hantal mı gelecek yoksa ?

Herkes gayet mantıklı motorlar yazmış hepsi mutlu eder hangini alsan pişman olmazsın, yeter ki rahat edebileceğin temiz bakımlısını bul, sahibine iyice bak analiz et, imkan varsa çok el değiştirmiş motor alma, büyük kazalı alma, ufak tefek düşmelere falan çiziklere çok takılma.
Tekerün düz bassın.

serif abi
19 Ağustos 2019, 09:01
CF Moto 650MT'de de aynı motor bloğu var (Çin üretimi versiyonu, parça uyumu varmış), bütçe az artırılabilirse sıfır alınabilir, 2. elde çok olduğunu zannetmem.

Uzun yola iyi gelecek bir motosiklet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Daha yeni 600x2 Bodrum - İstanbul git gel yaptım. 140'ın üzerine çıkmazsan yok bence titreşim. Hiç yormadı beni. (2şer saatlik etaplarla, 2şer mola vererek - toplamda 6/7 saatlik sürüşler...) Seleye file yapmıştım o çok faydalı oldu, toto hem rahat etti ağrımadı hem de selede sıfır titreşim oldu.

140 üzeri gidonda biraz yapıyor, yine de ellerde karıncalanma uyuşma olmadı.

Bende CBR500R var 5K den 26K kullandım hala da kullabıyorum bunu almam da ki sebep arakadaşımda CB500F var dı beğendim gücünü gidişini ondan aldım rüzgar dan da etkilenmesin diye CBR serisi aldım .
Bende uzun yol yaptım , Tek gaz bulgar varna , Bodrum , kuş adası vs.
Eski kasa CBF500 bundan daha az titreşimliydi, aynı şeyi arkadaş da diyor titreşim var ve eski kasa CBF daha stabildi diye , O o sebep den almış bende ondan görüp aldım.
Bir versy kadar titriyor mu ?hayır o bildigin hilti .

BAna dersen ki o kadar olur titreşimsiz istiyor isen V motor alacaksın. Sende haklısın .
22-25 bandına bundan sorunsuz bundan iyisi var mı diye sorarsan yok derim ama.
Titreşim peğler de var. Ama abartılacak seviye değil..
Sık sık uzun yol yapacagım diyor isen bütçede 30 lara ve üzerine çıkıyor ise o zaman bu motor uygun değil, daha tireşimsiz daha yola uygun bir şey bakılması lazım.

Cyan
19 Ağustos 2019, 09:45
Uzun yol için CB500X daha uygun olurdu Türkiye'ye gelse, önde karenaj ve cam var. CB500X gelse alır sonra bir 10 yıl başka motora bakmazdım, o kadar memnunum bu seriden. Tam tatlı noktayı bulmuş Honda helal olsun.

Eski kasası da efsaneymiş gerçekten, 60 beygirdi galiba, tipi de çok hoş. Yazık oldu EURO normlarına kurban gitti.

zapalka
19 Ağustos 2019, 10:00
dostum bırak ss falan, hiç uğraşma.

al bitane nc750x veya s, keyfine bak.
yakıtı az, bagajı var, uzul yola gider,(x uzun yolda daha iyi), paraya sıkışırsan anında satarsın.
hiç boşuna kafanı kurcalama.

mavellen
19 Ağustos 2019, 10:13
Mantıklı bir yorum ve tavsiye teşekkür ederim. Ducati 696 monster araştırmıştım bayağı güzel makina. Ama pek naked tarzı istemiyorum. Gurbet elde sayılırım nadir olarak izinli oluyorum. İzin günlerimde rüzgardan şemalim kaymış halde memleketime gitmek istemem. Bu yüzden de biraz ss düşünüyordum. Ne derece haklıyım bilmiyorum.

Naked veya ss o biniş tarzına göre değişir.Mesela ben ss süremem.Kendimi onun üzerinde hayal edemiyorum.Bel sorunumda var,dolayısı ile ölenekadar naked.600r çok beğeniliyor.Güçlü alet.Zaptedebilmek lazım.İnsanlar değişken ruh halinde olduğu için bu motorlar yeri geldiğinde katiliniz olabiliyor.Açıkcası bende 600r zaptedecek göt yok.280 km hızlara ulaşabilen bir motor.Akıllara zarar bir hız.

Mamba09
19 Ağustos 2019, 12:13
dostum bırak ss falan, hiç uğraşma.

al bitane nc750x veya s, keyfine bak.
yakıtı az, bagajı var, uzul yola gider,(x uzun yolda daha iyi), paraya sıkışırsan anında satarsın.
hiç boşuna kafanı kurcalama.

dünyada gördüğüm en motosiklete benzemeyen motosiklet. ne gidiyor, ne viraja giriyor, ne duruyor. berbat hissiz bir makina. tek cazibesi az yakması. yahu zaten ne kadar gidiyor ki ne yakacak? selesi rahatsız. arka amortisör kronik problemli. türkiye'de bu kadar çok satılması honda türkiye'nin bir başarısı gerçekten. yurtdışında aylarca bulunmama rağmen 1 tane bile görmedim bu salak makinadan.

bizim ülkemizde hep böyle salak saçma motosikletler fenomen olur gider.

TOTEMONS
19 Ağustos 2019, 13:24
Genç arkadaşım.Senin tüm beklentilerini Honda CBF 1000 karşılıyor.Racing gibi devirlenen,dengeli,akıcı bir makinadır.Temizini bulursan kaçırma derim.

CBF 1000 e bindindemi ısınamadın.Bu şekilde bir yaklaşım tarzıyla alacağın,seçeceğin motor başta yanlış bir seçim olur zaten.

mavzer-i
19 Ağustos 2019, 13:30
dünyada gördüğüm en motosiklete benzemeyen motosiklet. ne gidiyor, ne viraja giriyor, ne duruyor. berbat hissiz bir makina. tek cazibesi az yakması. yahu zaten ne kadar gidiyor ki ne yakacak? selesi rahatsız. arka amortisör kronik problemli. türkiye'de bu kadar çok satılması honda türkiye'nin bir başarısı gerçekten. yurtdışında aylarca bulunmama rağmen 1 tane bile görmedim bu salak makinadan.

bizim ülkemizde hep böyle salak saçma motosikletler fenomen olur gider.

hiç kullanmadım ama 2018 model olanı baya canlı gibiydi. 2019 da olabilir tam bilmiyorum.
hypermotard 796 mı kalkışta aldı ama 2. viteste ben geçtim.
sanırım sport modu birazdaha canlandırıldı.

Makinist96
19 Ağustos 2019, 22:40
Genç arkadaşım.Senin tüm beklentilerini Honda CBF 1000 karşılıyor.Racing gibi devirlenen,dengeli,akıcı bir makinadır.Temizini bulursan kaçırma derim.

CBF 1000 e bindindemi ısınamadın.Bu şekilde bir yaklaşım tarzıyla alacağın,seçeceğin motor başta yanlış bir seçim olur zaten.

Cbf1000 yerine VFR daha spor olmazmıydı ustam İnceledim cbfleri sizimi kıracağım uğraşıp tavsiye veriyorsunuz teşekkür ederim.
Fazer ve CBF'lerin ortak sıkıntısı bence ön takımın yüksek olması hem spor hem yol yapabilecek bir makina arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Bu arada herkeslere yorumlar için çok teşekkür ederim.

Listeye aldıklarım;

VFR 800, ER6-F, CBR650 F..

Birde tabi yakından görüp seleye oturması var dediğim gibi yapı itibari ile birazcık büyüğüm :)

ero__
19 Ağustos 2019, 22:53
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2008-bmw-f800st-60300-km-bakimli-85hp-muayene-yeni-yapildi-704186654/detay

Edit:

Şimdi böyle ilan paylaşır gibi oldu diye yazayım motosiklet benim değil ama aynısından var.

Eşimle Bulgaristan ve Romanya'yı gezdik, Bodrum'u gezdik, gezdik Allah gezdik. Az yakan, basınca da giden alettir...

__sArSıLmAz__
19 Ağustos 2019, 22:53
Honda Cbr650F
Model yüksek
Abs li
Görüntü var
Hız var
Yakıt yok

Daha ne olsun

levend84
19 Ağustos 2019, 22:56
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2008-bmw-f800st-60300-km-bakimli-85hp-muayene-yeni-yapildi-704186654/detay

Edit:

Şimdi böyle ilan paylaşır gibi oldu diye yazayım motosiklet benim değil ama aynısından var.

Eşimle Bulgaristan ve Romanya'yı gezdik, Bodrum'u gezdik, gezdik Allah gezdik. Az yakan, basınca da giden alettir...

Motor kitap gibiymiş,alacak kişi hayrini görsün.

Makinist96
19 Ağustos 2019, 22:56

Edit:

Hocam yola gelir de genç adamız pek şekli şemali hoşuma gitmedi yanlış anlama :)

levend84
19 Ağustos 2019, 22:58
Hocam yola gelir de genç adamız pek şekli şemali hoşuma gitmedi yanlış anlama :)

Şekli olan,benim diyen makinalari iki kere eskitir,bozuk para gibi harcar.

Tercihlere saygim var orasi ayri mevzu.

Makinist96
19 Ağustos 2019, 23:03
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-binicisine-sorunsuz-sikintisiz-yaza-hazir-715953939/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-nadir-kalanlardan-zimba-gibi-600f-favoriler-icin-son-rakam-708249077/detay

Biliyorum kızacaksınız eski racing sıkıntıdır diye ama bu motorlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

YasinC
19 Ağustos 2019, 23:22
Vereceğin paraya yazık. Gerçi çok bela atlatmamış ise kolay satarsın geri.

Makinist96
19 Ağustos 2019, 23:28
Vereceğin paraya yazık. Gerçi çok bela atlatmamış ise kolay satarsın geri.

İlk göz ağrım olur kendileri Hangi motora bakarsam bakayım aklımdadır hep.
O 4 silindirin sesini ilk duyuşum.. :)

mavzer-i
19 Ağustos 2019, 23:31
eğer ilk güçlü motorunu alacaksan aklında ne varsa onu al.
sonra doğru yolu bulup mantıklı bir motora dönüş yapacaksın :D

Makinist96
19 Ağustos 2019, 23:42
Şahsıma ait ilk büyük cc motorum olacak :)
İşin içinde heyecan, heves, aşk.. herşey var.
Ekipman işini de bayağı ön planda tutmak istiyorum. Gerçi fiyatlar uçmuş ama napalım..

bajajpulsar2
19 Ağustos 2019, 23:54
racing motor alacağınızı varsayarak orta düzey bir ekipman için
-minimum 2500 tl deri ceket
-minimum 400 tl kevlar kot
-minimum 700 tl deri eldiven
-minimum 2000 tl kask
-minimum 1000 tl bot'a gider.
üst düzey isterseniz hepsini 2 ile çarpın.

Boldpilot
20 Ağustos 2019, 00:11
Honda Cbr650F
Model yüksek
Abs li
Görüntü var
Hız var
Yakıt yok

Daha ne olsun

25bin bütçesi var adamın cıbır 650f pek zor, sırf işsizlikten ilanlara göz attım 30 bin tl civarına 5-6 ilan var biri yatak sarmış, diğerleri hasar kayıtlı dağılmış toplanmış.

tavsiye verirken arkadaşın isteklerine en yakın motosikleti, bütçesine uygun temizini bulabileceği modeller olarak veriyor herkes. Gönül isterki 25 bine bütün isteklerini karşılayacak bi motosiklet olsun..

Boyutuna, hem spor hem yol yapacak racinge yakın motosiklet isteğine ve bütçesine en uygunu vfr800.

Dostum bekle bi müddet, kışın çok güzel fırsatlar düşüyor. 7 bin devirden önce touring 7 bin devirden sonra racing. Kombine fren ve abs mevcut, biraz ateşlidir birde sıralı 4 silindir sesi yoktur ama. Nevi şahsına münhasır fişek gibi motosiklettir kendisi ☺️

https://i.hizliresim.com/5NaQad.jpg (https://hizliresim.com/5NaQad)