PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis çevirmesinde dikkatimi çeken müthiş detay

hokahey
17 Ağustos 2019, 22:06
Arkadaşlar, bugün polis çevirdi. Benim kafada yarım kask ve güneş gözlüğü vardı. Sadece ehliyeti istedi, verdim. Bir dakikada işim bitti.

Fakat?? Ben kaskı ve gözlüğü çıkarmamıştım. Polis amca ehliyetteki resim ile beni nasıl eşleştirdi?

Ya ehliyet başka birine ait olsaydı?

oznkrçm
17 Ağustos 2019, 22:14
İki kez ben de kaskımı çıkartmadım. Bir şey demedi.

Demek ki kaskın ardından içindekini görme yetileri var.

Angrypower
17 Ağustos 2019, 22:17
Zeki Müren'de bizi görüyor mu? :bounce:

fatih.met
17 Ağustos 2019, 22:27
benim kimliğimdeki resim 17 yaşıma ait ve 26 yaşındayım. sorun çıkana dek bunu kullanmaya devam edeceğim. öyle fazla sistem değişikliğini sevmiyorum.

hatta kimlik olmasa bile sorun olmaması lazım çünkü tc kimlik numarasından benim tüm verilerime erişiyorlar. tc kimlik numaramı isteyip cihazdan benim resmime de bakar yaşıma da herşeyime bakar ve istediği şeyi sorar.

neden bana hamallık yaptırıyorlar ve bir kaç senede bir habire kimlik resmi yeniletiyorlar. zaten hükumeti bir sevmeyince herşeyine uyuz oluyorsun.

Timonna
17 Ağustos 2019, 22:47
Bajaj Boxer motorumu satmaya gittiğim gün beni polis çevirmişti. Memurun sorduğu şey:

- Ehliyetin var mı? Nerde çalışıyon? okuyon mu?

- Ehliyetim tabiki var! okumuyorum çalışıyorum ama motor üstünde değil.

- Devam et... (ses tonundaki şaşkınlık hissediliyordu)

Bunu yazmamın sebebi motosikletin görünüşü ve çoğu insanın ehliyeti olmadan motosiklet sürmelerinden böyledir diye tahmin ediyorum.

kulspruta
17 Ağustos 2019, 23:07
10 defa çevirmeye girmişimdir.
Bir kere kaskı çıkarttım o da ekstra bir durumdu;
Kayboldum, bir baktım kuzey otoyolu gişelerine gelmişim. İlk defa girmiştim o yola, nereye gidecek devamı falan diye navigasyona bakmak için gişelere girmeden sağa çektim.
Orada elinde makineli ile bekleyen polis beni izlemeye başladı, herhalde şüpheli gördü. Önce kaskımı çıkarttırdı, ehliyet vs. isteyip daha sonra sorular sordu. Sonra bir sıkıntı olmadığını anlayınca yolladı.

mustick
17 Ağustos 2019, 23:55
O kadar çevirmeye girdim hiç birinde kaskı çıkarmadım.

__sArSıLmAz__
18 Ağustos 2019, 00:14
Kask takan insan sağlamcı insandır :)

uzay gemisi
18 Ağustos 2019, 00:26
Çoğu zaman ehliyeti verdiğimde full face kaskı çıkarmama gerek var mı dediğimde gerek yok diyorlar şaşılacak bir durum yok

ynslky
18 Ağustos 2019, 00:54
Plakayı sorguluyor ruhsat sahibi ile ehliyet sahibi aynı ise zaten adam şüphe de duymuyor. Ama farklı olsa muhakkak kıllanır. O adamlarda salak değil insanın gözünden anlarlar.

impetum
18 Ağustos 2019, 01:38
Aynı polis kaskı çıkarttırıp motordan indirseydi açılacak başlık da biz terörist miyiz bu ne muamele olurdu. Bizim insanımıza yaranılmaz.

hachiko
18 Ağustos 2019, 01:44
Allah iniş takımlarına zeval vermesin..Derdini seveyim butonu..

okanbagiscan
18 Ağustos 2019, 03:35
Bende RS200 varken İzmire giderken durdurmuştu.Bizim tiryakiler fırsattan istifade sigara yakınca bende madem burada biraz takılacağız kaskı çıkardım.Poliste gençten biri abi ben senin bu yaşta olduğunu bilseydim durdurmazdım dedi.
Saçın başın ağırmış ne işin var bu RS200 le demeye getirdi :)

Mertcan39
18 Ağustos 2019, 13:49
aynı olayı yaşadım polis şakayla karışık bu sen misin dedi ben de aa doğru dedim kaskı çıkardım sen mişsin dedi 😂

mavzer-i
18 Ağustos 2019, 13:57
beni çevirdiklerinde önce kaskımı çıkartıyorum sonra evrakları veriyorum.

bikeresinde de motordan inmeme fırsat bırakmadan ehliyetin varmı diye sordu var dedim devam et dedi.

snappy x
18 Ağustos 2019, 14:04
söylemesi ayıp ehliyetim yok:) kask taktıgım da çok nadirdir 3 defa çevirmeden kaçtım,bir tanesinde kamyon arkasına yapışıp geçtim arkamdan hop mop bağırdılar hiçbirşey olmadı,tek şeride düşürdüklerinde yanımda travego vardı onun yanında sinip geçtim,dün akşam da çorluda bekçiler hop mop diye bağırdılar duymamazlıktan geldim:)

cgs35
18 Ağustos 2019, 14:06
Ehliyet ve ruhsat bilgilerine bakıyorlar uyuşuyorsa sorun yok. Kaskın takılması şart. Ne olursa olsun çıkarılmasını istemiyorlar. Kaskı çıkarmadan evrakları vermek psikolojik olarak polisi rahatlatıyor.

Metela
18 Ağustos 2019, 14:28
O da bir şey mi! Ben sizin gerçek hallerinizi avatarlarınıza bakarak görebiliyorum :P

yasincig
19 Ağustos 2019, 00:37
Merhaba bir çok kez çevirmeye girdim, bi keresin de polis benden başka bir motosikletçiyi daha cevirdi, sokak arası adres ararken ters yöne girmişim, durdurdu motosikleti kapattım kaskı çıkarıp aynaya taktım, ceza yedin dedi hem ters yön hem kask yok ya dedik kask vardı şimdi çıkardım, önce inanmadı sonra bak dedim saçlar ıslak hava sıcaktı öyle yırttım, sanırım ters yönü de unuttu tamam devam et dedi, o gün bu gün kaskı çıkarmıyorum. :)

arndiol
19 Ağustos 2019, 08:09
o kadar da müthiş değilmiş :(

MahmutBiner
19 Ağustos 2019, 09:15
genel plaka muayene kontrolüdür, ehliyetle çok işleri olmuyor. Plakadan motosikleti kontrol edip bırakıyor. Bu gibi farklı uygulamalar yapılabiliyor. Bazen o yüzünüze bakmayan polis eğilip motosikletin altına bakabilir :) Şöyle düşünün trafikte ehliyetsiz araç kullanan milyonlarca araç var. Polis sizi çevirdiği anda arkanızdan çevrilmeyen araçları düşünün. Yani yaşadığınız ve farkına vardığınız şey sizin için bir kişisel bir tecrübe :) Öyle aman aman bir durum değil.

emre xt125
19 Ağustos 2019, 19:20
A haber manşeti gibi başlık atmışsın. Neyse.
Ehliyetini istediğinde kaskını da çıkar dese söylenir durursun. Kaskı çıkarttırmayınca eleştirirsin. Ne uygulaması yapıldığını bilemezsin. Polisler sürekli arıza tipler, trafikten çekilmiş aracı kullanmak, çalıntı motosiklet vb. Konularla çok uğraştıkları için senin sıfatını o an önemsememiş, inisiyatif kullanmış olabilir. Telsizden anons geçerler ve plakan, motosiklet modelin, adın,soyadın, trafik sigortan seni durduran memura iletilir. Genel olarak sorunsuz, sigortalı, muayeneli, mtv si ödenmiş bir aracın sürücüsü pek dikkat çekmez.