PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR250 Öksürme Sesi ve Ustanın Yaptığı İş

Asikurt68
09 Temmuz 2019, 10:43
Merhaba arkadaşlar benim motorda bir sorun var bir türlü çözemedim gitti motorla 15dk felan gezdim diyelim sonra motoru kapattık bir iki dakika içerisinde tekrar çalıştırdığımız zaman eksozdan öksürme sesi gibi ses çıkıyor biraz gaz verince azalıyor motorun gidişinde felan hiç sorun yok ustm egsozdan dedi egsozu değiştirdik yine aynı sonra o çözemedi baska ustaya gittik enjeksiyona baktı fotoğraftaki çizgi içine aldıgım yere vidası düşmüş dedi vida taktı ama yine olmadı sanki bir tık düzelir gibi ama hala devam ediyor nette araştırdım baktım fotoğraflara enjeksiyonun orasıdaki vida yeri hep boşta benim usta oraya ida taktı acaba orada vida takılı olmalımı yoksa olmamalımı birde ben bu öksürme esini nasıl keserim

https://i.hizliresim.com/RgoNBY.jpg

kurubuzz
09 Temmuz 2019, 10:50
Bujini ve buji pipolarini kontrol et elektrik aksaminda sorun olabilir

Mamba09
09 Temmuz 2019, 10:58
Sübap ayarı da olabilir. Ama bence o iki ustadanda uzak dur. :)

Asikurt68
09 Temmuz 2019, 11:02
Bujini ve buji pipolarini kontrol et elektrik aksaminda sorun olabilir

bujiyi bu sorunu çözmek için iki kere değiştirdik orda sorun yok ama konjektör ile ilgisi olabilirmi acaba konjektör arıza yapmıştı çin malı motorun konjektörünü takmıştık

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Sübap ayarı da olabilir. Ama bence o iki ustadanda uzak dur. :)

valla adam gibi usta olsa hemen uzak duracağımda usta yok servis yok bu kişilere kalıyoruz işte reis para verip yaptıraağım nazlı nazlı konuşuyorlar yapmıyorlar