PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul - Bozcaada turu Nmax 155

Rathje
08 Temmuz 2019, 15:22
Merhaba arkadaşlar...

Temmuz 15'te 1 haftalığına nişanlım ile İstanbul çıkışlı büyük ihtimal Çanakkale üzerinden Bozcaada turu yapıcaz. Konaklamayı otel olarak oda kahvaltı seçtik. Zaten daha önce günü birlik çok gezimiz olduğu için biraz biliyoruz adayı. sizlerin bana tavsiyeleri ile daha iyi bir yolculuk çıkaracağıma inanıyorum.

Yolculuk 2 kişi olacağı için (artı eşyalar) Nmax 155 ile belki biraz zorlu olacak ama daha önce Çanakkale , Eskişehir ve İzmit gibi tek ve uzun yol tecrübelerim oldu. hiç zorlanmadan gidip geldim sadece toto ağrısı ile geçti :) tek başıma ortalama 2.3 - 2.5 arası benzin tüketti. 2 kişi artı eşyalar 2.8 i bulacaktır. Toplam km aşağı yukarı 900 km olacak tabi ada da ve ekstra dolaşacağımız yerler olacağı için en 1100 km diyorum.

Yolculuk boyunca hem gopro hemde telefon kamerası ile çekim yapmayı düşünüyorum. Hem sizler için yol güzergahı, gezilecek yerler, feribot fiyatları, motor performans, benzin tüketimi ya da sizlerin sorduğu sorulara cevap vs. paylaşmak istiyorum. İnstagramdan günlük story ile youtube den de videoları paylaşmayı düşünüyorum. Tahminimce güzel bir gezi olacak.

Tabi sizlerin de önerilerinizi bekliyorum. Yol üstünde uğranması gereken ya da ada da illaki buraya da git dediğiniz yerler yapılacak şeyler her türlü öneriye açığım.

Youtube adresim.

https://www.youtube.com/channel/UCe_QNZxsJD5W9DY72n4_WUw?view_as=subscriber

Gerçi şu an için amatör müzik videolarımı paylaşıyorum bundan sonra gezileri de koymayı düşünüyorum =)

İnstagram

https://www.instagram.com/_rst_/

Takip ederseniz sevinirim. Herkese iyi tatiller =)

XGAMER
08 Temmuz 2019, 15:37
Şimdiden iyi yolculuklar. Sele konforu dışında bir sorun yaşamazsınız. Nmax'ın kullanma kılavuzunda max yük olarak 168kg (Sürücü + Yolcu + Bagaj ve Motosiklete takılan aksesuarların toplamı) olarak belirlilmekte. Buna dikkat etmeniz yeterli.

motohazar
08 Temmuz 2019, 16:16
Aşırı zorlama abi kendinide motoruda 1.5 saat git stop et 10-15dk kendini dinlendir konsantrasyon bozulmasın bu senin sağlığına iyi gelecek.

+ kask varsa güneş vizörünü kullan yoksa da güneş gözlüğü tak ara ara yoksa güneş çok yorar gözlerini dediğim gibi dinlene dinlene gidin abi aceleye gerek yok bi sıkıntı olmaz
Ben yüksüz tek 800km gittim motorumla 15 saatte dinlene dinlene oda her 1 saat 10dk duracağım diye kendime söz vermiştim faydasını gördüm yolda yormadı indiğimde bitkin de değildim

kulspruta
08 Temmuz 2019, 16:44
Kazasız belasız sürüşler.

Orijinal sele ile mi yapacaksınız bu turu, orijinale ben 300 km dayanamıyorum.

adm12
08 Temmuz 2019, 16:53
Nmax 155 almak istediğim scooterlerden biridir. Dönüş sonrası nmax 155 ile ilgili yakıt, performans ve 2 kişiyle yolculuk deneyimlerinizi paylasirsaniz sevirinim. Keyifli yolculuklar dilerim.

gurcanozturk
08 Temmuz 2019, 17:04
Kulak tikaci oneririm, ben baya ugultu sorunu cekmistim ;)

Iyi eglenceler, keyifli surusler.

Rathje
12 Temmuz 2019, 18:24
Muhtemelen max kapasiteyi doldurucaz. Bakalım sonuçta acil bir işimiz yok yavaş tavaş geze geze gitmeyi düşünüyoruz 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Kazasız belasız sürüşler.

Orijinal sele ile mi yapacaksınız bu turu, orijinale ben 300 km dayanamıyorum.

Evet orjinal sele ile gidicez biraz toto ağrısı yapacak kesin ama 1 buçuk saatte bir mola vermek belki işimizi çözer 😂

Rathje
15 Temmuz 2019, 15:35
Merhaba arkadaşlar. Sabah 6.30 da çıktığımız yola saat 2 de Bozcaada’ya ulaşarak kazasız belasız tamamladık. Yolda bir kaç foto çektim ama müsait durumda buraya atıcam. 2 kişi büyük bir bavul 2 sandalye 2 sırt çantası ve topcase dolu yaklaşık 170 kg ağırlık ile rahat denilebilecek bir yolculuk oldu. Ama yakıt beklediğimden daha fazla yaktı. Bazen 115 i gördüm ama çoğu zaman 80 den düşmedim. Ortalama 3.8 gösterdi şuna için. Biraz sıkıştırmasam 3.5 olur herhalde. Biraz toto ağrısı çektik rüzgar almadık 2 dinlenme ve bir 20 dk mola verdik.