PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sırada ayna değişimi var.

liquem
07 Temmuz 2019, 02:17
Bu gün sahibindendeki benim motorun ilanlarına baktım. Default yani fabrika çıkışlı hâlini 5000km'de 7.500'e satıyorlar. Güldüm açıkçası bu modelde benim kadar motoruna bakan var mıdır bilmiyorum. Lastikleri michelin city grip ile değiştirdikten sonra. Sıra arka ve ön balatalara gelmişti. Fakat özel üretim olduklarını öğrenince ve ebc'de uygun modeli bulamadığımız için hezimete uğradım. Motorda titreşimin azalması için az'da olsa karenajları tutan vidalara kauçuk ekledim. Pek bir işe yaramadı :D. Arka zinciri de did xring ile değiştirdikten sonra Şimdi sıra aynalarda. Aynalarımı değiştirmek istiyorum ama nasıl bir yol izlenmeli bilmiyorum internette biraz araştırdım fakat işe yarar mı yaramazmı bilmediğim için tam bir süpriz yumurta benim için. Bu aynalar için mümkünse elden gidip görüp almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim nerede bulurum Bu gün birkaç parçacıyı falan gezdim fakat bulamadım. Orjinal aynalar adam akıllı sağa solu göstermiyor zannediyorumki daha büyük ayna lazım bana. 1 tık daha büyürse gidonu aşacak. Katlanabilir bir model bulabilir miyim acaba ? Siz değerli abilerime danışayım dedim birde

İyi forumlar.

oldcockroach
07 Temmuz 2019, 02:47
Bu gün sahibindendeki benim motorun ilanlarına baktım. Default yani fabrika çıkışlı hâlini 5000km'de 7.500'e satıyorlar. Güldüm açıkçası bu modelde benim kadar motoruna bakan var mıdır bilmiyorum. Lastikleri michelin city grip ile değiştirdikten sonra. Sıra arka ve ön balatalara gelmişti. Fakat özel üretim olduklarını öğrenince ve ebc'de uygun modeli bulamadığımız için hezimete uğradım. Motorda titreşimin azalması için az'da olsa karenajları tutan vidalara kauçuk ekledim. Pek bir işe yaramadı :D. Arka zinciri de did xring ile değiştirdikten sonra Şimdi sıra aynalarda. Aynalarımı değiştirmek istiyorum ama nasıl bir yol izlenmeli bilmiyorum internette biraz araştırdım fakat işe yarar mı yaramazmı bilmediğim için tam bir süpriz yumurta benim için. Bu aynalar için mümkünse elden gidip görüp almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim nerede bulurum Bu gün birkaç parçacıyı falan gezdim fakat bulamadım. Orjinal aynalar adam akıllı sağa solu göstermiyor zannediyorumki daha büyük ayna lazım bana. 1 tık daha büyürse gidonu aşacak. Katlanabilir bir model bulabilir miyim acaba ? Siz değerli abilerime danışayım dedim birde

İyi forumlar.

X ring tercih etmendeki amaç ne o ringe göre ne artısı olacak sana ?

liquem
07 Temmuz 2019, 02:53
X ring tercih etmendeki amaç ne o ringe göre ne artısı olacak sana ?

Ben oring istiyordum fakat fiyat olarak aldığım yer yanlış fiyat verince ucuza gelmiş oldu. Ürün orjinal onun dışında benim yaptığım araştırmalarda oringin 2 haznede yağ tuttuğu xringin 3 haznede yağ tuttuğunu aynı koşullarda kullanılan zincirlerde xringin oringe göre daha uzun ömürlü olduğunu belirtmişler. Benim 60 liralık çin zincirini gerdirmekten usanmıştım. x ya da oring olması benim içinbirşey değişmiyor Kaliteli olması ses yapmaması ve arka tekeri stabiliteye sokup performans kaybı yaşamıyor olmam benim için yeterli

hasmet
07 Temmuz 2019, 07:28
Katlanır ayna falan düşünmeyin. Titrer. Arkanızı görmek için gidondan geniş olması da gerekebilir.

Kural [ Z ]
07 Temmuz 2019, 10:08
Cafe Racer Mirror diye aratırsanız ihtiyacınıza uygun olabilecek birkaç model göreceksiniz.

Onur Sezgin
04 Ağustos 2019, 17:01
Orjinal aybalari kisa kaldigi icin gidona dogru egilerek bakmak zorunda kaliyordum aynalara , birde aynanin ucu ucgen oldugu icin kor nomtasi cok fazlaydi. Ben rtr 150 aynasi taktim hem gidondan 4-5 cm daha yuksek oldu, hem gorunumu sik hemde aynalar daha kare ve buyuk oldugu icin kor noktasi cok az motorun. Keske daha once taksaydim dedim kendi kendime. Tek sikinti rtrnin sag aynasi ters dismis, onu takarken araya birde ters disi duze ceviren aparat taktim, solda soeun yoktu zaten