PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses

MeRİchJane
06 Temmuz 2019, 11:54
Yeni aldığım 180km deki Yamaha Mt-125 motorum ısındığında hareket halinde tık tık ses çıkarmaya başlıyor.
Sebebi nedir?
Normal midir?

desertseek
06 Temmuz 2019, 12:58
Yeni aldığım 180km deki Yamaha Mt-125 motorum ısındığında hareket halinde tık tık ses çıkarmaya başlıyor.
Sebebi nedir?
Normal midir?

Ses tam olarak nereden geliyor?

Mlhbl07
06 Temmuz 2019, 13:05
motor stop edince gelen genleşme sesi gibi hissettim tık tık yazınca :)

MeRİchJane
06 Temmuz 2019, 14:56
Ses tam olarak nereden geliyor?

Giderken yakıt deposuna doğru eğildiğimde motor bloğundan geliyor gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

motor stop edince gelen genleşme sesi gibi hissettim tık tık yazınca :)

Ya ses öyle ama gaz verdikçe hızlanıyo.motor soğuyunca ses yok

desertseek
06 Temmuz 2019, 15:00
Dostum eğer çok kafana takılıyorsa bir ustaya götürmeni tavsiye ederim.Heryerden gelebilir amortisör,gidon,gevşemiş bir vida hepsi yapabilir.Eğer bunlardan ise sorun yok.Lakin bloktan geliyorsa sıkıntı olabilir.Biran önce bir an önce bir ustaya göster ufak sesler ilerde büyük sıkıntılara neden olabiliyor.

MahmutBiner
06 Temmuz 2019, 15:47
Sadece ısındığında mı yapıyor ? Eğer normalde hareket ederkende yapıyorsa fren disklerini kontrol edebilirsiniz. Disklerdeki deliklerinin aralarınada bakın mıknatıs veya benzeri yapışkan birşey araya girmiş ve buda tekerler döndükce geliyor olabilir. tık tık şeklinde bir ses ise motor bloğundan gelebileceğini düşünümüyorum fakat ses şıkırtı şeklindeyse işler değişebilir. Görmek gerekiyor.

MeRİchJane
06 Temmuz 2019, 16:27
Sadece ısındığında mı yapıyor ? Eğer normalde hareket ederkende yapıyorsa fren disklerini kontrol edebilirsiniz. Disklerdeki deliklerinin aralarınada bakın mıknatıs veya benzeri yapışkan birşey araya girmiş ve buda tekerler döndükce geliyor olabilir. tık tık şeklinde bir ses ise motor bloğundan gelebileceğini düşünümüyorum fakat ses şıkırtı şeklindeyse işler değişebilir. Görmek gerekiyor.

Sadece ısındığında yapıyor. Ama ses tık tık eminim. Motor stop ettiğimizde nasıl ses çıkıyorsa giderkende aynen öyle

MahmutBiner
06 Temmuz 2019, 16:36
Sadece ısındığında yapıyor. Ama ses tık tık eminim. Motor stop ettiğimizde nasıl ses çıkıyorsa giderkende aynen öyle

Tahminim normal bir ses olduğu, motosikleti fazla dinliyorsanız gelebilir belki yinede bi aldığınız yere danışın motor daha 180 km demişsiniz.

MeRİchJane
06 Temmuz 2019, 16:41
Tahminim normal bir ses olduğu, motosikleti fazla dinliyorsanız gelebilir belki yinede bi aldığınız yere danışın motor daha 180 km demişsiniz.

Belkide dediğiniz gibi fazla dinliyorum.Teşekkür ederim ilginiz için.