PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Glovo ya da scotty üye olan arkadaşlar var mı?

zeusezer2
05 Temmuz 2019, 20:39
merhaba scotty bahçe şehir ve esenyurtta alımlar baslamıs ben hem scooty hem glovo ya randevu aldım hangisi daha karlıdır ? scooty kullanırsam esenyurtta ya da bahçe şehirde paket atabilirim oraya alımlar varmıs ama glovo hakkında hiç bir fikrim yok sadece reklamlarını görüyorum :D

MetinK.
05 Temmuz 2019, 20:53
Herkesin merak ettiği ama cevap bulamadığı konu :)

zeusezer2
05 Temmuz 2019, 21:00
valla 8 temmuzda randevu var bakalım :D olmadı ben bilgi aktarırım

DrFreeman
05 Temmuz 2019, 23:34
Ben Glovo'yu 2 aydır benim enduroyla yapıyodum fakat bırakıcam sanırım. Kazançlar düşük ve sanırım kurumsallaşacakmış. Düşük cc scooter ile yapılabilir. İlk olarak başladığınızda çantasını kullanmak zorundasınız. 200Tl ücreti var her hafta hesap kesiminde kazandığınız tutardan 50 tl olarak 4 taksitte kesiliyor, eğer bırakmak isterseniz çantayı iade edip 200tlnizi geri alıyorsunuz.

Saatlik çalışma sistemi var, takviminizde önceden belirlediğiniz saatlere göre çalışıyorsunuz. Örneğin akşam saat 19:00-22:00 arasını aldınız. Saat geldiğinde başladığınızı söyleyen bildirim geliyor ve o saatten itibaren siparişler size düşüyor.

Takvimde yüksek talebin olduğu saatler işaretli oluyor ve illaki sipariş çıkıyor. Ayrıca yoğunluk olduğunda ve hava yağışlı olduğunda bonus alıyorsunuz.

İlk 50 siparişe kadar çaylak olarak çalışıyorsunuz. 50 siparişten sonra puanlama alabiliyorsunuz ve takvimde saat seçiminde önceliğiniz oluyor. Dediğim gibi düşük cc scooter ile yapılabilir. Benim yakıtım fazla olduğu için ve enduro yorduğu için bırakmayı düşünüyorum.

Unutmadan ekleyeyim sipariş açılışı 3.20tl'den oluyor ve km başına 91 kuruş kazanıyorsunuz.

zeusezer2
06 Temmuz 2019, 00:18
ns200 var ben de suan kazanç sağlar mı yani bu uygulama tam iş olarak değil günlük 20 50 lira gelse yeter çerezlik yani sigara parası çıksın

DrFreeman
06 Temmuz 2019, 00:37
ns200 var ben de suan kazanç sağlar mı yani bu uygulama tam iş olarak değil günlük 20 50 lira gelse yeter çerezlik yani sigara parası çıksın

Normalde gece açıyorum ben fakat geçen gündüz baya boş vardı bende bi 5 saat alayım dedim. Siparişin birini bıraktığım gibi diğeri geliyodu 5 saatte 60 tl geldi.

zeusezer2
06 Temmuz 2019, 00:49
Normalde gece açıyorum ben fakat geçen gündüz baya boş vardı bende bi 5 saat alayım dedim. Siparişin birini bıraktığım gibi diğeri geliyodu 5 saatte 60 tl geldi.

istediğin zaman çıkabiliyor musun peki uygulamadan scooty gibi yoksa 5 saat zorunlu mu

DrFreeman
06 Temmuz 2019, 00:54
istediğin zaman çıkabiliyor musun peki uygulamadan scooty gibi yoksa 5 saat zorunlu mu

İstediğin zaman saatler açık olduğu sürece çıkabilliyosun siparişe, sadece zorunlu saatler diye bişey var. O yüzden ileriye dönük saatleri alırken planlı yapmak gerekiyor çünkü kilitlendiği andan itibaren alınan saatleri geri bırakamıyosun. Saat bitiminde de son 10 dakika kala kapatıyor otomatik olarak, sipariş gelmiyor yani.

kulspruta
06 Temmuz 2019, 01:07

5 saat yoğun olarak çalıştığınız halde 60 lira mı kazandınız. Bundan bir de yakıtı düşecek miyiz?

DrFreeman
06 Temmuz 2019, 01:18
5 saat yoğun olarak çalıştığınız halde 60 lira mı kazandınız. Bundan bir de yakıtı düşecek miyiz?

Evet hemde 250cclik karbüratörlü bi bloğun yakıtını düşücez :D O yüzden diyorum bana uymadı bu kurye olayı ben yine kendi çöplüğüme dönüp, işe minibüsle gidicem haftasonları da çamura bulanıcam o yeter bana...