PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oring zincir tavsiyesi

liquem
04 Temmuz 2019, 16:48
Merhaba zincirimi değiştirmek istiyorum rn 180 zinciri kendini saldı pay var hâla 1 cm falan ama duzgun yağlanmasına rağmen artcili gezdiğim için hemen zincir gevşiyor
şimdi hâl böyle iken hem ses yapmasın diye oring zincir almak istiyorum. kaç bakla bilgim yok on arka dişli sayısını da bilmiyorum. marka olarak oring zincir tavsiyelerinize acigim motorum 100km ustine fazla cikmadigo icin gerek yok ama hem sesinden ötürü degismek istiyorum hem de orinhleri yağı tutmasından ötürü

tommygun
04 Temmuz 2019, 16:56
Rks'nin motorlarında kullandığı zincirler çok kalitesiz. Titanic kullanırken 1000 km.de acaip bollaşıyordu ve 15.000 km.ye gelmeden zincirin gerdirilecek payı kalmamıştı. Yan sanayi Cbf 150 zinciri taktırmıştım. 3000 km kullandım neredeyse hiç gerdirme istememişti.

oialdemir
04 Temmuz 2019, 17:12
D.I.D !!!!!

Nikkfurie
04 Temmuz 2019, 17:26
yalnız sesi kesen oringli zincir degil oringli dişlidir , sanayi sitelerinde metre ile oringli zincir satılıyor , cbf 150 gibi motorlarına kurye arkadaşlar kullanıyorlar..

liquem
04 Temmuz 2019, 17:40
Did marka oringli zincir bakmaya başlayayım ozaman. Dişli konusunu biraz açar misiniz.

ahe
04 Temmuz 2019, 18:08
Afam al kardeşim DID diyenler DID kullanmışlar mı ? Diyelim kullanmışlar DID başka muadilini kullanmışlar ki DID diyorlar. AFAM AL DID şekilci işi biraz hemen hemen aynı kaliteler afam sadece bir tık daha iyi

zuluman
04 Temmuz 2019, 18:51
karaköyde satılan çek malı cz zinciri baya övüyorlar eski ve köklü bir firmaymış. bir sonraki zincir değişiminde denemeyi düşünüyorum.
520 x 120 zincir için 280 tl fiyat vermişlerdi. Dinamik Zincir diye bir firmaya soruştum. bi bak istersen

liquem
06 Temmuz 2019, 15:11
zinciri aldım kahramanlar burak21 den did marka 428x118 bakla. bana maliyeti 300 lira oldu. zinciri taktim motor psikolajikmi bilmiyorum dönüşlerde falan cok stabil oldu çok dar bi virajda bile rahatlikla dönebildim zincir xring bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

kutu xringti fakat zincir oringmiş :D çokta sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası. Bunu yağlamak için wurth dry bluemi kullanııyım yoksa motul c4'mü ? Temizlerken fırça kullanmamak lazımmış zannedersem.

karayel90
06 Temmuz 2019, 15:48
Choho-RK-DİD bu markalara bi bakmanızı öneririm

liquem
06 Temmuz 2019, 16:23
Choho-RK-DİD bu markalara bi bakmanızı öneririm

Did marka xring zincir aldım. Aldığım yere sordum kutu xring zincir oring çıktı diye. bu fotoğrafı yollayıp xring dediler.
https://i.hizliresim.com/jq19Pn.png

Cyan
06 Temmuz 2019, 16:52
Bakınca anlaşılır zaten, x'lerde contanın ortasında bir çizgi görürsünüz, o'larda simit kenarı gibidir.

liquem
07 Temmuz 2019, 01:16
Valla o ring mi xringmi tamamen esrarengiz. Şimdi yaklasik 30 km deneyimleye bildim motorumun zincirden dolayi kaybettiği güç paha bicilemez birkere 0-30 yapiyordum 1? viteste ayni devir 0-35 e kadar cikti. ivmelenme stabilite falan çok değişti virajlarda yatarken guven vermiyordu şimdi arka tekerde guzel bir güç aktarimi olduğunu motorun taş gibi olduğunu hissediyorsun. Çok memnun kaldim verdiğim para 300 lira ama ustundeki 35 liralik zincirden iyidir :) şöyle ki her 500de bir gerdirme istiyordu. ne zaman kopacagi tamamen süpriz yumurta. Herkese tavsiye ederim cinli minli demeyin alın abi.

Lengeli Fötr
08 Temmuz 2019, 00:08
O ringler artık eski teknoloji mümkünse x ring alın