PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ns200den mt09 geçmek?

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 14:30
Merhaba uzun yillardir motor kullaniyorum 2 yildir da ns200 um var mt07 almayi dusunuyordum ev satiyoruz mt09 + para teklif geldi degerlendirmeyi dusunuyorum dusunceleriniz neler?

istanbu_gezg
04 Temmuz 2019, 14:31
Bence kuba dragon al

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 14:33
Anlamadim kuba dragonu napayim ben ? :D

arndiol
04 Temmuz 2019, 14:36
Anlamadim kuba dragonu napayim ben ? :D

hocam boşver sen onu, 10 yaşında bir üye abisinin hesabını kullanıyor.

mt-09 un km yıl olarak özelliklerine bak bir ustaya incelet. Örnek veriyorum bu ürünün değeri x tl ve + nakit alacagın para senin evdeki durumunu karşılıyor ise bence mt07 yerine alınması mantıklı.

ancak bazı tipler 15 bin tl satış 20 bin tl takas fiyatı mantıgı yaptıgından bunda da yapmasına izin verme.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 14:38
14 model 15 cikis 39 bin km absli hasar kaydi yok kazaya karismis olarak gosteriyor 35 bin sayiyor bana cok gibi geldi ama tabi ustaya falan goturecegim oktay motor veya yildizi dusunuyorum 110a satiyoruz evi 75 + motor dedi

arndiol
04 Temmuz 2019, 14:42
Herhangi bir avantaj saglamıyor, 2015 model daha dusuk km olanları malum sitede 32 bine de var ki kazaya karışmıs olarak gozukuyormuş.

Bana avantajlı gelmedi benzer yıl ve düşük km ile mt-07 alıp 10 bin tl e kadar kar edeilirsin.

Yine de senin bileceğin iş.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 14:50
ev benim değil parasıda benim değil annemin yani o yüzden ya mt09 gelicek ya da kalıcaz 200ns de :D max dominar 400 falan geçerim onu da istemiyorum açıkçası

uzay gemisi
04 Temmuz 2019, 14:53
35 bin çok. ederi 30 civarıdır. 35 e bir sürü temiz eski kasa mt09 var

arndiol
04 Temmuz 2019, 14:54
annenin olan herşey senindir yeğeeen :queen:

ya tabi böyle bi durum var ise nakit girişi için pazarlık yapıp iyi bir ustaya gösterip alabilirsin.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 14:56
ya zaten benim benim olmasında sıkıntı yok :D ama motora biraz olumlu biraz karşı 200lük neyine yetmiyor kafasında anladın mı :D

arndiol
04 Temmuz 2019, 14:57
ana yüreği işte; peki söylesene neyine yetmiyor?? :queen:

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 15:01
hız tutkunu bir insanım ve özentilikte çok var bakıyorum otobanda yanımdan uzayıp gidiyorlar içim gidiyor bas bas gitmiyor motor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

bir kaç kişiye sordum ondan buraya konu açtım zaten birisi ederi odur dedi diğeri ederi 33 32 civarıdır suan tam piyasayı bilmiyorum dedi sonuçta ev annemin olabilir ama para bize gelecek yani bir motor için kazıkta yemek istemiyorum motor kalbimi çalıyor ama beynim araştır diyor :D

hisvarlar
04 Temmuz 2019, 15:07
Bu zamanda ev satmak zor, eğer baska alıcı potansiyeli çok yoksa kabul edin gitsin.
Ticari kısmını bi kenara bırakırsak ns200 den mt9 mantıklı değil, çok çok dikkat etmeniz gerekiyor.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 15:14
Evet o yuzden bi taraftan olumlu bakiyorum faizler yuksek oldugu icin satilmiyor ev ilana bakan kisi sayisi 2000 arayan kisi sayisi 20 :D emlakcilarin da getirdigi bir o kadar var 140 150 e satilcak evi satamiyoruz 110a indik boyle musteri bulduk

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Mt 09 u olan birisini bulsam cevremde suruo deneyecem herkes racing kafasinda 900cc racing al 300 bas diyolar nakedin rahatligini alamamislar daha :D

levend84
04 Temmuz 2019, 15:29
Acele etmeyin,

Ev takasiyla motosiklet alınmaz,

Evi nakit olarak bir müsteriye satin
Paranizi cebinize koyun,daha sonra motosiklet arayişina girin.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 15:30
Keske yukarida yazdigimi okusaniz bir de

UzunYolAdami
04 Temmuz 2019, 15:46
motor cok ucuza gelmeyecekse mantikli degil, 200lukten 900luk motora sicramak ki ihtiyac hali de yok.

drejj
04 Temmuz 2019, 16:01
Yok mt9 o para etmez falan diyorsunuz...adam pulsar dan mt9'a geçmeyi düşünüyor,bir allahın kulu da pulsar dan mt9 a geçmek çok riskli dememiş ki eleman "hız tutkunu bir insanım ve özentilikte çok var bakıyorum otobanda yanımdan uzayıp gidiyorlar içim gidiyor" demiş.pulsar ile istersen 100 bin km tecrüben olsun,sen o motorun gaz tepkisine alışman+büyük makina da ani fren+gaz kontrolün falan sıfır ve kalkmış mt9 diyor.
sonra bu ülke de neden motosiklet kültürü gelişmiyor..

okanbagiscan
04 Temmuz 2019, 16:08
Rahmetli MT09 için şakaya gelmez bir yerinizden çıkarırlar motoru diyordu.

atalayalper
04 Temmuz 2019, 16:10
Katılıyorum ns200'den sonra mt09 çok ciddi bir sıçrayış olur ki Allah korusun çekirge bir sıçrar, iki sıçrar.. mt09'a geçmeden önce araya en az bir iki farklı model sıkıştırmak gerek sanki. Misal bir çift silindir 500cc daha sonra da 600cc veya 650cc 4 silindir olabilir. Şu anda da siz mt09 kullanabilirsiniz belki ama çok ciddi gaz tepkisi olan bir motor daha ne olduğunu anlamadan zaten yolun sonu gelmiş oluyor.. Siz ns200'den alışkın olduğunuz şekilde gaz açar ve bu motoru sürerseniz tehlikeli bir anda panik olabilir ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz işte tam da bu sırada mt09 sizi tolere etmez yani hata kabul etmez.

nyk
04 Temmuz 2019, 16:10
hız tutkun varsa o motor başına bela olur yaşında genç muhtemelen yani cesaretinde fazladır şimdi. Fazla cesaret + hız tutkusu + düşük tecrübe ve güçlü motosiklet bunları yanyana düşününce çok hoş şeyler canlanmıyor. Bence sen boşver o motoru fiyatıda uygun değil zaten.

Yaşın 20lerin sonlarında falan olsa, çabuk gaza gelmeyen biri olsan mt09'a geçilebilirdi bence ama senin durumunda fazla riskli.

ahe
04 Temmuz 2019, 16:34
ya bir şey sorucam yanlış anlamayın ama neden mt09 alacaksınız ?

Daha önce hiç mt 09 kullandınız mı
Neden mt09 almak istiyorsunuz
mt09 hangi ihtiyaçlarını karşılayacak

sonra etraf 07-09 2000kmde patlak motordan geçilmiyor. Lafım size değil yanlış anlamayın bu tarz düşünen çok insan var

ozansntrk
04 Temmuz 2019, 16:51
ev satılır mı la :D abow

MimTolga
04 Temmuz 2019, 16:55
kardeş annene evlat acısı yaşatmak istiyorsan yap takası

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 19:08
mt09 hiç kullanmadım ev satıyoruz gelen teklif mt09 + para teklifiydi yüksek cc kullandım ama arkadaşlardan ödünç alarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

ya dediklerinize katılıyorum zaten katılmadığım bir nokta yok gaz tepkisi vesaire herşey çok farklı biliyorum bu teklif geldiğinden beri düşünüyorum da yani motor üstündeyken şu hareketi mt09 da yapsam tekere gelmişti gibisinden ama apaçilikle işim yok tekermiş yanlamakmış falan bilmiyorum yani gerçek anlamda bilmiyorum :D yakında uzun yol düşünüyorum uzun dediğim 2000 3000 km küçük kapsamlı türkiye turu gibi bisey ve pulsarla istanbul aydın arası yaptım çekilmiyor yol 100 le git git bu yandan da istiyorum biraz en azından 160 da tın tın gidebilir ara sıra gaz açarım 200 görür yeter bu bana 100 le bilmiyorum yol çekilmiyor yani git git bitmiyor bu şekilde planlarım da var o yüzden bir bakıma teklif bana cazip geliyor yanlışım varsa düzeltin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

hız tutkunu konusunda bişey diyemiyorum araba da motor da da var tutkum :D

Stock Sever
04 Temmuz 2019, 19:23
Sırf mt9'a ulaşabilmek için, o para etmeyen motoru mu alacaksınız? annenizin 10000 lira zararını göze alıyorsunuz yani? Para benim değil annemin ne demek? Annenizi mi dolandırtcaksınız kendi halinizde? Hocam atar gider yapmadan önce öantığınla bir şeyler yazarsan çok sevinirim. Başlığı tamamen okudum.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 19:31
hocam annemi neden dolandırayım manyak mıyım ben? :D hep yek 3 mü bu evi ben değil zaten canım annem satıyor teklife o da okey dedi ben kendi başıma iş yapmıyorum 'tapu benim üstüme değil' sürmedim bilmiyorum ama mt07 ile 09 arasında çok büyük bir fark olmadığını biliyorum b modunda iken a std modunda ucuyormus motor ben zaten yazıyorum buraya 14 model 15 cıkıslı 39 bin km hasar kaydı yok kazaya karısmıs olarak gozukuyor diye değer mi diyorum sadece 110 a satiyoruz evi 75 + motor teklif etti olay budur yani zaten eski kasa motor yeni kasa da değil teklif makul mudur ve geçersem ne gibi sorunlar yaşarım bunların cevabını almak için geldim buraya anladınız mı ? hani o motorun affı olmaz vesaire yazmak yerine bir arkadaş yazmıştı 200ns de gazladığın gibi gazlarsan taklaya gelirsin demisti ben bu gibi seylerden bahsediyorum lütfen dövmek yerine bilgi verin yani zaten hiç birşey kesin değil ki ? belki adam vazgeçecek ben sadece motorun piyasasi nedir geçsem ne gibi zorluklar yaşarımla ilgileniyorum annemi ben neden dolandırayım onun olan herşey benim zaten ?

motohazar
04 Temmuz 2019, 20:34
Peşin 110 u al 30₺ ile de bir sürü 50cc motor al bozuldumu ötekine geç

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 20:38
Peşin 110 u al 30₺ ile de bir sürü 50cc motor al bozuldumu ötekine geç

espiri miydi bu

mchi
04 Temmuz 2019, 20:51
ticari olarak, kazaya karışmış görünen bi mt9 alınmaz. Hız tutkunu bi genç olarak mt9 a binilmez. Gücünü dizginlemesi zor bi motosiklet o ve tehlikeli hele anlattığın sen için.
Şunu anlarım, evin degeri 140 ama 110a bile satamıyorsun evi 90-100bin nakit paraya bile vermeye razıysan al motoru sat derdim ama motor kazaya karışmış. Ben nayn diyorum davut.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 20:53
evin değeri 140 dan da fazla ama alan yok sebebi devlettir. banka 100 bin krediye 250 bin tl isterlerse bankalar kimse ev almıyor emlakçılardan duyduğumu söylüyorum 90 100 e de satılmaz biz zaten 130a aldık zararına satıyoruz artık satılsın kurtulalım diye ev piyasası çöp olmuş anlayacağın tavsiyen için teşekkürler

uzay gemisi
04 Temmuz 2019, 21:43
Mantıklı bir hareket değil bence. Motoru beğenmezsen yada daha farklı birşey olursa tekrar 35 e hayatta satamazsin o motoru

motohazar
04 Temmuz 2019, 22:21
Hayır gerçek

Birkan07
04 Temmuz 2019, 22:28
Farklı bişey bildirmek istiyorum. Tramerde tutar yazmayan sadece çarpma olarak geçen kayıtları araçları satan arkadaşlar "ufak kazaydı, tutar yok, önemsiz hasar" diye yalan atarak taşıtlarını satıyor. Bu çarpma olarak geçen kazalar diğer tarafın sigortasından yapıldığı için böyle görünmekte. Feleğin çemberinden geçmiş olabilir.

HUN
04 Temmuz 2019, 22:29
Adam diyorki ev satılmıyor teklif mt9 artı para teklif edildi diyor. Bu motor bu paraya takaslanirmi diyor.demiyor anamı dolandiracam illaki mt 9 um olsun teklif bu diyor başka teklif yok diyor.hazir diyor fırsatı bulmuşken bı gol de ben atabilirmiyim diyor. Sonra salihime kiziyorsunuz

Angrypower
04 Temmuz 2019, 22:38
Ns200’den b modundan çıktığın 3.virajdan sonra birşey olmaz ise keyfine göre takıl. Lakin ev evdir. Sokakta yatmaktan kurtarır ve motor bile sokakta yatıyor. Yorum yapmayayım diyordum ama sağ duyuya çağırıyorum. Dominar bile alsan arka yanlamaya başlayacak. Bence ufaktan git. Ns200 ile gaz açmaya benzemez mt serisi.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 22:44
Eyv kankam benim dediklerimi tekrardan iyi bir sekilde anlatmissin sonunda dalga mi gectin gecmedin mi anlamadim ama keyfine gore. Olay gol atmak degil ev satilmiyor 3 aydir ilanda. Ayrica 3 evimiz var 1 tanesi eksilse sokakta kalmayiz kafani yorma tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Farklı bişey bildirmek istiyorum. Tramerde tutar yazmayan sadece çarpma olarak geçen kayıtları araçları satan arkadaşlar "ufak kazaydı, tutar yok, önemsiz hasar" diye yalan atarak taşıtlarını satıyor. Bu çarpma olarak geçen kazalar diğer tarafın sigortasından yapıldığı için böyle görünmekte. Feleğin çemberinden geçmiş olabilir.

Benim motorum da da aynisi oldu arabaya carptik motorda hasar yoktu 0tl hasar kaydi cikiyordu bunda da oyleymis ama kazanin detayini bilmiyorum o da bilmiyormus 2. Sahibiyim ben diyor

HUN
04 Temmuz 2019, 22:49
Ya gol atmak derken hani fırsatı yakalamışken bende ailemi kastirmadan hazır gelmişken degerlendireyim zarar etmezsek babında söyledim. Sonunda mt 9 a binme yok çok hızlı ebicuk ivicik diyen arkadaşlara azıcık diidirdim.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 22:51
Ya gol atmak derken hani fırsatı yakalamışken bende ailemi kastirmadan hazır gelmişken degerlendireyim zarar etmezsek babında söyledim. Sonunda mt 9 a binme yok çok hızlı ebicuk ivicik diyen arkadaşlara azıcık diidirdim.

Bakalim hayirlisi hic birsey kesin degil zaten daha sadece bilenlerin agzindan dinlemek istedim hepsi 35 e cok para dedi zaten zararina satiyoruz daha cok zarara girmeyelim bari duserse fiyatta dusunurum dusmezse salla gitsin

HUN
04 Temmuz 2019, 22:54
Ya kendini bilen biri 125 CC den 1000 CC ye geçse bişey olmaz.kendini bilmeyeni 1000 likten 125 CC gecirsen yine motoru kafasına geçirir.arkadaslar ülkemizde artık ara motor alıp bı üst CC ye atlama işi ekonomik olarak zengin işi oldu (bence). Ne demiş Dominik toretto üstad sürmek için yaşa. Taktik bu kendini bil motoru bil uzun sürebilmek için yaşa

nanis61
04 Temmuz 2019, 22:55
millet motoru satar ev alır harbi akıllı motorcu yok diyorlar bazen doğru katılmamak elde değil :)

Süleymantnz
04 Temmuz 2019, 22:57
Kardeşim al bence. Kullanma fırsatı bulmuşken al kullan satarsın her türlü. Yanlız fiyat hususunda biraz fazla gibi. Ayrıca unutma, o motor dört buçuk tane ns200 demek. Yani elinin ayarına dikkat et.

HUN
04 Temmuz 2019, 22:58
Aile buyuklerindeki mantık genellikle şudur takasta ev yavaş isliyorsa hem bizim oğlan motoru buyutucek der tolere ederler. Ama ev nakite giderse sen nakitle o motoru almak istersen motora o kadar para verilmez derler. Tabi piyasası daha düşük bı motorada bile bile lades denmez.Sahsi fikrim motorunu takas teklif eden arkadasta 1 taşla 2 kuş vurma derdinde.

zeusezer2
04 Temmuz 2019, 23:02
millet motoru satar ev alır harbi akıllı motorcu yok diyorlar bazen doğru katılmamak elde değil :)

Sen yanlis anlamissin olayi kardesim bosver :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Kardeşim al bence. Kullanma fırsatı bulmuşken al kullan satarsın her türlü. Yanlız fiyat hususunda biraz fazla gibi. Ayrıca unutma, o motor dört buçuk tane ns200 demek. Yani elinin ayarına dikkat et.

Dedigin ve dedigim gibi fiyatya biseyler yapmasi lazim ustaya da goturup baktiracam zaten ne kadar eder gibisinden burda konu acmadan once olur kafasindaydim ama herkes cok dedi fiyata

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Aile buyuklerindeki mantık genellikle şudur takasta ev yavaş isliyorsa hem bizim oğlan motoru buyutucek der tolere ederler. Ama ev nakite giderse sen nakitle o motoru almak istersen motora o kadar para verilmez derler. Tabi piyasası daha düşük bı motorada bile bile lades denmez.Sahsi fikrim motorunu takas teklif eden arkadasta 1 taşla 2 kuş vurma derdinde.

Onu ben de farkettim konusmasindan zaten hem senin isin gorulsun hem benim diyordu en son haha 75 + motor diyordu 80 + motora cikarayim onu motorun ederi 30 bin vardir herhalde?

bilalefe
05 Temmuz 2019, 01:18
mantıklı takası kabul edin ama fiyatta esneklik isteyin. motorunu fazla rakama saymıs sanki

levend84
05 Temmuz 2019, 01:42
Ne motor
Ne ev
Ne araba
Nede tarla

Varsa yoksa Arsa..arsa..

GT250rAlanya
05 Temmuz 2019, 02:01
Mt09 ???? Yaş kaç ? Bence asla bu takas yapilmamalı ( genç iseniz ) piyasanın yükseğine takas diye itelemeye çalışıyor. Sizde takas fiyatını yukseltin g.t gibi kalsın. Bosverin bu işi

mgora
05 Temmuz 2019, 02:56
Ne motor
Ne ev
Ne araba
Nede tarla

Varsa yoksa Arsa..arsa..

Hocam o seviye 2 ,daha oraya gelmedik.
Ns200+bir miktar para ile arsa kovalanabilir.
Arsa sahibi konu açar artık o zamanda...

Paranın bir kısmı Mt-09'un bakımına ayrılacak illaki.Bilen birisi bakım maliyetlerini yazsa , fikrimiz olsa.

anıil
05 Temmuz 2019, 03:01
Motor güzel motor ama şöyle diyim çoğu insanın dedi gibi uç beş kere yüksek cc kullanmakla olmuyor alışamıyosun. Şöyle anlatıyim başımdan geçeni size benim kuzeninin motoru 125 lik vardı onu iki kere sürdüm bi günü bana verdi. Ben 125 cc olmasına rağmen kamyonun altında alıyodum soluğu ki bu 900 cc güçlü bi makine dwmem o ki çok riskli ben 125 te böyle zorluk yaşadım cup tan geçince siz 200cc denir 900 e geçince kim bilir başınıza neler gelir bence almayın derim risk oranı çok yüksek.

zeusezer2
05 Temmuz 2019, 04:54
Herkese tesekkurler arkadaslar. Is iptal oldu zaten kesin degildi fiyati yukselttim vazgecti. Iyi kotu yorumlariniz icin tesekkur ederim ♡