PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ya frenlerimiz patlarsa ?

istanbuls34
02 Temmuz 2019, 09:35
https://i.hizliresim.com/Z5J680.jpg (https://hizliresim.com/Z5J680)

Allah göstermesin 2 fren de arza yaptı, vitesli motor nasıl kurtulur ? Scooter nasıl kurtulur ?

siyanoz
02 Temmuz 2019, 09:38
Motor mu nasıl kurtulur sen mi nasıl kurtulursun bence önceliklerini bi sorgula

AliR25
02 Temmuz 2019, 09:38
Umarım oyle bi durum yaşanmaz, ama diyelim ki oldu inşallah Kelime-i Şahadet getirecek kadar vakit buluruz..

istanbu_gezg
02 Temmuz 2019, 09:39
On arka fren ayri abs oldugu surece ben o motoru durdururum

istanbuls34
02 Temmuz 2019, 09:39
Motoru kast etmiyorum sürücü açısından öyle yazdım.

oldcockroach
02 Temmuz 2019, 09:49
scooterde Allah yardımcın olsun en fazla kontak kapatır baskı ayırıncaya kadar yavaşlamasını beklersin yada bekleyemezsin girersin bir yere bende scooter varken parasızlıktan frensiz kullandım fren var ama 10 mt öteden basacaksın 20 mt sonra duracak :D öyle bir şeydi :D

Viteslide panik yapmadan vites düşüreceksin ama debriyaj manetini bırakırken yavaş ol arka teker hız farkından dolayı kızaklar 1.vitese kadar gelebilirsen ne mutlu

LynXMaSTeR
02 Temmuz 2019, 09:50
bu o kadar genel bir soru ki, hiçbir zaman net bir cevap alamazsınız.
uzun yolda mı patladı, şehir içinde mi, saatte 30 la giderken mi 150 ile giderken mi...

oldcockroach
02 Temmuz 2019, 09:51
Motoru kast etmiyorum sürücü açısından öyle yazdım.

Motor kurtulursa sende kurtulursun :D birde yazmayı unutmuşum yeni bir çift ayakkabıya ihtiyacın olabilir nihayetinde ayaklarını yere sürteceksin motor yavaşlamaya başladığında :D

MahmutBiner
02 Temmuz 2019, 09:52
On arka fren ayri abs oldugu surece ben o motoru durdururum

ne absymiş o ya :) bu nasıl bir acı. Hani abs yüzünden ailen sokağamı attı veya aşık olduğun kız seni terk mi etti bilmiyorum ama yıl 2019 :)

oldcockroach
02 Temmuz 2019, 09:54
ne absymiş o ya :) bu nasıl bir acı. Hani abs yüzünden ailen sokağamı attı veya aşık olduğun kız seni terk mi etti bilmiyorum ama yıl 2019 :)

hayır bir gün abs'nin sensörü arıza yapacak lastiği kitlenmiş görecek sonra bir doblonun arkasına çıkartma olacak ondan korkuyorum :D

Carlsberg
02 Temmuz 2019, 10:01
Vitesli de motor freni ile hallolur mesafe varsa, scooterda ise artık ayakları yere basıp ayakkabı eriterek...

HUN
02 Temmuz 2019, 10:04
La Salih doblo arkasına çıkartma olacaksan gel benim doblonun arkasına yapış arka camda gül gibi bakarım sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

aynı anda hem ön hem arka neden bozulsun ki james bonda posta mı koyduk.

oldcockroach
02 Temmuz 2019, 10:05
La Salih doblo arkasına çıkartma olacaksan gel benim doblonun arkasına yapış arka camda gül gibi bakarım sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

aynı anda hem ön hem arka neden bozulsun ki james bonda posta mı koyduk.

Yav belki toplu iğne başı kadar kuru bir yer kaldıysa yani :D

arndiol
02 Temmuz 2019, 10:06
süphaneke :queen:

HUN
02 Temmuz 2019, 10:11
haftada 1 benzinlik yıkamasında gusül aldırırırız olur biter

UzunYolAdami
02 Temmuz 2019, 10:21
panik yapmamayi becerebilirsen
vitesli motosiklette debriyaji dengeli birakarak vites dusurmelisin
her iki motosiklet turu icinde varsa yokus yukari bir yola sapmak.

Nikkfurie
02 Temmuz 2019, 10:37
fren boruları otomobilde de motosiklette de her tekerlek için ayrıdır , hepsi aynı anda delinmez , aslında fren patlaması dedikleri şey dik yokuş inerken sürtünenlerin soğumasına fırsat tanımadan fren yaparak diski ve balatayı yakmaktır , kamyonlarda çokça yaşanır , adam balataları yakar sonra tv de fren batladı abey diye ağlaşır..

ha tutki fren patladı , yandı gitti yok , vitesli ise kompresör daha etkili sukuter ise yukarda bi arkadaş suphaneke yazmış ama ayetel kursi bence daha etkili :) şunuda deneyebilirsiniz , vitesli veya sukuterde kompresörü daha fazla kullanmak için gidon sivicini(KONTAĞI DEĞİL) kapatıp gazı sonuna kadar açın , motor biraz daha çabuk yavaşlar..

istanbu_gezg
02 Temmuz 2019, 10:55
hayır bir gün abs'nin sensörü arıza yapacak lastiği kitlenmiş görecek sonra bir doblonun arkasına çıkartma olacak ondan korkuyorum :D

Babamla konustum sana bir vasiyet biraktim olurda olursem babam takdim edecekmis sana ;)

HUN
02 Temmuz 2019, 11:07
Allah korusun öyle bişey olursa x max ın abs beynini bana bırak la salonun baş köşesinde saklarım.

kulspruta
02 Temmuz 2019, 11:34
Scooter kullanıyorum, çok ani durmak gerekmiyorsa, rampa aşşağı değilse gaz kesince zaten hissedilir şekilde yavaşlıyor motor. Kendi haline bırak bir süre sonra durur.
Onun dışında daha erken durmak gerekirse tabana kuvvet :)

Nikkfurie
02 Temmuz 2019, 11:53
Scooter kullanıyorum, çok ani durmak gerekmiyorsa, rampa aşşağı değilse gaz kesince zaten hissedilir şekilde yavaşlıyor motor. Kendi haline bırak bir süre sonra durur.
Onun dışında daha erken durmak gerekirse tabana kuvvet :)

Konya ovasında sürüyorsan tamam :) ama İstanbul da öyle yokuşlar varki hele Kağıthane de , park halinde duran motora dokunsan kaymaya başlar :D

oldcockroach
02 Temmuz 2019, 13:07
Babamla konustum sana bir vasiyet biraktim olurda olursem babam takdim edecekmis sana ;)

Alır arabanın dikiz aynasına asarım ayıpsın :D Ölüm hak miras helal :D