PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değeri Bilinmeyen Motosiklet ! : SUZUKİ SV 650 A ABS

MetinRR
01 Temmuz 2019, 20:56
Herkese merhaba !

Değerinin bilinmediğini kanaatinde olduğumuz ,2 silindirli çok güzel bir sokak motosikleti Suzuki SV 650 A.

UYARI : Apaçiliğe yatkın olduğundan biraz yaramazlık yaptık,sakın ha evde denemeyin :)

İyi seyirler...

https://www.youtube.com/watch?v=cDkGq9mSMg8

https://www.youtube.com/watch?v=cDkGq9mSMg8

uzay gemisi
01 Temmuz 2019, 21:12
Değerinin bilinmeme sebebi motor bloğunun artık çağ dışı kalması. motosiklet markalarının içinde en yeniliklere kapalı markası belki de Suzuki. Yıllardan beri aynı motor blokları farklı giysilere giydiriliyor hiçbir değişiklik yok

tommygun
01 Temmuz 2019, 21:13
Şeklini şemalini çok sevdiğim bir motosiklettir. Benim için nokta vuruşu video olmuş. Eline, emeğine sağlık.

Cyan
01 Temmuz 2019, 23:17
Değerinin bilinmeme sebebi motor bloğunun artık çağ dışı kalması. motosiklet markalarının içinde en yeniliklere kapalı markası belki de Suzuki. Yıllardan beri aynı motor blokları farklı giysilere giydiriliyor hiçbir değişiklik yok

Gerek var mı ki? Benim meslekte "çalışıyorsa dokunma" prensibi esastır, gâvurlar buna "if it ain't broke, don't fix it" diyorlar :)

hasmet
01 Temmuz 2019, 23:20
Motosiklet güzel de MT serisi ezdi geçti rakiplerini...

Cyan
01 Temmuz 2019, 23:31
Motosiklet güzel de MT serisi ezdi geçti rakiplerini...

Fiyat farkı çok fazla, dolayısıyla rakip olamıyor MT'ye...

mutas
01 Temmuz 2019, 23:34
Başka yönlerini bilemem, denemedim ama tip olarak MT'yi döver.

hasmet
02 Temmuz 2019, 01:27
Naked motosikletten ne estetik bekliyoruz Allah aşkına? Hepsi birbirinden tipsiz.

GT250rAlanya
02 Temmuz 2019, 06:46
Videodaki motosikletin malum sitede satılık olması ne kadar ilginç. Test motoru imiş.

atalayalper
02 Temmuz 2019, 09:03
Metincim eline koluna sağlık çok güzel olmuş video .. Sen bakma kimselere çok emin adımlarla ve güzel ilerliyorsun.:cat:

newmoto76
02 Temmuz 2019, 09:08
Suzuki ve Kawasaki nin Türkiye distributorleri ülkenin en kötü Japon Distributorleri oldukları için Suzuki den bir cacık olmaz diyorum..Fiyatlama yanlış, model skalası yanlış, ssh yanlış yanlışta yanlış.. 3 gün bir motoru getirip sonra getirmeyen markadan güvenipte 50 bin TL verip motor alınmaz..

istanbu_gezg
02 Temmuz 2019, 09:15
Agzini topla kim oldugunu saniyorsun abs li motor kotu olurmu

mersinLee33
02 Temmuz 2019, 09:28
Yanlış fiyat politikasına kurban giden bir model, yoksa yurt dışı incelemelerinde şimdiye kadar motoru inceleyipte beyenmeyene rast gelmedim :)
bir de sanırım yurt dışında bedevadan biraz pahalı :)

Cyan
02 Temmuz 2019, 10:00
Evet fiyat politikası yanlış; yurtdışında MT-07'den acık ucuza satılan bir model, burada 10.000 fark var, satması mümkün değil. Heder edildi burada...

oğuzkağan
02 Temmuz 2019, 11:42
Motor bloğunun nesi kötü ki? Kağıt üzerindeki değerleri çok iyi. Ayrıca yolda da harika gidiyor. Buna nazaran hakikaten 3,8 lt yakıt tüketimi var. Bir alt vergi dilimi de artısı.

HUN
02 Temmuz 2019, 11:49
suzuki ile kawa nın tek handikapı servis ve fiyat politikası. Yoksa hondayı da yamahayıda döver makinaları.

foxtrot
02 Temmuz 2019, 13:14
öne bakan silindirden çıkan egzoz borusu bir tek bana mı çok çirkin geldi?

Cyan
02 Temmuz 2019, 13:20

Evet bence de çirkin ama çözümü var; V Strom'un alt kapakları bire-bir uyumlu, takılınca görüntü hoş oluyor. Burada yapan bir arkadaş vardı, o ek olarak bir de SV650X'in ön siperliğini de sipariş edip taktırmıştı. Gayet hoş oluyor...

Ahanda buldum mesajları:
https://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/167770-suzuki-sv650a-yeni-gladius-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-5.html#post4448275
https://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/167770-suzuki-sv650a-yeni-gladius-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-5.html#post4468134

MimTolga
02 Temmuz 2019, 13:22

Aynen katılıyorum size, forumdan bir arkadaşımız vstrom kartel korumasını uygulamıştı, güzel duruyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Evet bence de çirkin ama çözümü var; V Strom'un alt kapakları bire-bir uyumlu, takılınca görüntü hoş oluyor. Burada yapan bir arkadaş vardı, o ek olarak bir de SV650R'ın ön siperliğini de sipariş edip taktırmıştı. Gayet hoş oluyor...

Aynı anda yazmışız benzer şeyleri üstad :cherry:

Cyan
02 Temmuz 2019, 13:23
Aynen katılıyorum size, forumdan bir arkadaşımız vstrom kartel korumasını uygulamıştı, güzel duruyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Aynı anda yazmışız benzer şeyleri üstad :cherry:

Mesajı güncelledim, ilgili paylaşımları ekledim :)

potasyum
02 Temmuz 2019, 13:43
videoda eksik , yada hatalı anlatım mı diyeyim birşey var
yokuş kalkış desteği gibi bir açıklama geçti Low RPM Assist ile alakalı

waldorf
02 Temmuz 2019, 13:49
Mümkünse Suzuuki hem motor hem araba olarak komple ülkeden pılını pırtını alıp gitsin haybeye kalaba etmesin.

Heves ettim yeni Jimny'e 155-160 bin lira para çekiyorlar
V-Strom 1000'e gelmiş 115 bin lira istiyorlar.

Cyan
02 Temmuz 2019, 14:18
Şunu MT-07'den 1.000-1.500 aşağıya versinler almayan ne olsun, direkt motoru satışa koyar giderim dükkâna...

ahe
02 Temmuz 2019, 14:31
eski kafa suzuki işte :queen: çok fazla bir şey beklemeyin ömürlük motorları var ancak bir o kadarda yakışıksız kalın teker ybr motor :D şu motoru şöyle sert hatlara sahip az kaslı yapsalardı inazuma gibi motor

blackshadow7
02 Temmuz 2019, 14:59
Blokta 75beygir 64nm tork var. Amerikada 95 beygire cikartiyorlar ufak modifikasyonla. Blok 200 300bin giden vstrom blogu ki, bu blok once sv'ye sonra vstrom'a takilmis, mamafih gladius çirkin kasasi satislarini bitirmiş bu modelin. Bu model ucuzlugu ve viraj kabiliyetinden dolayi, on-arka suspansiyonu (l5 l9 serisi gsxr1000dan alinma) degistirip pist motoru yapan cok insan var. 2019 modelinde on frenler 4 pistonlu (arka ayni yine) ve depo 13.8den 14.5litre olmus. 2017 2018ler 2 pistonlu frenlere sahip (2019u ulkeye gelmicek). Pazar yeni cb650r surdum, aradaki fark onun frenleri daha iyi, blok 4 silindir ama svnin alt devirleri daha canli. Tarz olarakta benim alet bence daha guzel. 2. Elde ucuza gidiyo sv bide. Tek V motorlu japon olmasi, viraja cok iyi girmesi, 4.5 litre yakit ortalamasi (100kmde 3/3.5litre, 140 150 de 4.5 litre yakiyor) muadillerinden kendisini bariz ayiriyor. Mt07le de ayni gidiyor ( bi arkadasla degistirip denedik oyle) ama mt07 5 6bin devirde acilirken, sv650 abartisiz 2 binden 10bin devre kadar kesintisiz guc aktarimi var. Max hiz 230km. Koltuk bence sert.

Lucas
02 Temmuz 2019, 15:08
Tasarım Ekibi;
Kamato Masako : Egzoz (Bknz. TDK) sele altı olsun.
Suzika Kawasoka : Çift egzoz yapalım abi, hastası çok bunun.
Chun Lii : Bence tek olsun ama sağda olsun, papatya desenli plastik muhafaza koyalım üzerine bir de.
Ryu : Abi ben street fightera gidiyorum, bizim ufak kardeşi dövmüşler okul çıkışı.

Tasarım Baş Mühendisi;
Usta şu boruyu sola kıvır, dur dur sağa kıvır önce, tamam şimdi sol yap hafif, az aşağıya eğ bakiim, tamam uzat ordan kaynakla gitsin.
Evet bence tam olarak olmasada böyle bir şey olmuş sanki.

MetinRR
02 Temmuz 2019, 15:38
Tasarım Ekibi;
Kamato Masako : Egzoz (Bknz. TDK) sele altı olsun.
Suzika Kawasoka : Çift egzoz yapalım abi, hastası çok bunun.
Chun Lii : Bence tek olsun ama sağda olsun, papatya desenli plastik muhafaza koyalım üzerine bir de.
Ryu : Abi ben street fightera gidiyorum, bizim ufak kardeşi dövmüşler okul çıkışı.

Tasarım Baş Mühendisi;
Usta şu boruyu sola kıvır, dur dur sağa kıvır önce, tamam şimdi sol yap hafif, az aşağıya eğ bakiim, tamam uzat ordan kaynakla gitsin.
Evet bence tam olarak olmasada böyle bir şey olmuş sanki.

Geri dönüp konuşmaları canlandırasım geldi :)

Cyan
02 Temmuz 2019, 16:08
Evet tasarım biraz kötü de yukarıda bahsedildiği kadar da değil yani... :)

Ben işleve bakarım, işlevselliği on numara aletin. (LED far ister ama... Seneye bakarız ne yenilik yapıyorlar, model gamını güncelleyeceklerdi.)

Ros1n2
02 Temmuz 2019, 17:54
Tutulmuyor çünki bunu tasarlayan mühendis kör! Yahu bir mt7-9'a z800'ler 790 lar z650 lere hatta cf 650nk ya bak bide buna bak. İnsan hiç bilmiyorsa ilham alır ya bu nedir. Klasmanına göre Sesde yok performansta. Klasik suzuki işte.. Gsxr serisi dışında vasat bir marka

ahe
02 Temmuz 2019, 18:14
Tutulmuyor çünki bunu tasarlayan mühendis kör! Yahu bir mt7-9'a z800'ler 790 lar z650 lere hatta cf 650nk ya bak bide buna bak. İnsan hiç bilmiyorsa ilham alır ya bu nedir. Klasmanına göre Sesde yok performansta. Klasik suzuki işte.. Gsxr serisi dışında vasat bir marka

o kadarda değil reizz ne yaptın ne bu kin ne bu öfke

hasmet
02 Temmuz 2019, 19:15
Yahu Z1000 cok sekil de ne? Okuz gibi agir. En amele sase turu olan bukulmus celik boru uzerine bol bol plastik ekleyip sanki twinspar aluminyum sase varmis gibi sekil yapmislar... Allah var, uzaktan super gozukuyor. Ama yakindan bakinca plastik acitiyor resmen. Binecek misiniz, bakacak misiniz?

Z1000 cikinca millet "wow super" dedi, bugun kimsenin umrunda degil, coktan eskidi dinazor oldu. Zaten durumun farkinda olan Kawasaki plastikle ilgilenmeyen kesim icin de dogru duzgun bir model olan Z900'u uretti.

SV650 oldum olasi sevilen bir motosiklet. MT7'nin fiyat avantajini yakalayamiyor, yasini da gosteriyor (yeni modelini gormedim), ama tipine ragmen seveni ve takipcisi coktur.

atillatopal9
02 Temmuz 2019, 20:52
aslında değer görmeme sebebi rakibinin güçlü olması. mt07 hem daha ucuz hemde daha güçlü. sebebiyle mt07 daha çok tercih edildi.

Metilen
02 Temmuz 2019, 21:52
Sırf V motor olması sebebiyle bile alınır aslında ama ona o parayı vereceğime az daha koyar başka bir şey alırım :) . Zira ikinci el sıkıntı, servis sıkıntı, ağırlık sıkıntı şekil şemal Honda ve Yamaha nın naked modelleri yanında fazla klasik.

LostRider
02 Temmuz 2019, 22:42
Herkes birşeyler yazmış. Kaç kişi binip kullandı acaba.
Gömmüşünüz motosikleti. Kullanın test edin . Kategorisindeki nerdeyse tüm japon motosikletlerinden daha keyifli..Tek handikapı fiyatı. Daha ucuz olmalıydı.

oğuzkağan
02 Temmuz 2019, 23:26
Yorumlara bakılırsa motoru hakikaten bilen yok. Nasıl mt7 den güçsüz? Nasıl sesi yok? İlginç yorumlar.

Nikkfurie
03 Temmuz 2019, 00:33
Yorumlara bakılırsa motoru hakikaten bilen yok. Nasıl mt7 den güçsüz? Nasıl sesi yok? İlginç yorumlar.

eskilerde bir reklamda meşhur olmuş slogan vardı "ağzı olan konuşuyor" şu sitenin anasayfasına koysalar yeridir :) V blok demodeymiş , içindeki teknolojiden bi haber , 10 delikli özel enjektorlerden tutda özel bir reçine ile kaplı silindir yüzeyine kadar birçok geliştirme var bu V blokda , supap zamanlama sistemi bulunmamasına rağmen müthiş bir tork eğrisi var , tabi kullanmayan test etmeyen nereden bilsin , sadece konuşsun..

levend84
03 Temmuz 2019, 01:52
eskilerde bir reklamda meşhur olmuş slogan vardı "ağzı olan konuşuyor" şu sitenin anasayfasına koysalar yeridir :) V blok demodeymiş , içindeki teknolojiden bi haber , 10 delikli özel enjektorlerden tutda özel bir reçine ile kaplı silindir yüzeyine kadar birçok geliştirme var bu V blokda , supap zamanlama sistemi bulunmamasına rağmen müthiş bir tork eğrisi var , tabi kullanmayan test etmeyen nereden bilsin , sadece konuşsun..

Bir söz vardır,

Dışı janjan
İçi kof

Ha işte o hesap,

Sv650 malzeme,kaynak ve muhendislik anlaminda bahsi geçen piyano serisini 2 defa eskitir.

Bunu ben demiyorum,yurtdışı kullanicilari diyor..

Az çok kafasi basan birisi,binmeye bile gerek kalmadan,dokunarak ve yakindan inceleyerek farki göreceğine eminim..

Mal kendini belli ediyor..

Cyan
03 Temmuz 2019, 09:22

O motorun tork beygir grafiği gerçekten çok güzel, zamanında paylaşmıştım. On numara on...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

O motorun tork beygir grafiği gerçekten çok güzel, zamanında paylaşmıştım. On numara on...

Hah buldum mesajı (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/194903-devirli-motosiklet.html#post4417306), tadından yenmez bir grafik. (Bundan iyisi yeni Street Twin'lerde var, ama o 900cc sıralı, gayet pahalı, tamamen farklı klasmanda bir motosiklet...)

MetinRR
03 Temmuz 2019, 23:06
Herkes birşeyler yazmış. Kaç kişi binip kullandı acaba.
Gömmüşünüz motosikleti. Kullanın test edin . Kategorisindeki nerdeyse tüm japon motosikletlerinden daha keyifli..Tek handikapı fiyatı. Daha ucuz olmalıydı.

Motosiklet geçtiğimiz hafta itibariyle emekliye ayrıldı,artık test sürüşlerine katılmayacak :(

telike
04 Temmuz 2019, 01:55
Naked motosikletten ne estetik bekliyoruz Allah aşkına? Hepsi birbirinden tipsiz.

Öyle deme sdr efsoooo

hasmet
04 Temmuz 2019, 04:14
Öyle deme sdr efsoooo
Fonksiyonel diyelim :)

"Nice bike!" diyenlerin hiç biri dış görünüşüne bakarak demiyordur diye düşünüyorum.

ahe
04 Temmuz 2019, 09:13

"Nice bike!" diyenlerin hiç biri dış görünüşüne bakarak demiyordur diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=iHmFfncz5bI

Biri nice bike diyince aklıma gelen sahne

telike
04 Temmuz 2019, 12:42

Dışı eli içi beni yakar.

https://www.youtube.com/watch?v=iHmFfncz5bI

Biri nice bike diyince aklıma gelen sahne
En efsane vice city zamanlarıydı. Şimdilerde here we go again var ahkdsgdj

VTAkbay
05 Temmuz 2019, 21:33
V tipi motor her zaman beni kendine çekecek, bunu görüyorum kendimde. Sanırım efsaneleşmiş V10 motor blokları ile büyüyünce böyle kaldık, hayırlısı :cherry: Motosiklet güzel, çekim ve tüm uğraşların için teşekkürler Metin.

MetinRR
06 Temmuz 2019, 09:34
V tipi motor her zaman beni kendine çekecek, bunu görüyorum kendimde. Sanırım efsaneleşmiş V10 motor blokları ile büyüyünce böyle kaldık, hayırlısı :cherry: Motosiklet güzel, çekim ve tüm uğraşların için teşekkürler Metin.

Rica ederiz :)