PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 KM İÇİN PLAKA VE RUHSAT İŞLEMLERİ VEYA ANAHTAR TESLİM

Tiar
29 Haziran 2019, 11:15
Merhaba arkadaşlar,

ÖTV indirimi bitmeden ilk motosikletimi almak istiyorum. Bayi'ye gidip parayı verdikten sonra neler yapmak gerekiyor.
0 km motor alırken bu işlemlerde bir değişiklik var mı? Hafta içi 9-5 bir işte çalışıyorum. Yeni girdiğim için de pek izin durumu yok. (hatta bazen hafta sonu da mesaiye kalıyorum.) Bu işler cumartesi günü yapılabiliyor mu? Hiç uğraşmayıp, ücretini verip anahtar teslim almak mümkün mü?

Angrypower
29 Haziran 2019, 11:16
Yamahada 500tl istiyorlardı

Tiar
29 Haziran 2019, 11:20
Yamahada 500tl istiyorlardı

Masraflar dahil mi yoksa sadece bu işleri yapmanın emeği olarak mı? Öyleyse ne kadar fark etmiş oluyor?

arndiol
29 Haziran 2019, 11:31
ötv indirimi yarın bitmiyor mu?

uzay gemisi
29 Haziran 2019, 11:33
ÖTV indiriminin biteceğini sanmıyorum satışlar beklenenin altında olduğu için ÖTV nin dahada düşeceği yönünde söylentiler var. ÖTV desteğine rağmen zaten satış yok olmayan satışı ÖTV desteğini kaldırarak dahada batırmazlar diye düşünüyorum sonuçta ülke bu vergilerle dönüyor

Angrypower
29 Haziran 2019, 11:33
Plakayı ruhsatı senin adına çıkarıyorlar işte. Sen yapsan daha hızlı sürüyor. yarım günlük izin ile basit oluyor

Tiar
29 Haziran 2019, 11:42
ötv indirimi yarın bitmiyor mu?

Evet bitiyor. Yani bugün aldım aldım :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

ÖTV indiriminin biteceğini sanmıyorum satışlar beklenenin altında olduğu için ÖTV nin dahada düşeceği yönünde söylentiler var. ÖTV desteğine rağmen zaten satış yok olmayan satışı ÖTV desteğini kaldırarak dahada batırmazlar diye düşünüyorum sonuçta ülke bu vergilerle dönüyor

ÖTV 250 cc altına %0 zaten, daha da düşemez. Ama ben de uzayacağını düşünüyorum.

Angrypower
29 Haziran 2019, 11:48
Uzamayacak. Uzasaydı şuana kadar uzardı. Bu saatten sonra bitti. Belki bir tur daha gene ötv indirimi ilan ederler fakat 1 Temmuz itibariyle ötv'li fiyatlar aktif olacak.

evural
29 Haziran 2019, 14:44
Biraz geç kalmışsın kardeşim. ÖTV indirim bitti ve uzatılmadı.

impetum
29 Haziran 2019, 14:54
Merhaba arkadaşlar,

ÖTV indirimi bitmeden ilk motosikletimi almak istiyorum. Bayi'ye gidip parayı verdikten sonra neler yapmak gerekiyor.
0 km motor alırken bu işlemlerde bir değişiklik var mı? Hafta içi 9-5 bir işte çalışıyorum. Yeni girdiğim için de pek izin durumu yok. (hatta bazen hafta sonu da mesaiye kalıyorum.) Bu işler cumartesi günü yapılabiliyor mu? Hiç uğraşmayıp, ücretini verip anahtar teslim almak mümkün mü?

Trafik sigortasını yaptırdıktan sonra notere gidiyosun. Nöbetçi noter uygulaması var haftasonu da halledebilirsin. Notere gittikten sonra plaka basım kağıdıyla da haftaiçi şoförler odasına gidip bastırabilirsin. 1 saatte çıkarıyolar plakayı.

Bayiyi arayıp kapora ver motoru ayırttır. Ayırttığın motorun motor ve şasi no alıp not et. Sigortam.netten de sigortayı yaptır. Bu işlemleri yerinden kalkmadan yapabilirsin. Ama notere gitmen lazım pazar günü iznin varsa veya 1 saat falan izin alabilsen yeterli.

motohazar
29 Haziran 2019, 15:23
Senin üzerine işlemleri yaparlar ama vekalet vermen gerek araç alıp satışı için

YZFR25
29 Haziran 2019, 16:33
1) Motosikletin ödemesi yapılıyor.
2) Motosikleti aldığınız bayi size noter satış işlemi için gerekli olan belgeleri derleyip topluyor. Motosikletin uygunluk belgesi, ötv makbuzu, fatura vs.
3) Notere gitmeden önce motosikletin trafik sigortasını yaptırıyorsunuz.
4) Bütün bu belgeleriniz ile birlikte notere gidiyorsunuz. Nöbetçi noterlerde boşa vakit harcamayın sıfır araç tescillerinde bir çoğu acemi ve nöbetçi oldukları gün yapmıyorlar. Bayramdan önce iki nöbetçi noter gezdim yaptıramadım boşa nöbetçi noter ile vakit kaybetmeyin.
5) Noterde tescil işlemi gerçekleştikten sonra size plaka basım kağıdını veriyorlar.
6) Plaka basan bir cemiyete gidip plakanızı takıyorsunuz. Hayırlı olsun.

KayaEmre
29 Haziran 2019, 16:40
Merhaba arkadaşlar,

Bu arada hangi motosikleti almaya karar verdiniz?

Tiar
30 Haziran 2019, 01:08
Bu arada hangi motosikleti almaya karar verdiniz?

3 aydır düşünüyorum. başlangıç motoru olarak cafe 152. hatta rengine kadar da buldum. ama hem çinliye olan önyargım, hem bu modelin sıkıntılı konuları, hem eliyet alana kadar sezonun bitecek olması hem de bugün düğüne denk gelmem nedeniyle erteledim. 30 haziran ÖTV indiriminin son günü. yani yarın (30 haziran pazar) açıksa, aklıma başka bir kurt düşmezse alıcam erkenden gidip.

KayaEmre
30 Haziran 2019, 01:49
Son tercih tabiki sizin. Fiyatına göre motor memnun edici. Umarım dilediğiniz gibi olur.

Tiar
30 Haziran 2019, 02:19
Son tercih tabiki sizin. Fiyatına göre motor memnun edici. Umarım dilediğiniz gibi olur.

umarım :) yalnız ya ben çok cimriyim ya bu motor alma işi çok zor :D en ucuzu bile az para değil gerçi.

KayaEmre
30 Haziran 2019, 08:12
Bu arada Plaka işlemleri kısa sürüyor. Noter de işin yarım saat sürmüyor. Belgeyi aldıktan sonra plakacıda işiniz 5 dk sürüyor. Sigortayı internet üstünden yaptırabilirsiniz.

gurcanozturk
30 Haziran 2019, 09:15
Bir de aklınızda bulunsun, satın alma sonrası plaka belli olmadığı için sigorta şirketleri geçerli olmayan ama noterin kabul ettiği geçici bir plaka tanımlar. 34 YK şeklinde, YK yeni kayit. Yeni plakanizi ve ruhsatinizi aldıktan sonra sigortaya tekrar başvurmak ve yeni plakayı bildirmek gerekiyor. Interntten bu nasıl yürüyor bilmiyorum. Ben kendi sigortacima yeni plakayı verdim, hemen yaptı. Zeyil mi zeyl mi

KayaEmre
30 Haziran 2019, 11:14
Bir de aklınızda bulunsun, satın alma sonrası plaka belli olmadığı için sigorta şirketleri geçerli olmayan ama noterin kabul ettiği geçici bir plaka tanımlar. 34 YK şeklinde, YK yeni kayit. Yeni plakanizi ve ruhsatinizi aldıktan sonra sigortaya tekrar başvurmak ve yeni plakayı bildirmek gerekiyor. Interntten bu nasıl yürüyor bilmiyorum. Ben kendi sigortacima yeni plakayı verdim, hemen yaptı. Zeyil mi zeyl mi
Ben sigortayı internetten üstünden anadolu sigortadan yaptırdım. Sonrasında noterden plakamı aldım ve sigorta ya girdigimde plakam tanımlıydı