PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk çevirmemde polis eziyordum

motohazar
28 Haziran 2019, 22:45
Merhaba,

Motoru ve ehliyetimi aldığımdan beri ilk defa polis bana dur yaptı hep jandarma polis kontrol noktalarında durayım mı diye çevirme işareti yapardım parmakla bana devam et derlerdi tubalar da iken neyse bugün şehir içi pantolon hariç kask mont eldiven 650cc evrakları tam motor ile gideceğim eski hastane mevkiinde bir araba arkamdan ölümüne selektör yapıyor hafif yavaşladım arkama baktım neden diye neyse önümde polis sote yatmış sirenleri kapalı ama 6 polis var ekip arabaları ilerde gizliden çeviriyor motor dur dur diye bağırdı sanki durmayacam gibi önüme atladı 30-35 km hızım idi (2. Viteste idim gerçi) neyse durdum.

Polis- beni ezecektin diye bağırdı!
Ben- iyi akşamlar sizlerede
Ben- kaçacak değilim abi önüme arabanın önünden atladın hata sizde dedim. Neyse stop edip geçtim sigara yaktım bir tane sivil dikiliyor ben onu vatandaş sandım bana evrakların var dimi abisi dedi bende var abi dedim polis canımı sıktı ölecek gidecek öyle atlanır mı ya dedim
-çeviren polis geldi: plaka var mı
Ben- evet var arkada
Ben- ruhsat vereyim mi?
Polis- ehliyet yeterli
Polis- evrakları tamam amirim
Vatandaş sandığım (meğer polis) tuba koyun
İyi yolculuklar
Ben- iyi vazifeler

Sanırım çok kaçan oluyor bu polislerde aradan o yüzden çıktı geriden çevirme var diye dönen olmasın diye ama yaptıkları yanlış yani neyse ilk çevirmemi de atlattım

Osm@n
28 Haziran 2019, 22:51
Eee? :sunny:

motohazar
28 Haziran 2019, 22:56
Sıkıntı yok sonra hatalarını anladılar

istanbu_gezg
28 Haziran 2019, 23:11
Adam guldur güldür mesut eniste gibi

uzay gemisi
28 Haziran 2019, 23:25
Egzozlu büyük motorlar egzozdan dolayı hiç durmuyor çok kez şahit oldum haksız değiller

Zeybeks
28 Haziran 2019, 23:55
Merhaba,

Motoru ve ehliyetimi aldığımdan beri ilk defa polis bana dur yaptı hep jandarma polis kontrol noktalarında durayım mı diye çevirme işareti yapardım parmakla bana devam et derlerdi tubalar da iken neyse bugün şehir içi pantolon hariç kask mont eldiven 650cc evrakları tam motor ile gideceğim eski hastane mevkiinde bir araba arkamdan ölümüne selektör yapıyor hafif yavaşladım arkama baktım neden diye neyse önümde polis sote yatmış sirenleri kapalı ama 6 polis var ekip arabaları ilerde gizliden çeviriyor motor dur dur diye bağırdı sanki durmayacam gibi önüme atladı 30-35 km hızım idi (2. Viteste idim gerçi) neyse durdum.

Polis- beni ezecektin diye bağırdı!
Ben- iyi akşamlar sizlerede
Ben- kaçacak değilim abi önüme arabanın önünden atladın hata sizde dedim. Neyse stop edip geçtim sigara yaktım bir tane sivil dikiliyor ben onu vatandaş sandım bana evrakların var dimi abisi dedi bende var abi dedim polis canımı sıktı ölecek gidecek öyle atlanır mı ya dedim
-çeviren polis geldi: plaka var mı
Ben- evet var arkada
Ben- ruhsat vereyim mi?
Polis- ehliyet yeterli
Polis- evrakları tamam amirim
Vatandaş sandığım (meğer polis) tuba koyun
İyi yolculuklar
Ben- iyi vazifeler

Sanırım çok kaçan oluyor bu polislerde aradan o yüzden çıktı geriden çevirme var diye dönen olmasın diye ama yaptıkları yanlış yani neyse ilk çevirmemi de atlattım

Masumiyete bakın ya. Böyle motosikletcileri öpüp alna koymak lazım. Çok sıradan basit bir olayı nasıl heyecan ile anlatmış. Merak etmeyin 200 çevirmeden sonra nereden çıktıklarını umursamiyorsunuz

Kural [ Z ]
29 Haziran 2019, 00:23
Sorun yok, devam :wiinkk::bounce::cat:

motohazar
29 Haziran 2019, 00:28
İlk abi nasıl unutulsun 2-3. Olsa umrumda olmaz

tommygun
29 Haziran 2019, 06:51
Polise çarpsaydın hakikaten değişik bir anı olurdu.

hasmet
29 Haziran 2019, 07:51
Laf açılmışken ben de bir anımı paylaşayım. Geçenlerde yemek yiyorken bir lokma boğazıma takıldı, az kalsın boğulup öleceğim zannettim. Ama sonra geçti.

Bunun yüzerken boğulma, yirmi yaş dişi çektirme, ve küçük çaplı deprem deneyimi versiyonları da mevcut. Çok ilgi olursa severek paylaşırım. :wiinkk:

arndiol
29 Haziran 2019, 08:18
filmlerdeki cool genc edasıyla sigara yakmalar fln :queen:

ben hala anlamadım durumda bir gariplik mi var adamı ezecekmişsin işte

..YaNKee..
29 Haziran 2019, 08:33
ilkler unutulmaz :)

arnoldstirru
29 Haziran 2019, 10:07
https://www.turkdilbilgisi.com/noktalama-isaretleri/noktalama-isaretleri.html

Angrypower
29 Haziran 2019, 10:18
Geçen hafta Silivri bölge trafik denetleme önünden çıkıyorum. Polis koşarak arkadan bağırdı. MT-07'ye baktı. Kurye misin dedi? Walla kendimi zor taşıyorum deyince evraklarımı alıp, koşarak amirine gitti.

RideForLife.
29 Haziran 2019, 10:20
https://www.turkdilbilgisi.com/noktalama-isaretleri/noktalama-isaretleri.html

Katılıyorum.

oznkrçm
29 Haziran 2019, 10:20
Ben 'tuba' ne onu merak ettim. Sanırım cansız bir varlıktan bahsediliyor.

Bir ara kız arkadaşı var sanırım arkasında dedim ama bu 'tuba' başka 'tuba' olsa gerek.

Bir ara siz hep Tuba'lardayken polis çeviriyor sandım ki o daha bir fena.

Sanırım doktora görünmeliyim.

yokon
29 Haziran 2019, 11:36
"tuba koyun" kısmını anlamadığım için taşlar yerine oturmadı bende.

Mertcan39
29 Haziran 2019, 11:41
Laf açılmışken ben de bir anımı paylaşayım. Geçenlerde yemek yiyorken bir lokma boğazıma takıldı, az kalsın boğulup öleceğim zannettim. Ama sonra geçti.

Bunun yüzerken boğulma, yirmi yaş dişi çektirme, ve küçük çaplı deprem deneyimi versiyonları da mevcut. Çok ilgi olursa severek paylaşırım. :wiinkk:

siz paylaşın ben okuyup beğenirim

cgs35
29 Haziran 2019, 15:19
Türkçen çok kötü. Dil bilgisi imla kuralı yok. İnsan bu yazdıklarını okurken zorlanıyor. Ben ilk kısmından sonra devamını okumadım. Moderatör ve adminlerin bu gibi durumlarda kontrol Edip gereken müdahale de bulunması gerekir diye düşünüyorum.

watercolours
29 Haziran 2019, 17:20
Arkadaş heyecanlandığı için, o heyecanı yaşamamız için, tek nefeste okumamız için nokta koymamış. Paragraf başlarında büyük harf kullanan birinin bunu bilmemesi mümkün değil zira.

yigozya
29 Haziran 2019, 18:31
Geçen hafta incirlik'teki polis kontrol noktasından geçtim ben de. Durdurmadilar.... Dönüşte bir daha geçtim yine durdurmadilar

yukirunner
29 Haziran 2019, 18:46
Bilmediğim için soruyorum,en çok gece mi çevirme oluyor?

Tecrübem az,Scooter ile 3000 km ve araba ile 1000 km yol yaptım.Hiç çevrilmedim.Sürekli gündüz dolaşıyorum,gece çıkmıyorum.İstanbul dayım.

ero__
29 Haziran 2019, 21:05
Bilmediğim için soruyorum,en çok gece mi çevirme oluyor?

Tecrübem az,Scooter ile 3000 km ve araba ile 1000 km yol yaptım.Hiç çevrilmedim.Sürekli gündüz dolaşıyorum,gece çıkmıyorum.İstanbul dayım.

Bütün İstanbul dayın mı? :cyclopsan

sdirer
29 Haziran 2019, 21:57
Bu sefer kaçmış ikincide halledersin :pl:

yukirunner
29 Haziran 2019, 22:08
Bütün İstanbul dayın mı? :cyclopsan

Genelde Avrupa yakası Beşiktaş ve Şişli ilçeleri,Asya yakasında da bazen Çekmeköy ve Sancaktepe ye geliyorum.

hasmet
29 Haziran 2019, 22:55
Amerika'da çevirme diye bir şey yok. Çünkü yasak. Sebepsiz yere polis kimseyi durduramıyor. Kimlik, ehliyet, ruhsat kontrolü yok. :)

liquem
29 Haziran 2019, 23:05
benim ilk çevirmemde yanımda ehliyet ve ruhsatım yoktu :S

yukirunner
29 Haziran 2019, 23:17
Amerika'da çevirme diye bir şey yok. Çünkü yasak. Sebepsiz yere polis kimseyi durduramıyor. Kimlik, ehliyet, ruhsat kontrolü yok. :)

Yok mu? Peki videolarda gördüğümüz olaylar ne?Aracı durduruyorlar,sürücü sanki suçluymuş gibi ellerini havaya kaldırmak zorunda kalıyor.Bazen de elkerini kaldırmazsa polis ateş edip öldürüyor.

..YaNKee..
29 Haziran 2019, 23:24
29-30 Haziran 09:00-11:30 ile 14:00-16:30 saatleri arasında mutlak suretle 10 saat yurt genelinde radarla hız denetimi yapılacaktır... denetim süresince yaka kameraları kullanılacaktır..

Bilginiz olsun...

alp_tunay
30 Haziran 2019, 00:21
Tuba koyun demek DUBA koyun demek ellahamki.
Tuba karıştırdı bütün hikayeyi.
Ya da başka bir şeymi iyice meraklandırdı bak.:silent:

hasmet
30 Haziran 2019, 07:00
Yok mu? Peki videolarda gördüğümüz olaylar ne?Aracı durduruyorlar,sürücü sanki suçluymuş gibi ellerini havaya kaldırmak zorunda kalıyor.Bazen de elkerini kaldırmazsa polis ateş edip öldürüyor.
Çalıntı veya suça karışmış araç olabilir belki? Yoksa polis silah doğrultamaz insanlara.

Yüksek hız veya kırmızı ışık ihlaliyle falan yakalarsa da silah falan kullanamaz.

watercolours
30 Haziran 2019, 11:26
ABD'de durdurulduğunda Türkiye gibi sanıp çıkmış araçtan bir arkadaş. Polis hemen çekmiş silahı.

hasmet
30 Haziran 2019, 15:56
Yirmi senedir en on kez durdurulmuşumdur (yüksek hız, stop sign ihlali, ruhsatı yenilenmemiş araç) daha bir kere bile polisin silah çektiğine şahit olmadım.

watercolours
30 Haziran 2019, 17:59
Arabadan çıkarsanız?

hasmet
30 Haziran 2019, 22:00
Arabadan çıkarsanız?

Bildigim icin cikmadim. Cikan bir arkadasa sahit oldum; daha agzini acmadan polis "sir, please get in the car and wait" diye uyardi, arkadas ta girdi iceri... Ama bahsettiginiz kisi disari ciktiktan sonra polisin uyarilarini dinlemediyse, arabanin ici kalabaliksa, hele bir de elini arka cebine goturduyse, polis silah cekmis olabilir. Ama silah cekmesi icin hayati tehlike olusturabilecek gercekci bir sorun olmasi lazim polisin. Cunku polis arabasi uzerindeki kameralarla hersey kayit altina aliniyor, ve polis mudahele edemiyor.

Sahsen durduruldugum zaman motoru kapatiyorum (kacma ihtimali kalkiyor), arabanin ic isigini aciyorum (arabanin ici gece rahat gorulebilsin diye), hizli hareketlerde bulunmuyorum (birseyleri saklamaya veya hazirlamaya yorulabilecek hareketler), ellerimi gorunebilecek bir yerde tutuyorum. Polislerin de isi zor. Baska bir sebepten bilmeden durdurdugu bir suclu polisi tak diye vurup kacabiliyor. Burada oldu iki sene once. Islerini rahatlastirmak lazim.

EmreArslan
01 Temmuz 2019, 15:56
Adam guldur güldür mesut eniste gibi

Hakikaten ama güzel anı paylaşmak memnun oldum okumaktan :))