PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz susturucu zararlı mı?

golge9
28 Haziran 2019, 21:55
Abilerim, ablalarım, kardeşlerim cümleten selamun aleyküm.

Yeni Mt07 aldım üzerinde Tiger egzoz var. Çok ses çıkartıyor şehir polis takılır vs. susturucu takılı. Uzun yolda çıkarırsın şişme vs. yapmasın diye tembihlendim.

Şimdi sadece şehir içi kullanım için egzozta susturucu ile gezmek bize zararı olur mu motor aksamlarında sıkıntı çıkartır mı? Bu işin artısı eksisi nelerdir. Fikir fikirden üstünden hem diğer arkadaşlara da sorularına cevap olur teşekkürler.

HUN
28 Haziran 2019, 22:43
valla arabalarda bile kumandalı warex egzozlarda egzoz kapalıyken gazlamayın diyorlar.Eğer susturucu takılıyken çıkış çapı orjinal mt7 egzozunun çapından dar ise gazı verimli bir şekilde atamayabilir. Yani 2000 cc arabaya , 1400 cc araba egzozu takak gibi bi durum söz konusu olabilir mantığımca.

Umut_1981
28 Haziran 2019, 23:29
Aynı durum bende de mevcut. Yaptırdığım yer susturuculu kullanırsan egzoz ömrünü yarı yarıya azaltırsın dedi. Ama gerçekten aşırı bir sesi var özellikle 1-2-3 viteslerde hızlanırken. Ben gaza gelip çıkartıyorum susturucuyu akşamına geri takıyorum :)

motohazar
28 Haziran 2019, 23:32
Orjinal egzoz takdırın sizde ötekini sökün böylelikle dertli de olmaz size benim orjinal egsoz var hayır sıkıntı ayrıca bağırmıyor da motor bende aşırı gazlamıyorum vitese göre

LynXMaSTeR
29 Haziran 2019, 01:22
ilk defa duyuyorum susturucunun zarar verdiğini.
eğer orijinal bir egzoz sistemi aldıysanız zaten susturucu takılı vaziyette geliyor.
sıkıntılı bir durum olacak olsa o susturucuları hiç takmazlar diye düşünüyorum.

uzay gemisi
29 Haziran 2019, 02:08
daha önce böyle birşeyi hiç duymamıştım kara düzen imal edilen egzozlarda olabilir

golge9
29 Haziran 2019, 04:29
Bu dediğim aparat şeklinde ekzozun çıkış noktasına takılıyor sistemde susturucu var fakat susturucu olmasına rağmen böyle çözm üretmişler. Ucuna susturucu takıyor lar vida var söküyorsun takıyorsun

Ben kekonyalıkla işim yok fakat egzozdan orjinalinden bir tık fazla çıksın isterim. Ama bu Tiger hele mt07 de yer yerinden oynatıyor. Gelen cevaplara göre orijinali takıp takmayacağım konusuna karar vereceğim

hasmet
29 Haziran 2019, 07:40
Susturucu tartışmasız çok ama çok faydalıdır. Akraba sayınız sürekli artmaz, ana avrat küfredilmezsiniz, arkanızdan beddua okuyan çok çıkmaz, gürültüye uyuz olup trafikte inadına size odaklanıp taciz eden türle karşılaşmazsınız, vs. Ha bunlar susturucunun sahibine sağladığı faydalar, motosiklete veya egzosa n'apar çok emin değilim. Ama sonuçta siz de motosikletten önemsiz değilsiniz.

..YaNKee..
29 Haziran 2019, 08:39
Bu dediğim aparat şeklinde ekzozun çıkış noktasına takılıyor sistemde susturucu var fakat susturucu olmasına rağmen böyle çözm üretmişler. Ucuna susturucu takıyor lar vida var söküyorsun takıyorsun

Ben kekonyalıkla işim yok fakat egzozdan orjinalinden bir tık fazla çıksın isterim. Ama bu Tiger hele mt07 de yer yerinden oynatıyor. Gelen cevaplara göre orijinali takıp takmayacağım konusuna karar vereceğim

normalden bir tık daha fazla ses çıkması için susturucuya delik açıyorsunuz veya var olanı biraz büyütüyorsunuz. böylece sizin istediğiniz ses seviyesine geliyor çıkan ses düzeyi. hemde çıkış biraz rahatlıyor ve size dedikleri şişme zorlanma gibi şeylerde olmuyor...

Gorkem.IX
31 Mart 2020, 00:22
Aynı dertten muzdaribim kafamda deli sorular? Benim de egzoz tiger sıkıntı oldu mu bugüne kadar egzozda taktıysanız?

EUOGLU
31 Mart 2020, 00:39
tiger için üretici sadece muaynede takin normalde kullanmayın demisti.

egzoz gaz çıkış çapını daraltan hersey motor için zararlidir

Gorkem.IX
31 Mart 2020, 16:09
Bana da öyle dendi internette de ilk defa duyuyorum bi şey olmaz diyor kimileri...

oldcockroach
31 Mart 2020, 16:35
Bana da öyle dendi internette de ilk defa duyuyorum bi şey olmaz diyor kimileri...

Orijinal egzozu kullanın olsun bitsin