PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin malı rektefiye görmüş motor alınır mı ?

mkb99
27 Haziran 2019, 19:42
Merhabalar, 2013 model Küba superlight 200 almayı düşünüyorum satan kişi yakın arkadaşım motoru aldıktan sonrada bana her türlü yardımcı olacaktır. 5.500 TL civarı anlaştık ama motorun egzozu yan kapağı vs çalınmış yağmur çamur yeyince de motor 2 sene yatmış usta bu motoru çöpe atın demiş. Motor bloğunu komple değiştirip balata silindir piston vs hepsi degismiş krank sağlam ve sıkıntısız olduğu için değişmemiş yeniden elektrik tesisatı çekilmiş yağmurdan aşınmış paslanmıs parçalar değişmiş egzozu değişmiş motor çiçek gibi 0 km daha hiç kullanılmadı orijinal km si 13 bin gösteriyor yeniden boyanmış blok sıkıntısız bazı parçaları Cg ile benzer olduğu için motoru toplarken ona uydurmuşlar ve sağlam büyük CC chopperlara bakan bu işten anlayan bir usta toplamış makineyi. bu motor alınır mı bana masraf sıkıntı açar yolda bırakır mı lastiğine kadar değişmiş önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden hepinize teşekkür ederim Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Yardım ederseniz sevinirimmm

uzay gemisi
27 Haziran 2019, 20:30
Bence alınır herşeyi değişmiş diyorsun gidişinde motorun sesinde birşey yoksa alınır

Zeybeks
27 Haziran 2019, 22:03
13.000 km de nasıl dagitmislar acaba? Korktum şimdi.

istanbu_gezg
27 Haziran 2019, 22:14
Arkadas siz safmisiniz ne herseyi degismesi 3-4 parca ancak degismistir

erensel
27 Haziran 2019, 23:27
Çin malı pişmanlıktır :(

mkb99
28 Haziran 2019, 00:16
Motorun yan kapakları egzozu vs hepsini evin bahçesindeyken çalmışlardı motor 1 sene öyle yattı yağmur çamur kar yedi paslandı döküldü motor iş görmez oldu dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Para yok bu paraya bu malzeme oluyor

levend84
28 Haziran 2019, 00:23
Arkadas siz safmisiniz ne herseyi degismesi 3-4 parca ancak degismistir

İks maksi,kutuplarda karın altina gömsen,2 sene kalsa tek marşta çalişir değel mi?

Zeybeks
28 Haziran 2019, 01:14
Sadece meraktan soruyorum. Yatan motosikletin motor bloğu neden değişir? Öğrenme amaçlı soruyorum. Yağ değişimi, akü, depo temizliği vs tahmin edebiliyorum ama motor bloğunu anlayamadım. Pastan mi acep?

mkb99
28 Haziran 2019, 01:21
Sadece meraktan soruyorum. Yatan motosikletin motor bloğu neden değişir? Öğrenme amaçlı soruyorum. Yağ değişimi, akü, depo temizliği vs tahmin edebiliyorum ama motor bloğunu anlayamadım. Pastan mi acep?

Blok değişmemiş galiba yarın detaylıca soracağım. Silindir piston subablar vs değişmiş guncelleyecegim yarın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

https://imgyukle.com/i/kmVSUv motor şuan bu şekilde haftaya cikacakmış

istanbu_gezg
28 Haziran 2019, 06:23
İks maksi,kutuplarda karın altina gömsen,2 sene kalsa tek marşta çalişir değel mi?

Xmax cop degilki neden gomeyim ?

arndiol
28 Haziran 2019, 08:22
alınır hocam da satılır mı diye düşünmek lazım.

SL200 zaten cok performanslı bir motor değil.

Zeybeks
28 Haziran 2019, 08:27
alınır hocam da satılır mı diye düşünmek lazım.

SL200 zaten cok performanslı bir motor değil.
Sayfasında övgüler dolu hocam. Ben de aldım 😀 Ayvayi yedik desenize. Dusundurdunuz şimdi beni

arndiol
28 Haziran 2019, 08:33
Sayfasında övgüler dolu hocam. Ben de aldım �� Ayvayi yedik desenize. Dusundurdunuz şimdi beni

siz anladıgım kadarıyla tanıdıktan alıyorsunuz; yani motorun tüm basından gecenlerin dogrulugunu teyit edebiliyorsunuz.
Ancak satmaya calıstıgınızda karşı taraf size inanacak mı bunu düşünmek lazım; sonucta motorun dışı içi kurcalanmış. Açıkçası ben sizi tanımıyorsam bu sekilde anlatılan birşeye güvenmem, kesin bir halt vardır derim.

Ha; SL200 düşük bütçe ile alınabilecek iyi cruiser sınıflarından birisi ki piyasanın altına bulmussunuz. Ancak tatmin etme açısından belli bir yerde yetmeyecektir. 200cc olarak düşünseniz bile son hızı , kalkışı diğer cruiser olmayan motorlara göre daha geri planda. Ancak cruiserların da genel durumu bu.

eğer 8 bin TL altı bütçeniz var ve cruiser istiyorsanız bunu alın, zaten fazla secenegınız yok (2006 modellere gitmeniz gerekecektir ya da 150cc'lere)

Ancak satma konusunda da dediğimi düşünün.

Dipnot: SL denemek ıstedıgım bır motor, temizini bulursam seneye yaz için alacağım (sonra satacağım) :queen:

mkb99
28 Haziran 2019, 14:48
siz anladıgım kadarıyla tanıdıktan alıyorsunuz; yani motorun tüm basından gecenlerin dogrulugunu teyit edebiliyorsunuz.
Ancak satmaya calıstıgınızda karşı taraf size inanacak mı bunu düşünmek lazım; sonucta motorun dışı içi kurcalanmış. Açıkçası ben sizi tanımıyorsam bu sekilde anlatılan birşeye güvenmem, kesin bir halt vardır derim.

Ha; SL200 düşük bütçe ile alınabilecek iyi cruiser sınıflarından birisi ki piyasanın altına bulmussunuz. Ancak tatmin etme açısından belli bir yerde yetmeyecektir. 200cc olarak düşünseniz bile son hızı , kalkışı diğer cruiser olmayan motorlara göre daha geri planda. Ancak cruiserların da genel durumu bu.

eğer 8 bin TL altı bütçeniz var ve cruiser istiyorsanız bunu alın, zaten fazla secenegınız yok (2006 modellere gitmeniz gerekecektir ya da 150cc'lere)

Dipnot: SL denemek ıstedıgım bır motor, temizini bulursam seneye yaz için alacağım (sonra satacağım) :queen:
Hocam öncelikle görüşlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim. Öğrenciyim Çanakkale'de 2 sene sonra gideceğim ve motoru satıp gitmeyi düşünüyorum. 8 lirayken piyasası 6 ya alacağım en kötü 5 e verir giderim diye düşündüm ama elimde kalırsa kötü olur 500-1000 aşşağıda olsa satılması benim için yeterli

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Bugün sordum blok değişmiş aşırı derecede paslandığı için dedi

LynXMaSTeR
28 Haziran 2019, 14:49
hem çin malı hem de rektefiye?
çok heyecanlı!

arndiol
28 Haziran 2019, 14:51
Hocam öncelikle görüşlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim. Öğrenciyim Çanakkale'de 2 sene sonra gideceğim ve motoru satıp gitmeyi düşünüyorum. 8 lirayken piyasası 6 ya alacağım en kötü 5 e verir giderim diye düşündüm ama elimde kalırsa kötü olur 500-1000 aşşağıda olsa satılması benim için yeterli

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Bugün sordum blok değişmiş aşırı derecede paslandığı için dedi

Acıkcası tarz olarak aradıgın seyi söylersen daha iyi öneriler bulunabilir.

Senin bileceğin iş; ama riskli.

Zeybeks
28 Haziran 2019, 18:50

Hocam ben sıfırını aldım. Biraz surerim, teorik bilgilerimi uygulama alanı bulurum, sonra para denklestirdigimde japon alırım diye düşündüm de 13.000 km çok düşük bir km gelmişti bana ancak konu sahibi düşündüğüm gibi paslanmadan dolayı olduğunu söyledigi için rahatladı. Çok memnunum şimdilik SL200 den 😍

mkb99
30 Haziran 2019, 00:17
Fikirleriniz için teşekkürler yenilerini bekliyorum

volkanmet86
30 Haziran 2019, 09:00
motosikletin resimlerinden görebildiğim kadarıyla motor kısmı bildiğimiz CG. dolayısıyla silindir piston üst kapak filan değişir bi sorun olmaz. esas sorun elektrik aksamında olabilir yattıysa. ona bakmak lazım

mkb99
30 Haziran 2019, 15:33
motosikletin resimlerinden görebildiğim kadarıyla motor kısmı bildiğimiz CG. dolayısıyla silindir piston üst kapak filan değişir bi sorun olmaz. esas sorun elektrik aksamında olabilir yattıysa. ona bakmak lazım
Hocam 0 dan elektrik tesisatı çekilmiş bir problem yaratır mı