PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooterda Fiyat Sorunu, Racing'de Bagaj Sorunu

racingboy53
27 Haziran 2019, 09:44
Arkadaşalar merhaba,

Ben sezon kapanınca eylül ekim gibi bir motorsiklet almayı düşünüyorum inşallah.
Çok az tecrübem var scooter ile ama vitesli motor tecrübem yok.

Her gün İstanbul içi Üsküdar-Küçükçekmece git gel yaklaşık olarak 100km yol yapacağım, E-5 ya da TEM'e çıkacağım motorla.

Aklımda Yamaha Nmax125 var ama bu makineyle alakalı iki sorun var; birincisi 125 ile E-5'te ezilir miyim o kadar yol git gel sorun olur mu emin olamıyorum, ikincisi de şuan 2016 modeller 12.000 civarı gidiyor o kadar bütçem yok. Belki sezon kapanışı düşer mi fiyatlar bilmiyorum, o zamana kadar da biraz bütçe artırabilirim.

Diğer aklımda olan ise Daelim Roadwin 250. Bu motorla ilgili de kafamdaki sorular şunlar; işe git gel yanımdaki eşyaları nasıl taşıyacağım, yağmurda çamurda beni üzer mi ve çok bilindik bir makine olmadığından acaba temizini bulabilir miyim... Çünkü redlinelarda kullanınca krank kıran bir motormuş kendileri... Bütçe olarak benim bütçeme daha yakın, 7000-8000 civarında gidiyor. Ancak vitesli tecrübem yok.

Şimdi bu kafamdaki sorularla ben ne yapacağım konusunda kararsızım.
Bana vereceğiniz tavsiyeler var mıdır, diğer motor önerilerine de açık olabilirim.

chaqalqarlos
27 Haziran 2019, 10:00
Önce tecrübe kazanıp sonra o kadar yol yapmanızı tavsiye ederim.

gurcanozturk
27 Haziran 2019, 10:07
Tecrubeniz yoksa direkt cikmayin, ne E-5 ne de TEM. Nmax 125 yerine Nmax 155 bakin derim. Butce de belirtmemissiniz, sadece 12.000TL'den asagida oldugunu anliyoruz. Ekipman durumu ne?

Uskudar'un neresinden oldugunu belirtmemissiniz ama Kucukcekmece'ye sahilden de gidebilirsiniz bu arada niye E-5 ya da TEM ??

racingboy53
27 Haziran 2019, 10:14
Üsküdar Altunizade'den çıkış yapacağım. 1. köprünün dibindeyim.
Küçükçekmecenin iç tarafında kalıyor iş yeri sahilden uzak E-5'ten daha yakın o yüzden E-5 ya da TEM dedim.
Ama tecrübesiz E-5 sorun olur derseniz Harem'e inip feribotla sahil yolundan Mahmutbey O-7 bağlantı yolunu kullanarak da çıkabilirim çok da önemli değil aslında.

Bütçem şuan 8000 civarında. Dediğim gibi aslında vitesli tecrübem olmadığı için nmax almak bana daha mantıklı geliyor. Sezon kapanışı fiyat düşerse veya ben bütçeyi artırabilirsem düşündüğüm nmax.

Ekipmanların hepsi hazır kask, mont, dizlik, eldiven. Sadece kış/yağmur için bir de pantolon ve bot koruyucu almayı düşünüyorum.

gurcanozturk
27 Haziran 2019, 10:20
Üsküdar Altunizade'den çıkış yapacağım. 1. köprünün dibindeyim.
Küçükçekmecenin iç tarafında kalıyor iş yeri sahilden uzak E-5'ten daha yakın o yüzden E-5 ya da TEM dedim.
Ama tecrübesiz E-5 sorun olur derseniz Harem'e inip feribotla sahil yolundan Mahmutbey O-7 bağlantı yolunu kullanarak da çıkabilirim çok da önemli değil aslında.

Bütçem şuan 8000 civarında. Dediğim gibi aslında vitesli tecrübem olmadığı için nmax almak bana daha mantıklı geliyor. Sezon kapanışı fiyat düşerse veya ben bütçeyi artırabilirsem düşündüğüm nmax.

Ekipmanların hepsi hazır kask, mont, dizlik, eldiven. Sadece kış/yağmur için bir de pantolon ve bot koruyucu almayı düşünüyorum.

Sizin yerinizde olsam, O-7 Mahmutbey baglantisini kullanmam tecrube kazanana kadar, oldukca hizli arac kullaniyorlar o yolda. Sahil yolundan Kucukcekmece, oradan da Halkali Tren Istasyonu'nun yanindan iceri girerim. Zaman kaybiniz 10dk olur.

racingboy53
27 Haziran 2019, 10:24
Sizin yerinizde olsam, O-7 Mahmutbey baglantisini kullanmam tecrube kazanana kadar, oldukca hizli arac kullaniyorlar o yolda. Sahil yolundan Kucukcekmece, oradan da Halkali Tren Istasyonu'nun yanindan iceri girerim. Zaman kaybiniz 10dk olur.

Rota öneriniz için çok teşekkür ederim, söylediğiniz rotayı kullanacağım kesinlikle, bu konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz rotada tecrübe kazanmak sorun olmaz sanırım anladığım kadarıyla?

Peki böyle bir durum için yaz/kış kullanabileceğim motor öneriniz nedir acaba?

gurcanozturk
27 Haziran 2019, 10:32
Sahilyolunda sagdan gittiginiz surece problem yasayacaginizi dusunmuyorum. Varsin yolunuz uzun olsun daha guvenli olacaksa.

Kendim kullandim, satiyorum diye soylemiyorum (zaten 2 scooterim oldu, cok tecrubeli degilim ben de) ama onerim buyuk jantlarindan, gucunden ve parca kalitesinden dolayi Scarabeo olurdu :) Butcenizin dahilinde oldugu icin bir arti, kalan parayla da kaliteli eleman alirsiniz.

Ucuz olsun cinli olsun yerine, kaliteli olsun Italyan olsun saglam olsun derim.

racingboy53
27 Haziran 2019, 10:38
Sahilyolunda sagdan gittiginiz surece problem yasayacaginizi dusunmuyorum. Varsin yolunuz uzun olsun daha guvenli olacaksa.

Kendim kullandim, satiyorum diye soylemiyorum (zaten 2 scooterim oldu, cok tecrubeli degilim ben de) ama onerim buyuk jantlarindan, gucunden ve parca kalitesinden dolayi Scarabeo olurdu :) Butcenizin dahilinde oldugu icin bir arti, kalan parayla da kaliteli eleman alirsiniz.

Ucuz olsun cinli olsun yerine, kaliteli olsun Italyan olsun saglam olsun derim.

Sanırım tecrübe olmadığından dolayı vitesli bir tavsiyeniz yok öyle anladım yazdıklarınızdan :)

Benim için önemli olan kışın da rahatlıkla kullanabileceğim, bana sorun çıkarmayacak ve yol tutuşu iyi bir motor olması.
Daelim Roadwin'e bakmamın nedenlerinden biri de buydu, yol tutuşu konusunda iyi bir motor olduğu söyleniliyor. Tabi daha iyisi vardır ama bütçem dahilinde iyi olanlardan. :D

mece14
27 Haziran 2019, 10:47
2014-2015 xmax için bütçe oluşturun bence.

racingboy53
27 Haziran 2019, 10:54
2014-2015 xmax için bütçe oluşturun bence.

gönül isterki xmax olsun ancak 2014-2015'leri 14.000 civarında geziyor, neredeyse bütçemin iki katı, yani çok zor.

İlk motor olarak Daelim Roadwin ya da Nmax alsam sorun yaşar mıyım ki? Her ikisi için de forumda çok olumlu yorumlar mevcut.
Ancak yukardaki mesajlardaki gibi sorunum İstanbul içi uzun yol yapacak olmam kışın dahil olmak üzere.

Benim gibi bu tarz tecrübesiz başlayan biri için öneri nedir, sizlerin içinde İstanbulda tecrübesiz başlayan var mı? Varsa ne yapmak gerekir?

Riptalon
27 Haziran 2019, 10:54
2016'dan beri İstanbul'da motosikletle işe git gel yol yapıyorum. Günlük yolum en az 40 km en fazla 90 km oluyor ve sürekli TEM kullanıyorum. Biri küçük naked biri 235 KG full çantalı touring olmak üzere iki vitesli motosikletten sonra xmax 300 aldım. Açıkça söylüyorum ki İstanbul içi ulaşım amaçlı kullanımda scooter dışında hiç bir tercihin mantığı izahı yok. Scooter kullanınca motora binmek, inmek, bagaj, yakıt, yağmur, çamur, zincir tamamen dert olmaktan çıkıyor ve başka bir ulaşım şekli düşünemez oluyorsunuz. Bu arada tüm bunlarda xmax 300'ün mükemmel bir scooter olması da etkilidir. :)

UzunYolAdami
27 Haziran 2019, 11:01
ncx750 ve topcase

racingboy53
27 Haziran 2019, 11:06
2016'dan beri İstanbul'da motosikletle işe git gel yol yapıyorum. Günlük yolum en az 40 km en fazla 90 km oluyor ve sürekli TEM kullanıyorum. Biri küçük naked biri 235 KG full çantalı touring olmak üzere iki vitesli motosikletten sonra xmax 300 aldım. Açıkça söylüyorum ki İstanbul içi ulaşım amaçlı kullanımda scooter dışında hiç bir tercihin mantığı izahı yok. Scooter kullanınca motora binmek, inmek, bagaj, yakıt, yağmur, çamur, zincir tamamen dert olmaktan çıkıyor ve başka bir ulaşım şekli düşünemez oluyorsunuz. Bu arada tüm bunlarda xmax 300'ün mükemmel bir scooter olması da etkilidir. :)

xmax 300'ün çok iyi bir motor olduğunu çok duydum ve çok okudum ancak gelin görün ki o kadar bütçeye çıkmamın imkanı yok.
Bir de İstanbul trafiğinde tecrübesiz olarak xmax 250'yi bile ne kadar evirip çevirebileceğimden şüpheliyim. :D
Ancak scooter önerinizi dikkate alıyorum. 125'lik çok kafamı kurcalıyor ama 250'liğin daha iyi olacağını düşünüyorum. Tabi bütçeyi oralara çıkarabilirsem.

ncx750 ve topcase

Malesef mümkün değil. :D 30.000-40.000TL civarında makineler. :D

chaqalqarlos
27 Haziran 2019, 11:14
Joymax iyidir.

istanbu_gezg
27 Haziran 2019, 11:57
Yine 5 para etmeyen ne motor varsa onermisler , adam yrni basloyor illaki satmasi gerekecek scokter nmax vrya xmax disinda hicbiri ise yaramaz yok paraya gider musterisi cikmaz

Ariza yapar parca bulamazsin

Hele aprrila siktraboto demis birisi sen o motoru alacan omur boyu sahibi olacan.... Adamin basini yakma

gurcanozturk
27 Haziran 2019, 12:19
Sanırım tecrübe olmadığından dolayı vitesli bir tavsiyeniz yok öyle anladım yazdıklarınızdan :)

Benim için önemli olan kışın da rahatlıkla kullanabileceğim, bana sorun çıkarmayacak ve yol tutuşu iyi bir motor olması.
Daelim Roadwin'e bakmamın nedenlerinden biri de buydu, yol tutuşu konusunda iyi bir motor olduğu söyleniliyor. Tabi daha iyisi vardır ama bütçem dahilinde iyi olanlardan. :D

Honda Surus Egitimi ve ehliyet sinavi disinda vitesli motosiklet kullanmadim. 1,5 yildir scooter kullaniyorum, yaklasik 13000km oldu. Scooter onerilerini vermemin amaci ilk mesajinizda Yamaha Nmax'ten bahsetmis olmaniz.

pikatel34
27 Haziran 2019, 12:33
n max isini gorur.digerlerine bulasma n max la sehirlerarasi cok surdum hic bir zaman da ezilmedim hız bakimindan yeter ki arkani kolla ve dogru konumlan

Gökhan_Aygün
27 Haziran 2019, 12:45
12.000 TRY Daelim S3 250 Advance alabilirsin, ne ezilirsin ne bagaj derdin olur, ayrıca Roadwin'den de hızlı gidersin ..

Ben de normalde " Japon malı al " geleneğinden geliyorum ama S3, F/P olarak senin için en iyi seçim.

Maalesef Abs'siz alabilirsin ..

racingboy53
27 Haziran 2019, 12:55
Joymax iyidir.

Joymax de zaten xmax bandında geziyor fiyatları ama sanırım tercih edecek olsam yamaha'yı seçerim

Yine 5 para etmeyen ne motor varsa onermisler , adam yrni basloyor illaki satmasi gerekecek scokter nmax vrya xmax disinda hicbiri ise yaramaz yok paraya gider musterisi cikmaz

Ariza yapar parca bulamazsin

Hele aprrila siktraboto demis birisi sen o motoru alacan omur boyu sahibi olacan.... Adamin basini yakma

Yani siz ya nmax ya da xmax den şaşmayın mi diyorsunuz?
Sanırım Daelim için de bakış açınız Apirlla gibi

Honda Surus Egitimi ve ehliyet sinavi disinda vitesli motosiklet kullanmadim. 1,5 yildir scooter kullaniyorum, yaklasik 13000km oldu. Scooter onerilerini vermemin amaci ilk mesajinizda Yamaha Nmax'ten bahsetmis olmaniz.

Anladım teşekkür ederim

n max isini gorur.digerlerine bulasma n max la sehirlerarasi cok surdum hic bir zaman da ezilmedim hız bakimindan yeter ki arkani kolla ve dogru konumlan

Nmax ile şehirlerarası yolculuk yapan bir çok insan var evet, ancak tecrübe fazla olmadığı için doğru konumlanma kısmını ne kadar gerçekleştirebilirim bilmiyorum

12.000 TRY Daelim S3 250 Advance alabilirsin, ne ezilirsin ne bagaj derdin olur, ayrıca Roadwin'den de hızlı gidersin ..

Ben de normalde " Japon malı al " geleneğinden geliyorum ama S3, F/P olarak senin için en iyi seçim.

Maalesef Abs'siz alabilirsin ..

Amacım aslında hızlı gitmek değil, süratli kullanma gibi bir isteğim de yok, sadece ihtiyacım olduğunda gaz açabileceğim ve hızlı tepki verecek bir makine olsun diye düşünüyorum ki ezilmeyeyim
Sanırım nmaxlerde de alabileceğim modellerde ABS yok zaten, Daelim s3 advancelere bakacağım, tabi bütçeyi 12.000 e çıkarabilirsem

chaqalqarlos
27 Haziran 2019, 12:57
13-14Bine 2014 üzeri Joymax bulunabilir diye biliyorum son dönemde ne kadar değişti bilemem tabi.

örneğin,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-2017-cikisli%2Cservis-bakimli-kazasiz-703213678/detay

racingboy53
27 Haziran 2019, 12:59
13-14Bine 2014 üzeri Joymax bulunabilir diye biliyorum son dönemde ne kadar değişti bilemem tabi.

Evet fiyatlar aşağı yukarı bu şekilde xmax ile hemen hemen aynı model/fiyat oranları

chaqalqarlos
27 Haziran 2019, 13:02
Evet fiyatlar aşağı yukarı bu şekilde xmax ile hemen hemen aynı model/fiyat oranları

xmax lere bakmadım ama dediğiniz gibiyse fiyatlar arasında 500-1000 gibi rakam oynuyorsa xmax tercih edilir tabi ki. Ama bence daha fark edebilir rakamlar.

linkinpark20
27 Haziran 2019, 13:19
nmax 1 yıl kullandım. şahane bir motosiklet. ama şuan 15000 TL civarına almazdım. çok az yakıyor ve bendeki 121'de kesiciye giriyordu. 125'lik model. 2 yıl önce 7800'e almıştım. fiyat yakınsa xmax yakıt hariç her bakımdan üstündür.

istanbu_gezg
27 Haziran 2019, 14:21
Dwalim diyor dealim nedir abi cop ki ne cop yamaha joymax cop gts evo gibi cop oldu satmaya calis bakayim kim alir 10 bine versen bile almam ...

Xmax gibi pazar lideri motor dururken tutupta sirf aman alternatif olsun diye joymax vs 12 13 bin tl verirsen aklindan supe ederim

Ya neyi sorguluyorsun cop diyorum cop 5 para etmez gir bakim sahibindene kim joymax ariyor alna kurtulmaya çalışıyor satamiyorda cunku ...

Alan satmiyor buyuk bir yalandir satamiyordur

Nmax xmax disinda piyasasi olan motor yok alir gub sonra gelir satilmiyor diye aglarsin

Burad sana ucuz akil veren arkadaslar alir sensen motorunj piyasa yok diye gezersin

Bak uyariyorum yamaha grubu disina girme

Ben benim xmax i hazır para olarak goruyorum istesigim zaman bozdururum

Yuce Allah im kymxo agility satarken millete bu iyi motor diye anlatmaktan nefesim kurudu birak yamaha kendi kendini satar

Tovbe bir daha baska.motor almam

racingboy53
27 Haziran 2019, 15:08
Dwalim diyor dealim nedir abi cop ki ne cop yamaha joymax cop gts evo gibi cop oldu satmaya calis bakayim kim alir 10 bine versen bile almam ...

Xmax gibi pazar lideri motor dururken tutupta sirf aman alternatif olsun diye joymax vs 12 13 bin tl verirsen aklindan supe ederim

Ya neyi sorguluyorsun cop diyorum cop 5 para etmez gir bakim sahibindene kim joymax ariyor alna kurtulmaya çalışıyor satamiyorda cunku ...

Nmax xmax disinda piyasasi olan motor yok alir gub sonra gelir satilmiyor diye aglarsin

Burad sana ucuz akil veren arkadaslar alir sensen motorunj piyasa yok diye gezersin

Yuce Allah im kymxo agility satarken millete bu iyi motor diye anlatmaktan nefesim kurudu birak yamaha kendi kendini satar

Size şöyle katılıyorum; bugün ikinci el satış sitelerine baktığınız zaman
xmax 250'de 379 tane araç var şuan.
Yani piyasası aşırı hızlı bunların. Dediğiniz gibi nakit para gibi resmen. Koyduğunuz zaman satması kolay.

Zaten buradaki yorumlardan da anladığım bu herkes xmax tavsiye ediyor, ben de çok beğeniyorum tasarımından tutun izlediğim incelemelerde bahsedilen özelliklerine kadar.
Anladığım kadarıyla 2017-18 diğer marka makineler ya da 2016 nmax yerine; 2014 xmax almak sanırım daha mantıklı. Tabi bütçeyi oraya kadar çıkarabilirsem.

Çünkü bütçem yetmiyor şuan. Sizce sezon kapanınca düşer mi fiyatlar?

Bir de düşmezse ne yapacağım onu da bilmiyorum :silent:

Gökhan_Aygün
27 Haziran 2019, 16:40

Valla kardeşim şuan Daelim kullanmıyorum, marka bağımlısı da hiç olmadım ama yeteri kadar bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum ... hatta şuan düşündüm ve eminim.

2. el olayına gelirsen haklısın, " çöp " diyebilirsin ama .. 12.000 TRY değerinde , yani o paraya alınabilecek olan ..

Daelim
Yamaha
Kymco
Sym
Piaggio

bunları yan yana koy, en çöpü X MAX' dir ..

------------------------

Yamaha demişken 12.000 TRY için sanırım Yamaha X CİTY bulabilirsin, en azından büyük tekerlek avantajın olur.

levend84
27 Haziran 2019, 16:43
Toplu taşima.

racingboy53
27 Haziran 2019, 17:38
Valla kardeşim şuan Daelim kullanmıyorum, marka bağımlısı da hiç olmadım ama yeteri kadar bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum ... hatta şuan düşündüm ve eminim.

2. el olayına gelirsen haklısın, " çöp " diyebilirsin ama .. 12.000 TRY değerinde , yani o paraya alınabilecek olan ..

Daelim
Yamaha
Kymco
Sym
Piaggio

bunları yan yana koy, en çöpü X MAX' dir ..

------------------------

Yamaha demişken 12.000 TRY için sanırım Yamaha X CİTY bulabilirsin, en azından büyük tekerlek avantajın olur.

xmax için neden çöp dediniz
xcity'e de bakacağım teşekkürler

Toplu taşima.
ok

Gökhan_Aygün
27 Haziran 2019, 18:22
xmax için neden çöp dediniz
xcity'e de bakacağım teşekkürler

ok

X MAX genel anlamda çöp değil, yeni X MAX'ler özellikle gayet güzel hatta bence kendi klasmanında rakipsiz. Ben 12.000 TRY civarı alabileceğin X Max'lerden bahsettim.

Yağ filtresi falan olmayan .. bilen bilir o dönemki X MAX'leri. X CİTY bak sen ;)

Blackeagletr
27 Haziran 2019, 18:39
12 bin civarına Daelim S3 isabetli bir seçim olur. Ekonominin durumu belli ancak o bütçeye çıkıp 250cc güzel alternatifler varken 125cc'nin en iyisi de olsa 125cc ile sınırlı kalmak insanı üzebilir. Hem gücü ana yollar için gariban kalmaz, hem aradan dereden geçmek için yeterince kıvrak ve hafif, hem bagaj da var. O fiyata da hoşafı çıkmamışı bulunur. Görüntüsü hoştur, değildir kişiye göre değişir, öyle leş görüntüsü olan bir motor da değil nitekim.

racingboy53
27 Haziran 2019, 18:57
X MAX genel anlamda çöp değil, yeni X MAX'ler özellikle gayet güzel hatta bence kendi klasmanında rakipsiz. Ben 12.000 TRY civarı alabileceğin X Max'lerden bahsettim.

Yağ filtresi falan olmayan .. bilen bilir o dönemki X MAX'leri. X CİTY bak sen ;)

Kaç model altına hiç bakma dersiniz

12 bin civarına Daelim S3 isabetli bir seçim olur. Ekonominin durumu belli ancak o bütçeye çıkıp 250cc güzel alternatifler varken 125cc'nin en iyisi de olsa 125cc ile sınırlı kalmak insanı üzebilir. Hem gücü ana yollar için gariban kalmaz, hem aradan dereden geçmek için yeterince kıvrak ve hafif, hem bagaj da var. O fiyata da hoşafı çıkmamışı bulunur. Görüntüsü hoştur, değildir kişiye göre değişir, öyle leş görüntüsü olan bir motor da değil nitekim.

Ya dediğim gibi sürat gibi bir amacım sevdam yok sadece yolda giderken gitsin yani, İstanbul içinde uzun yol gideceğim sayılır ve gaz vermem gereken yerde verebilsin atik olsun.
Bu konuda da 125 yetersiz mi kalır bilmiyorum.
Malesef ekonominin durumu belli 2 sene önce 7800tl'ye almış bir arkadaş burda, şimdi nmaxler 10-12 arası....
Daelim S3'ün görüntüsü fena değil bence, bir xmax değil ama verdiğin paraya da bakmak lazım tabiki.
Teşekkür ederim öneri için :)

yukirunner
27 Haziran 2019, 20:30
Kimse değinmemiş ama ben söyleyeceğim.
Öncelikle belirteyim kendi iş yerinizse birşey diyemem ama çalışansanız ve işyeri şartları vazgeçilmez değilse mutlaka işyerini değiştirin.
Yazık bu kadar uzak mesafe değil motorla helikopteriniz olsa bile çok zor.Verimsiz bir çalışma olur.En iyi okul ve işyeri en yakın olandır.

uzay gemisi
27 Haziran 2019, 20:35
125 CC İstanbul trafiği için kesinlikle tavsiye etmem gazı açtığınız zaman yerinizden kipirdamazsiniz 250cc en azından bu konuda biraz daha insaflı gazı açtığınız zaman sollamalarda üzmez

racingboy53
27 Haziran 2019, 22:08
Kimse değinmemiş ama ben söyleyeceğim.
Öncelikle belirteyim kendi iş yerinizse birşey diyemem ama çalışansanız ve işyeri şartları vazgeçilmez değilse mutlaka işyerini değiştirin.
Yazık bu kadar uzak mesafe değil motorla helikopteriniz olsa bile çok zor.Verimsiz bir çalışma olur.En iyi okul ve işyeri en yakın olandır.

Malesef iş yerimi değiştirme gibi bir şansım yok, önümüzdeki 1 sene içerisinde.
1 sene sonra söz konusu olabiliyor ancak.
Ama o kadar haklısınız ki diyecek bir şey bulamıyorum, gerçekten yazık günah oluyor.
Aracım vardı önceden maddi durumlardan dolayı satmak zorunda kaldım şimdide iş yeri çok uzak olduğu için bütçem dahilinde bir motor almak istiyorum.

125 CC İstanbul trafiği için kesinlikle tavsiye etmem gazı açtığınız zaman yerinizden kipirdamazsiniz 250cc en azından bu konuda biraz daha insaflı gazı açtığınız zaman sollamalarda üzmez

Ben de dediğiniz gibi 125cc nin üzmesinden korkuyorum. Birkaç defa yazdım konuda amacım sürat yapmak değil ama yeri geldiğinde sollama yapmam gerektiğinde gazı açtığımda üzmeyecek bir makine olması gerek diye düşünüyorum İstanbul trafiğinde.
Bu durumda da 250cc'lik bir scooter bütçe için zor görünüyor. Sanırım diğer modellere yönelmek durumunda kalacağım.
Ne almam gerektiği konusunda kararsızım, aslında Daelim Roadway kafama biraz olsun yatmıştı ama piyasası çok ölü, parça konusunda sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum bir de biraz titreten bir motormuş sanırım... :silent:

istanbu_gezg
27 Haziran 2019, 22:13
Buradakilerin aklina uyda cop motor al aklin basina gelsin

Angrypower
27 Haziran 2019, 23:37
Nmax cidden ucuz olsa alınabilitesi olan bir motor ama aşırı pahalı. Arkadaşta var benim sakin kullanımım adamın direk 2 katı yakıyor. Lakin trafik açıldığında nereye saklanacağını şaşırıyor.

Bana göre giden her zaman gitmesinden çok durması güzel olan motor evladır. Yalan yok 1 tane nmax'im olsa tadından yenmez ama gel görki paketçi motoru haşatı çıkmış spacy110i'ler bile bir ton para...

istanbu_gezg
27 Haziran 2019, 23:40
Nmax cidden ucuz olsa alınabilitesi olan bir motor ama aşırı pahalı. Arkadaşta var benim sakin kullanımım adamın direk 2 katı yakıyor. Lakin trafik açıldığında nereye saklanacağını şaşırıyor.

Bana göre giden her zaman gitmesinden çok durması güzel olan motor evladır. Yalan yok 1 tane nmax'im olsa tadından yenmez ama gel görki paketçi motoru haşatı çıkmış spacy110i'ler bile bir ton para...

Alacak paran olsa alirsin

Angrypower
27 Haziran 2019, 23:52
Alacak paran olsa alirsin

Hee alacak olsam alırım. Sana mı soracam dızlo :)

Gökhan_Aygün
28 Haziran 2019, 11:37
Kaç model altına hiç bakma dersiniz

Ya dediğim gibi sürat gibi bir amacım sevdam yok sadece yolda giderken gitsin yani, İstanbul içinde uzun yol gideceğim sayılır ve gaz vermem gereken yerde verebilsin atik olsun.
Bu konuda da 125 yetersiz mi kalır bilmiyorum.
Malesef ekonominin durumu belli 2 sene önce 7800tl'ye almış bir arkadaş burda, şimdi nmaxler 10-12 arası....
Daelim S3'ün görüntüsü fena değil bence, bir xmax değil ama verdiğin paraya da bakmak lazım tabiki.
Teşekkür ederim öneri için :)

Valla kardeşim " şunun altına bakma " diyemem 12.000 TRY fiyata X-MAX bakma diyebilirim sadece :)

Şimdi sebeplerini yazıp durduk yere kaos yaratmayayım güzelim forumda :rendeer:

X CİTY bak, bence kullanıcı kitlesi motosikleti üzecek tipler değil.
Daelim S3 bak, Made İn Kore sonuçta %100, adamlar 2013 yılından beri anahtarsız çalıştırma ile sunuyorlar, günümüzde diğer markalar yeni geçtiler, bu bile bir referanstır
Kymco bak, performanslıdır kalitelidir
Piaggio, zaten bu işin duayeni
Sym, kendini fazlasıyla kanıtladı

Ama illa 2.el , 2. el " satacam ben bunu, hemen satacam ben bunu " diyeceksen , " ben binici değilim " diyeceksek X CİTY daha uygun .. ha bunun da 2. eli çok hızlı değil ama " Yamaha bu, oooo manyak bir şeeeeey ! " diye pazarlayabilirsin.

Birde sana referans olması açısından yukarıda saydığım markaları malum siteden aç, km sırasına göre sırala. Ne 100.000 KM'ler göreceksin , Türkiye aslında " binici " adam için, motosiklet anlamında çok ucuz bir ülke. Normalde almaman gereken paralara diğer markaları " bedava " alabilirsin :king:

HUN
28 Haziran 2019, 16:39
aprilla sktribota

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

la salih daha çok yaz foruma nedense senin yazılarını arıyorum hep forumlarda valla bak dalga geçmiyom.Hatta sırf sana bişeyler yazdırmak için xmax la ilgili abuk sabuk konular açayım diyorum sonra vazgeçiyorum.

..YaNKee..
28 Haziran 2019, 20:32
bana göre nmax veya pcx işinizi görür bu seviye ve şartlarda...

levend84
28 Haziran 2019, 21:01
Buradakilerin aklina uyda cop motor al aklin basina gelsin

Salih gardaş,

İks maks nasıl bir motor?

Doğa üstü güçleri var mi?
Frenleri birembomu?
Lastikleri irecemi?mişlen mi?diyablo rossomu?
Gücü safkan bir ingiliz tayı mı?
Yoksa,hasta eşek mi?
Benzin bitmeme garantisi var mi?

Hele bunlardan bahset..

Angrypower
28 Haziran 2019, 21:19
Cigerinde filitrede nefes alacak boşluk bol. Salihkuş gazı açmasa da hayvan devirleniyor. Gaz kolunu bırakınca da motor 130 yapıyor die haşince abs’yi Köklüyor. İkis makis böyle kullanılır diyetekten...

HUN
28 Haziran 2019, 22:33
o bir uçak , yok yok o bir ufo , hayır o superman. OOO bir xmax abs . güzel motor yakışıklı, sorunsuz 2. elde değer kaybı az.

istanbu_gezg
28 Haziran 2019, 23:23
o bir uçak , yok yok o bir ufo , hayır o superman. OOO bir xmax abs . güzel motor yakışıklı, sorunsuz 2. elde değer kaybı az.

Kn filtre para var huzur var