PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bana bir akıl verin. (Motor tavsiyesi)

Yasin D
26 Haziran 2019, 20:00
Merhabalar, 7.500 TL bütçem var. Noter, sigorta, kilit masraflarını düşünce 5.500 - 6.000 civarı bı param kalıyor, evden işe gidip gelmelik hafta sonları 100 km lik yol yapmalik ne alabilirim? MH 125 drift düşündüm çevremdekiler çin den uzak dur diyor, agility 125 yada fiddle 125 düşünüyorum fakat scooter ile uzun yol yapılır mı bilmiyorum. Kısacası sorunsuz uzun yıllar binilecek bı motor arıyorum.

Yazım hataları için kusura bakmayın. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Angrypower
26 Haziran 2019, 20:42
Drift ile fiddle arasında hız farkı fazla olmaz. Gayette scooter'lar ile uzun yol yapılır. Hatta daha konforlu olur. İmkan olsa bir tane 125'lik scooter atarım sitenin garajına. Satmamak pahasına alınabilir. Ne yağmur çamur ile uğraşırsın ne de zincir temizliği ve gergisi ile...

navarin11
26 Haziran 2019, 21:19
Geçen hafta SYM Fiddle III 125 cc ile İzmir-Küçükkuyu (Çanakkale) arası 490 km gidip geldim tek yön 3.5 saat sürdü, ortalama sürat 90-100 km (7-8) fazla göstermiş olabilir gayet rahat ve keyifli bir yolculuk oldu, önde rüzgarlk cam var bir depo 200km de bitti yanımda yedek vardı özel olarak denemek içinböyle yapmıştım tavsiye ederim hem çarşı pazar için hemde orta uzun yolculuklar için harika, tavsiye ederim.

Yasin D
26 Haziran 2019, 21:51
2014 model bı fiddle var 12.500 km diyor dogrumudur acaba, kmsi düşürüldüğünü nasıl anlarim? Servis kaydı var diyor fakat evrakları yok diyor servisi arayıp ogrenebilir miyim

__sArSıLmAz__
26 Haziran 2019, 22:31
Honda cbr 125R tavsiye ederim

arndiol
27 Haziran 2019, 08:14
TVS APACHE

Tertemiz bulursun o paranın da altına.

atalayalper
27 Haziran 2019, 08:42
Temiz bir Piaggio Carnaby veya Aprilia Scarabeo - ikisi de 21 beygir, 4 subap, su soğutmalı, enjeksiyonlu vs.. Gaz tepkisi harika motorlardır piaggio grubu motorlar.. Tavsiye ederim, düzenli bakım yapıldığında 450.000 km gidenleri var.. İtalya'da 100.00 km'lerde olanlara bunlar fazla km yapmış dediğinizde adamlar size gülüyor bu km daha ne ki diye.

gurcanozturk
27 Haziran 2019, 09:53
Temiz bir Piaggio Carnaby veya Aprilia Scarabeo - ikisi de 21 beygir, 4 subap, su soğutmalı, enjeksiyonlu vs.. Gaz tepkisi harika motorlardır piaggio grubu motorlar.. Tavsiye ederim, düzenli bakım yapıldığında 450.000 km gidenleri var.. İtalya'da 100.00 km'lerde olanlara bunlar fazla km yapmış dediğinizde adamlar size gülüyor bu km daha ne ki diye.

Duzeltme yapayim, Scarabeo 200ie 19 beygir, diger yazdiklarinizla hemfikirim.

Bu arada, bayramda Scarabeo ile 800km yaptim, yokuslarda hiz dusse de oldukca guzel gittim geldim. Scooter ile uzun yol yapilmaz diyen arkadaslari umursamayin. 1000cc ile Sile'ye gozleme yemeye gidecegime, 200cc scooter ile dag bayir gezerim :)

navarin11
27 Haziran 2019, 13:34
Scooter candır, sehir içinde vites değiştirmek adamı canından bezdirir, 250 lik bir scooterle hem şehir içi hem uzun yol keyifle kullanılır, bagajları memnun edicidir, yağışlı havalarda sudan çamurdan korur, zincir temizleme, yağlama, gerdirme derdi yoktur,velhasıl kullanımına doyum olmaz,tabii kişiden kişiyede vitesli veya otomatik olarak tercihler değişkendir.

Yasin D
27 Haziran 2019, 14:57
Tavsiyeleriniz üzere fiddle II ye yönlendim, fakat çok yakıyor diyorlar doğrumu bir depo ile 130km gidiyormuş.

impetum
29 Haziran 2019, 17:26
Temiz kuba cr1 bulabilirsiniz o fiyatlara. Konforu ve titreşimin azlığı çinli motorlara göre çok çok iyidir. Orta sehpa da standart olarak üstünde vardır. 1buçuk ay kullandım hiç pişman etmedi.

anıil
29 Haziran 2019, 17:36
Yamaha ybr (yeni kasa yada eski kasa), tvs apachi , Honda cb 125 e de olabilir üzmez uzun yola ybryle gidiyorum bazen ayna ve elciklere 100 110 da titreme var ama gidiyor bide depoda var yolda durup biraz dinlenip devam edersin fakat bi arkadaşım diriftle yolda kaldı bu motorlar bırakmaz Üzmez ama sen gidebilir misin orası ömeçhul rahat gidiyim dersen Honda cbr 125 r alabilirsiniz 6 vites titreşim daha az olur su soğutmalı tıkanma olmaz yolda ama bakım maliyeti daha yüksek