PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora Başlamak

caouser
26 Haziran 2019, 14:15
Merhaba arkadaşlar, ben motora başlamaya karar verdim. İlk motor olarak 125 cc üstü düşünmüyorum. Süper sport tarzı motorlar hoşuma gidiyor. Motora başlarken absli olması iyi olur dediler. Bu yüzden sıfır r125 e baktım ama hem fiyatı pahalı hem de parçaları pahalıymış. Siz ne önerirsiniz. Ekipman olarak da shoeı ve dainese düşünüyorum. Şimdiden yardım edecek olanlalara teşekkürler.

arndiol
26 Haziran 2019, 14:16
Ekipman haric bütçen nedir?

Eğer kısa sürede 125i yükselteceksen ona göre piyasası olan bir motor önerelim

Sanırım sıfır düşünüyorsun

caouser
26 Haziran 2019, 14:20
İkinci elle uğraşmak istemiyorum açıkçası. Motoru 2 3 yıl süreceğim. Ekipman hariç fiyat olarak 25 bine kadar verebilirim ama motora o kadar para vermek saçma geliyor. Birde satarken kolay satılırsa iyi olur.

foxtrot
26 Haziran 2019, 14:29
125 lik motora sakin bir bünyeye sahip de olsan sakin bir şehirde yaşamıyorsan 2 3 sene binmezsin.. sollamaya çıkman gerekecek üstüne kıracaklar kaçman gerekecek vs. vs. hele ki bir de ss motosiklet düşünüyorsun 3 ay sonra satmak ve yükseltmek isteyeceksin gibi geliyor bana..

MimTolga
26 Haziran 2019, 15:02
Başka bir konuya yazdığım cevabı copy paste yapıyorum. Malum bu kou gibi binlercesi açılıyor...

Düşük cc den racing olur mu bende muamma bu konu. Eciş bücüş otur, eğil babam eğil, her türlü role bürün tam reyzingecen reyzingemiyorsun çünkü motor gitmiyor.Hadi düz yol buldun bastın durmuyor. Amortisör gariban, fren gariban, lastik gariban.
He Aprilla nın, Suzuki nin Kawasaki nin 125-250 cc üst kalite racingleri var mı evet var. Ama fiyatları....
Benim fikrim racing denilen makina o ruhu yasamak için 600cc ve üstü 4 silindir olmalı. Kişisel fikrim lütfen kimse saldırmasın. Dediğim tarif dışında düşük cc reyzimsigiller bana eziyet gibi geliyor. Hele yeni başlayana.

Heyecanlı makine istiyorsan duku 200 abs bulabilirsin 13bin bandında. Hem abs li olur. hem karenajsız, koruma demiri de oldumu korkma düşmekten yatmaktan. Oturuş pozisyonu da pegler arkada ve yukarıda olduğu için reyzimsimtraktır. Tecrübe edindikten sonra da yavaş yavaş büyür motor ve sonunda 600 cc gerçek bir racing moatora ulaşırsın. Tabi tecrübe, eğitim ve uygun kafa yapısıyla.
Selamlar

dogukanb
26 Haziran 2019, 15:08
ABS güzel ve yararlı bir teknoloji ama ABS yok diye de ölmezsiniz. 125cc supersportta kararlı gibisiniz bence 0 almak yerine 2.el cbr125 alıp, ekipman dizip üstüne kalan parayla ile de eğitim alabilirsiniz.

caouser
26 Haziran 2019, 15:42
Yaşadığım şehir de trafik yok gideceğim yol en fazla 5 10 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Ben kendim de motordan anlamıyorum çevrem de anlayan da yok o yüzden ikinci el sıkıntılı kafam da aslında yzf r125 var şu an 23 bin sıfırı 2 yıl sonra değer kaybetmeden satabilir miyim?

MimTolga
26 Haziran 2019, 15:46
https://www.youtube.com/watch?v=HseA7I43Z18

caouser
26 Haziran 2019, 15:47
Yaşadığım şehir de şu an bu motor satılık sizce nasıl? Ne kadar eder? Satarken sıkıntı yaşar mıyım? Motor bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-hasar-kayitsiz-kazasiz-2015-cbr-125-r-698063592/detay