PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet arıyorum

aysuakdmr
26 Haziran 2019, 12:52
Arkadaşlar merhaba. günlük hayatta kullanmak için motor arıyorum. Dış görünüş olarak Yamaha r25'e benzerse iyi olur ama ben pek anlamam motorlardan. Neye göre seçeceğim? Ekipman harici motora neler almam gerekir?

ahe
26 Haziran 2019, 12:53
motor şeytan işi boşver opel corsa 1.3 dizel alak sana . Ne kadar duman o kadar randuman :flower::flower::flower:

aysuakdmr
26 Haziran 2019, 12:54
şöyle söyleyeyim istanbulda yaşıyorum ama mesleğim gereği ileride doğuya gitmem gerekiyor. ben arabayla pek yapamam.

foxtrot
26 Haziran 2019, 13:08
Arkadaşlar merhaba. günlük hayatta kullanmak için motor arıyorum. Dış görünüş olarak Yamaha r25'e benzerse iyi olur ama ben pek anlamam motorlardan. Neye göre seçeceğim? Ekipman harici motora neler almam gerekir?

bütçe? tarz ? marka? 2. el/ sıfır? her şeyden önce ehliyetiniz var mı? ekipman harici motora bir şey almanıza gerek yok... aslına bakarsanız motora ekipman almanıza da gerek yok.. kendinize alsanız yeter.

aysuakdmr
26 Haziran 2019, 13:12
Bütçem 30.000tlye kadar çıkabilir. Sıfır. Ehliyetim yok. Marka ve tarzı bilmiyorum, günlük hayatta kullanacağım bir şey lazım örnek beğendiğim stili yazdım.

foxtrot
26 Haziran 2019, 13:31
Bütçem 30.000tlye kadar çıkabilir. Sıfır. Ehliyetim yok. Marka ve tarzı bilmiyorum, günlük hayatta kullanacağım bir şey lazım örnek beğendiğim stili yazdım.

önce ehliyetinizi/eğitimlerinizi edinin.. diğerleri hallolur.. eğer şu anda cebimde 30 bin tl param olsaydı ve sizinle aynı durumda olsaydım. İlk olarak 2 bin tl yi ehliyet ve masraflarına ayırırdım. ek bin tl yi eğitime harcardım (yra, honda safety turkiye, motto akademi örnek kurumlar). Ardından ekipman alırdım kendime (ortalama 3-4 bin tl).. kalan 23 bin tl civarı paraya da gider hondaya cb250r alır çıkardım.. para cebimde hazır ise şu anda 31 haziran gelmeden ve ötv indirimi bitmeden ilk iş olarak bugün gider motosikletimi 2-3 bin tl ucuza alır garaja çektirirdim. bu saydıklarım tamamlandığında da keyifle binmeye başlardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

ek olarak boyunuz 170-175 cm'in üzerindeyse honda CB250 R size küçük kalacaktır.
https://i.hizliresim.com/d7Lm4L.jpg

emenyasin
26 Haziran 2019, 13:35
Güzel tavsiye.

snappy x
26 Haziran 2019, 13:37
slm aysu cbf 150 tavsiye ederim

arndiol
26 Haziran 2019, 13:38
rn180 (10 karakter)

abeciMotoru
26 Haziran 2019, 13:39
ybr ile başlarsan hoş olur. fıtıfıtı.

Simsar
26 Haziran 2019, 13:58
Kötü konuşup seni soğutmak istemiyorum ama bir örnek vereceğim mağazaya girdin ceket istiyorum diyorsun bedenini , drobunu , ne kalıp istediğini bilmiyorsun sadece renk söylüyorsun (r25) sana nasıl yardımcı olacağız ? Burada sana bi bakış atıp doğru ceketi verecek insanlar var ama biraz da senin bilmen gerekli . Bol bol video izle özellikle Altın elbiseli adam tanıtım videolarına bakabilirsin , kafanda bi şablon oluştuğunda 3-4 model arasında kalırsın o noktada yardımcı oluruz.

Nikkfurie
26 Haziran 2019, 14:28
günlük kullanım için 250 lik Yamaha Xmax veya Honda Forza bütçene uyan motorlar , yeni başlayacaksan , boyun kısa ve çok yoğun trafiğe gireceksen biraz daha küçük Nmax 155 tavsiye ederim..

KayaEmre
26 Haziran 2019, 14:49
Ktm duke lere ve rc lere bakabilirsiniz , yamaha mt serisine bakabilirsiniz , büyük şehir de yaşıyorsanız benelli bn serisine bakabilirsiniz , suzuki gsxr 125 e bakabilirsiniz, honda cb125r a da bakabilirsiniz.

gurcanozturk
26 Haziran 2019, 15:15
Ehliyetiniz oldugunu varsayiyorum, manuel vitesli icin Honda MSX 125, otomatik vitesli icin Yamaha Nmax 155 veya Honda PCX 150.

HRider
26 Haziran 2019, 15:17
Hyosung GD250R bakabilirsin. Kroniği yok, sadece aküsü biter 1,5 yılda bir onu değiştiricen. Çiçek gibi motor yollarda akıyor 250CC racing sınıfında en yüksek torklu makine bakabilirsin.

aysuakdmr
26 Haziran 2019, 15:22
teşekkür ederim herkese. daha fazla bilgi edindikten sonra yazacağım. ekipman hakkında araştırmayı daha öne aldım, onları araştırıyorum önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

çok tesekkür ediyorum honda'ya bakacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

önce ehliyetinizi/eğitimlerinizi edinin.. diğerleri hallolur.. eğer şu anda cebimde 30 bin tl param olsaydı ve sizinle aynı durumda olsaydım. İlk olarak 2 bin tl yi ehliyet ve masraflarına ayırırdım. ek bin tl yi eğitime harcardım (yra, honda safety turkiye, motto akademi örnek kurumlar). Ardından ekipman alırdım kendime (ortalama 3-4 bin tl).. kalan 23 bin tl civarı paraya da gider hondaya cb250r alır çıkardım.. para cebimde hazır ise şu anda 31 haziran gelmeden ve ötv indirimi bitmeden ilk iş olarak bugün gider motosikletimi 2-3 bin tl ucuza alır garaja çektirirdim. bu saydıklarım tamamlandığında da keyifle binmeye başlardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

ek olarak boyunuz 170-175 cm'in üzerindeyse honda CB250 R size küçük kalacaktır.
https://i.hizliresim.com/d7Lm4L.jpg

ilk olarak ekipman ayarlamayı düşünüyorum. önce sağlık olarak.

abeciMotoru
26 Haziran 2019, 15:23
alo motosiklet hattına hoş geldiniz,
honda için 1'e,
yamaha için 2'ye,
...
...
velespit için 0'a duşlayınız.

tropürtör hattımız geçici olarak devre dışıdır.