PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTOSİKLET HIRSIZLARINI DEDEKTİF GİBİ BULAN VATANDAŞ

afat
25 Haziran 2019, 17:19
Az önce okudum çok garibime gitti, ne yazık ki polisimiz motosiklet hırsızlığı konusunda çok pasif direk olarak ''unutun'' diyorlar. Vatandaş polisten umudu kesince kendisi bulmuş çalanları umarım motosikletinide tek parça bulabilir.

https://eksisozluk.com/istanbulda-motor-hirsizlarinin-cok-rahat-olmasi--6085684?a=popular

arndiol
25 Haziran 2019, 17:36
Az önce okudum çok garibime gitti, ne yazık ki polisimiz motosiklet hırsızlığı konusunda çok pasif direk olarak ''unutun'' diyorlar. Vatandaş polisten umudu kesince kendisi bulmuş çalanları umarım motosikletinide tek parça bulabilir.

https://eksisozluk.com/istanbulda-motor-hirsizlarinin-cok-rahat-olmasi--6085684?a=popular

helal olsun ancak kendıne fayfası olmamıs adamın; öteki motor sahibi ucuz yırtmış.

o değilde işinde gücünde aile babası adamsın; hırsızlık niye yaparsın.

daha dogrusu hırsızlık neden yaparsın ne oldugun fark etmez

kurubuzz
25 Haziran 2019, 17:46
Okurken sinir krizi gecirmemek elde deyil burdan türk yasasına bu hırsızlık icin yapilan kolayligi hangi vatan evlatlarınin onayladi okuttugu ogretmeni hepsine kucak dolusu anladiniz siz onu.

berk_cglr
25 Haziran 2019, 18:04
ben kendi motorumu bulup hırsızı teslim etmeme rağmen polis bu siyah renk seninki maviymiş(yanmaz mat siyah boya ile boyanmış alel acele) senin hırsız olmadığını nerden biliyim diye beni suçlu ilan etmişti ki ruhsattaki yazan şasi ve motor noyu gösterip söylememde fayda etmemişti

__sArSıLmAz__
25 Haziran 2019, 18:09
Maalesef Bu tarz dünya kadar örnek var,oyüzden eşşeğinizi sağlam kazığa bağlayın arkadaşlar. 3 tane sağlam kilitle motorumu kilitlememe rağmen,gece rahat uyuyamıyorum:(

liquem
25 Haziran 2019, 18:10
bir kampanya başlatıp protesto etmek lazım
Geçenlerde okuduğum tuzukte motosikletlerin araba gibi kapalı olmamasından mahremiyeti etkilemedigi için hirsizlik sayilmadigi yonunde Resmen Yasal Hırsızlık başlıklı bir kanun vardı ilgili arkadaşlar varsa aydınlatsınlar bizi.

Umarım bu arkadaşlar yaptıkları yüzünden ceza almazlar.

uzay gemisi
25 Haziran 2019, 18:20
Bizde mi bu işe girsek cezası yok gibi oturduğumuz yerden para oh mis

YZFR25
25 Haziran 2019, 19:14
Geçenlerde okuduğum tuzukte motosikletlerin araba gibi kapalı olmamasından mahremiyeti etkilemedigi için hirsizlik sayilmadigi yonunde Resmen Yasal Hırsızlık başlıklı bir kanun vardı ilgili arkadaşlar varsa aydınlatsınlar bizi.

500 lira trafik sigortası öde, ötv öde, mtv öde, köprü ve otoyol parası öde ama çalındığı zaman hırsızlık sayılmasın. Ne güzel iş yaa.

kulspruta
25 Haziran 2019, 20:34
Vay arkadaş çıldırmamak elde değil

Cyan
25 Haziran 2019, 20:41

Bulabildiğim kadar birşeyler okudum, anladığım nitelikli hırsızlık olmadığı için cezası 2 yıl altı oluyor, bu durumda tutuksuz yargılanma ve hükmün açıklanmasının ertelenmesi falan mümkün, yani caydırıcı değil. Ancak sabit bir yere kilitlendi ise veya kapalı bir yerde muhafaza edilirken kapı cam kırma şeklinde çalınırsa nitelikli hırsızlık oluyor-muş.

Yanlış anlamış olabilirim, bir hatam varsa bilenler düzeltır...

mece14
25 Haziran 2019, 20:51
Bir daha diyorum bir oluşum olsun biz aidatımızı verelim onlar bu hırsızları paketleyip cezalarını versin.

E.Yzr
26 Haziran 2019, 00:33
Arkadaşlar,bütçenizin bir kısmını kilide,zincire vs ayırın lütfen. Benimkini de çalmaya yeltendiler,sağ olsun komşum görmüş de bağırınca kaçmışlar. Şuan motorumu kapalı bir yere koyduğum halde,zincirliyorum ve iki tekerine de disk kilidi takıyorum.

Mossberg500
26 Haziran 2019, 00:55
Dükkanı belli, gidicen karısını, küçük kızini kaldirican, o korku onlara ömür boyu yeter, travma yaşatacaksin. Bu ülkede Adaleti kendimiz saglamamiz gerekiyor.

liquem
26 Haziran 2019, 01:52
Bulabildiğim kadar birşeyler okudum, anladığım nitelikli hırsızlık olmadığı için cezası 2 yıl altı oluyor, bu durumda tutuksuz yargılanma ve hükmün açıklanmasının ertelenmesi falan mümkün, yani caydırıcı değil. Ancak sabit bir yere kilitlendi ise veya kapalı bir yerde muhafaza edilirken kapı cam kırma şeklinde çalınırsa nitelikli hırsızlık oluyor-muş.

Yanlış anlamış olabilirim, bir hatam varsa bilenler düzeltır...

Öyle ki nitelikli hırsızlık olsa bile bulabilene aşk olsun :)

kovboy03
26 Haziran 2019, 01:58
Klasik laftır ama söyleyecem Tek çare var ŞERİAT. Kes bakalım hırsızın bir elini bir daha yapabiliyorlarmı bir daha yada diğerleri böyle bir ceza karşısında.

gondors1990
26 Haziran 2019, 08:02
Hırsız ile aynı anda karakola girsek hırsız bizden önce çıkar.

arndiol
26 Haziran 2019, 08:09

sacmalıga bak

kredi cekip motor alacagına çal diyorlar insanlara resmen