PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 48binde cbr250 alayım mı? Alırken nelere dikkat edeyim?

Worldwide
24 Haziran 2019, 01:03
Merhabalar. Yakın arkadaşımın motoru. 2 hafta önce ustaya götürdü antalya - bursaya gidicem sorun var mı? Diye sordu ve usta da taş gibi motor bin git demiş. Malesef yağmurdan dolayı gidemedi. 5 bin kmdir arkadaşım kullanıyor. Şuan araba alacağı için satıyor. Alacağı arabaya beraber baktık ve satıcıyla fiyatta anlaştık. Araba almadan motoru satamıcam demişti.

Artık her şey netleşti ama ben motoru almadan bir şeye dikkat etmeli miyim?

Bi kaç sefer kısa mesafe kullandım güzel gidiyor meret.

10bin tlye alacağım motoru. 2-3 gün içinde parasını vereceğim.

Bu arada motor(scooter) tecrübem 5bin km araç tecrübem 170bin km civarı.

uzay gemisi
24 Haziran 2019, 01:34
Kenarda 2-3 bin lira motor yaptıracak param var diyorsanız alınır. Cbr250 nin bir model yılında kronik krank sıkıntısı vardı 50 binde krank gidiyor. Motorun çalışmasında vuruntuya benzer veya tıklama şeklinde devam eden bir ses varmı?

Worldwide
24 Haziran 2019, 01:42
Model yılı 2012 hocam. Lineer bir şekilde gidişi var hocam ses olarakta ben bi şey fark etmedim. Rolanti sesine mi bakacağım hocam?

freewill
24 Haziran 2019, 02:37
valla ben prensip gereği arkadaşlarımdan ve akrabalarımla alış veriş yapmıyorum :mrgreen: para dosttan kazanılır diye boşuna dememişler. Yakın çevremde bu şekilde ne kadar alış veriş yapan varsa ya kavgalılar ya da küsler. Umarım şansın yaver gider :)

arnoldstirru
24 Haziran 2019, 07:12
güzel bakılmışsa alınır ama önceki sahipleri nasıl kullandı bilemeyiz o yüzden kenarda biraz paran olsun nolur nolmaz diye

SAFETY
24 Haziran 2019, 09:45
2,5 sene önce 2011 cbr 250 yi 9500 TL e almıştım. 48 bin km deydi. Aldığmda yağını değiştirdim. 5 bin km bindim. Tekrar Yağını değiştirip aynı fiyata satmıştım. Hiç sorunsuz bindim.

Fiyatı da iyi bence

mfBulut
24 Haziran 2019, 10:06
Yakın arkadaşının motoruysa ve motorun geçmişini biliyorsan (Nasıl kullanıldı, bakımları yapıldı mı) rahatlıkla alınır. Geçmişi bilinen motor bulmak bence olabilecek en güzel durum.

uzay gemisi
24 Haziran 2019, 18:08
Model yılı 2012 hocam. Lineer bir şekilde gidişi var hocam ses olarakta ben bi şey fark etmedim. Rolanti sesine mi bakacağım hocam?

evet rölantide çalışırken motorun yanına eğilip dinleyin biraz. anormal birşey yoksa, yani pürüzsüz temiz, yumuşak bir ses veriyorsa sıkıntı yoktur. orijinal egzozuyla fıtı fıtı fıtı benzeri bir ses veriyor zaten bu fıtı fıtıya sert bir ses araya kaynıyorsa krank rulmanlarında veya krankta sıkıntı olabilme ihtimali var. şuan ki arkadaşımın motorunda krank sıkıntısı mevcut. motor henüz 35 binde 2014 filandı galiba çalışırken tık tık tık ses yapıyor

06Serhat
24 Haziran 2019, 18:26
Kardeşim 3 ay önce 2014 model 43 binde aldım şuanda 46 bindeyim. Dikkat etmen gereken hususlar şasenin ve motor bloğunun sağlam olması. 2014-2016 modeller arasında kronik krank bilyası sorunu vardır. Muhtemelen %70-%80 tüm motorlarda bu sorun giderilmiştir. Bu sebepten dolayı motor bloğu açılıyor. 43 bindeki motorumun sorununu halletmişler. Aynı şekilde aynı motorlar 29 binde olmak üzere arkadaşlarıma 2 tane daha aldık. Onların motorlarında da bu sorun giderilmiş. Şuanda bir sıkıntı yok. İyi bir ustaya göster motor sağlıklı ise al derim.

Daha önce 2012 model 22 binde sattığım cbr250de herhangi bir sorun görmedim. Motoru açılmamıştı. Genel olarak durumu iyise alınabilir.

Worldwide
25 Haziran 2019, 12:48
Yarın bi ustaya göstericem debrajı çok yukarda kavrıyor. Ayarlanabilir manet almam gerekiyor sanırsam parmak uzunluğum yetmedi

Worldwide
26 Haziran 2019, 21:21
Ustaya gösterdim bi problem yok dedi ve sonunda cbr 250 2012 model motoru aldım keyifle sakin sakin biniyorum.

Ama baya bi titreme var üst devirlerde. 110 bandına kadar güzel ve bende hız yapan bi tip değilim

Tekeriniz düz bassın keyifli sürüşler

mfBulut
26 Haziran 2019, 21:57
Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Üst devirlerde titreşim var maalesef.

BatuhanK
26 Haziran 2019, 22:22
Felaket tellarlarına kulak asmayın. Şu anda bir sorunu yok ve iyi insan gibi kullanılmışsa uzun zaman periyodik bakımla devam edebilirsiniz.
48bin km bir şey değil