PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ekipman tavsiye

angelus26
23 Haziran 2019, 21:38
Arkadaşlar merhaba. Cuma günü cbr650r aldım. Ekipman tavsiyesi istiyorum. Sizlerin değerli ve mantıklı tavsiyeleri benim için önemli.
2.000-5000 arası. F/P ürünlerde kesinlike olur.
Alınacak ekipmanlar; kask, mont, kot pantolan(kevlar), eldiven, bot ya da çizme

EUOGLU
23 Haziran 2019, 22:05
Modeka jayce keci derisi eldivenim var havadar güzel bir eldiven.
Mont olarak venom lar is görür. Kask için 1000 tl ayirin zaten. Tec90 veya mtech pantalona bakin bot tercihinize kalmis

Kural [ Z ]
23 Haziran 2019, 22:21
Eldiveni denemeden almayın, internetten beğenmeyin. Önce mağazadan bakın, internetten araştırın, hangisi uygunsa oradan alın. Venom marka eldivenleri inceleyin, 250/450 TL aralığında fiyatına göre çok güzel eldivenleri var.

Mont için Riderdenim / Venom öneririm. Her ikisi de düşündüğünüzden kalitelidir. Tabi ki Venom' da en ucuza kaçmayın derim, en ucuzunda o kalite çok düşüyor.

Pantolon için yine Riderdenim diyorum. Yeni modelleri çok daha rahat. Mutlaka deneyin.

Kask için Kabuto' yu denemeden diğerlerine bakmayın. Fiyatına göre inanması güç kalite sunuyor.

Ayakkabı için kesinlikle YDS diyorum. Senelerdir kullanıyorum, cidden artık modelden sıkıldığım için yenilemeyi planlıyorum ki sürekli kullanıyorum.

Mutlaka bir bellik edinin (yer sorunu yoksa ve sıkılmazsanız sırtlık daha uygundur). 100-150 TL aralığındaki(fiyat aralığı bellik içindir) ürünler genellikle iş görüyor. Alıştığınızda onsuz çıkmak istemeyeceksiniz.

Balaklava türünde birşey almayı ihmal etmeyin. Mümkün olduğunca ince olsun ki kaskın iç köpüğünü alır almaz ezmesin, başınızı sıkmasın.

Listenize uygun fiyatlı bir kamera ekleyin. EKEN marka kameraları öneririm. Fiyat performans oranı çok iyi.

Bir de uygun fiyatlı bir reflektif yelek edinirseniz tamamdır.

angelus26
23 Haziran 2019, 22:36
Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Hocam öncekile bukadar detaylı sıkılmadan yazdığınız için çok teşekkür ediyorum. Benim için çok değerli bilgiler. Notlarıma kaydettim. Bellik olayını tamamen unutmuşum aslına bakarsanız. Hiç tecrübem olmadı ama honda bayiinde deneyeceğim. Tekrardan teşekkürler.

Umutksk
24 Haziran 2019, 11:03
Revit gtr air 1100
Revit sirtlik 400
Bell qualifier kask 800
Riderdenim pantolon 600
Dainese nexus bot 1.500
Eldiven tavsiyem yok ,hem 600rr a yaraşır hem limiti geçmez Hemde üst segment olur

angelus26
24 Haziran 2019, 13:42
Çok teşekkürler. Revit gt air favorilerim arasında

Remzidemir41
24 Haziran 2019, 17:01
Vay be ekipmanların fiyatları uçmuş gitmiş... İyi ki 2 sene önce çoğunu almışım 😌.

angelus26
30 Haziran 2019, 14:20
schuberth r2 mi s2 mi arkadaşlar. Araştırdım. Kendime uygun olarak bu iki kaskı seçtim. Cbr650r a r2 görüş acısı olarak daha mı uygun olur acaba? S2 nin de ekstra özelliklerini sevdim. Bilemedim..

Angrypower
30 Haziran 2019, 14:31
Shoei NXR'da bakabilirsin.