PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arta Dişlide Oluşan Gevşeklik

oldcockroach
22 Haziran 2019, 14:05
Cbr 125 2014 arkada dişli belli bir kısımda ilk kalkışta tak diye vuruntu yapıyor.Sürüş ensanında böyle bir sorunum yok.Daha incelemedim ama dişli ile jant arasında bir darbe alıcı var gibi vuruntuyu emmek için büyük ihtimalle bu parça yıprandı.Bu şekilde kullanmaya devam etsem sorun olur mu ?

uzay gemisi
22 Haziran 2019, 14:37
Boşluğun ne kadar olduğuna bağlı uzun süreli kullanımda sıkıntı yaratabilir. Galiba kaplin lastiklerinden bahsediyorsunuz pahalı birşey değildir zaten kendiniz bile değiştirebilirsiniz

ogzcngdk
22 Haziran 2019, 15:04
Dişli dönme yönünde boşluk yapmışsa kaplin lastikleri, yanal boşluk varsa burçlar veya dişli rulmanında boşluk vardır.

oldcockroach
22 Haziran 2019, 15:20
Boşluğun ne kadar olduğuna bağlı uzun süreli kullanımda sıkıntı yaratabilir. Galiba kaplin lastiklerinden bahsediyorsunuz pahalı birşey değildir zaten kendiniz bile değiştirebilirsiniz

rahat 1 cm kadar oynama yapıyor önümüzdeki ay bakacağım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Dişli dönme yönünde boşluk yapmışsa kaplin lastikleri, yanal boşluk varsa burçlar veya dişli rulmanında boşluk vardır.

Allahtan dönme yönünde kalkışta fark ettim tam kalkarken olunca debriyaj vs zannediyordum bu gün dişliden olduğunu fark ettim

uzay gemisi
22 Haziran 2019, 15:42
O halde kaplin lastiği değişerek sıkıntınızı çözersiniz. İnternette yan sanayileri 20 lira civarında orijinali 70-80 olabilir. Yan sanayi tercih edebilirsiniz yada isteğinize göre aralarında aşırı bir kalite farkı yoktur

oldcockroach
22 Haziran 2019, 15:51
Eyvallah çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Kural [ Z ]
22 Haziran 2019, 16:48
Orjinal almanızı öneririm. Yan sanayi tipleri oldukça sert malzemeden yapılıyor, çabuk deforme oluyor ve hızlıca tekrar boşluk yapıyor. Tekrar değiştirmek için yine zaman, işçilik ve para harcanıyor. Orjinal parçayı yetkili servisten temin edin, kendiniz veya ustanıza veya isterseniz parçayı aldığınız yetkili servise değişimi yaptırabilirsiniz.

laz61
22 Haziran 2019, 17:08
Benim apache de de aynısı var. İlk kalkışta tak diye vuruyor. Bende debriyajdan diye düşünüyordum. Dişli ile alakalı olabilecek olması hiç aklıma gelmemişti. Bende değiştireyim parçayı öğrendiğim iyi oldu.

levend84
22 Haziran 2019, 17:30
Arka teker göbek civatasinda boşluk olabilir mi?anahtar ile torklamak veya saglamlamak lazim,

Ayrica,

Teker rulmanlari ne durumda?

Sorun kaplin ise,

Takozu yenileyene kadar,yumuşak kalkiş yapin.

oldcockroach
22 Haziran 2019, 21:45
Arka teker göbek civatasinda boşluk olabilir mi?anahtar ile torklamak veya saglamlamak lazim,

Ayrica,

Teker rulmanlari ne durumda?

Sorun kaplin ise,

Takozu yenileyene kadar,yumuşak kalkiş yapin.

Dişlinin tekereden bağımsız 1 cm kadar hareket ettiğini gördüm.Her zincir yağlamada tekeri kontrol ediyorum sağ sola yüklenerek ve lift te alıp viteste tekeri döndürüp dinliyorum acayip bir ses yada rulman arızası öncesi bir ses yok.Zaten motor rodaj da yumuşak kalkışlar yapıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

;4481578']Orjinal almanızı öneririm. Yan sanayi tipleri oldukça sert malzemeden yapılıyor, çabuk deforme oluyor ve hızlıca tekrar boşluk yapıyor. Tekrar değiştirmek için yine zaman, işçilik ve para harcanıyor. Orjinal parçayı yetkili servisten temin edin, kendiniz veya ustanıza veya isterseniz parçayı aldığınız yetkili servise değişimi yaptırabilirsiniz.

Servisdekiler yakında bana yasaklayacak servisi :D Önümüzdeki ay servise gideceğim.